Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2023, 15:46   #1
Will
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Model: Focus MK2/Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI 109KM/2.0tdci 140KM
Rocznik: 2005/2014
Postów: 20
Domyślnie Ciężko odpala na zimnym silniku, gaśnie po paru sekundach, lift 2.0 tdci

Cześć!

Od dwóch miesięcy jestem właścicielem forda mondeo mk4 z 2014 roku z silnikiem 2.0 tdci.

Mniej więcej po tygodniu jazdy pojawił się pewien problem.
Jeśli auto postoi do paru godzin odpala od razu po zakręceniu ale jeśli nie podbije obrotów gaśnie po paru sekundach, następne odpalenie to kręcenie min 10sec i odpala dopiero po dodaniu gazu.

Po postoju np przez noc już za pierwszym razem długo kręci i dopiero po dodaniu gazu odpala.

Po takim długim kręceniu przez około minuty obroty falują, następnie wszystko się uspokaja.

W trasie auto nie ma żadnych problemów. Pełna moc, nie szarpie , nie pali więcej niż powinno. Jak zgaszę auto i odpalę tak do kilkunastu minut jak wciąż jest ciepły nie ma żadnych problemów, obroty nie falują, silnik pracuje idealnie.

Auto kupione od znajomego, jeździłem nim wiele razy i nigdy nie miało takiego problemu. Brak jakichkolwiek błędów, sprawdzone komputerem w paru serwisach. Mechanik sugeruje, że problemem może być EGR bo miał już taki sam przypadek, czy ma to sens?. Podejrzewał też zapowietrzanie się ale sprawdził to i pod tym względem według niego wszystko jest w porządku. Miałem już parokrotnie problemy z wtryskami i pompą paliwa w moim focusie i objawy nigdy nie były podobne do tych obecnych.

Prosiłbym o sugestię w jakim kierunku najlepiej kontynuować poszukiwania.

Will jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2023, 16:02   #2
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,635
Domyślnie Odp: Ciężko odpala na zimnym silniku, gaśnie po paru sekundach, lift 2.0 tdci

Był podłączony pod jakiś interfejs w celu odczytu błędów?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2023, 16:17   #3
Will
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Model: Focus MK2/Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI 109KM/2.0tdci 140KM
Rocznik: 2005/2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężko odpala na zimnym silniku, gaśnie po paru sekundach, lift 2.0 tdci

Tak, sam sprawdzałem forscanem, potem sprawdzał mechanik u którego robiłem serwis, następnie elektromechanik a pare dni temu podjechałem jeszcze do kolejnego serwisu. Za każdym razem nic co mogło być związane z tym tematem.
Will jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2023, 18:49   #4
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,337
Domyślnie Odp: Ciężko odpala na zimnym silniku, gaśnie po paru sekundach, lift 2.0 tdci

Ale cokolwiek sprawdzali podczas tego trudnego rozruchu? Jakie są ciśnienia na listwie, ile obrotów generuje rozrusznik itd?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2023, 06:25   #5
Will
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Model: Focus MK2/Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI 109KM/2.0tdci 140KM
Rocznik: 2005/2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężko odpala na zimnym silniku, gaśnie po paru sekundach, lift 2.0 tdci

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale cokolwiek sprawdzali podczas tego trudnego rozruchu? Jakie są ciśnienia na listwie, ile obrotów generuje rozrusznik itd?
Według niego: Rozrusznik był*sprawdzany. Ciśnienia na listwie nie sprawdzał.

Wczoraj byłem u innego mechanika plus pożyczyłem komputer na cały dzień. Coś tam szybko protestował i stwierdził, że skoro podczas jazdy nie dymi, obroty nie falują i na ciepło odpala bez problemu to zapewne po prostu się zapowietrza, zasugerował stawać prosto i w pochyleniu dla testu. Testowałem to cały dzień i:
-stając prosto, odpala po około 4-5s kręcenia, silnik chodzi w miarę równo. Jeśli nie dodam gazu i nie przytrzymam na obrotach zgaśnie.
-stając tyłem w dół, odpala po około 15s, bez dodania gazu nie odpali, chodzi bardzo nierówno, bez przytrzymania na obrotach zgaśnie natychmiast
-stając przodem w dół, odpala od razu, silnik chodzi równo, wystarczy troszkę dodać gazu przez kilka sekund i auto nie zgaśnie.
Dodatkowo w końcu raz wyrzuciło jeden błąd: P0087 - ciśnienie w szynie paliwowej zbyt niskie.

Dzwoniłem do dwóch mechaników, jeden twierdzi, że prawie na pewno się zapowietrza, drugi, że na pewno się nie zapowietrza.. w, którym kierunku z tym iść?
Will jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2023, 18:26   #6
slider2002
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Gniezno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Ciężko odpala na zimnym silniku, gaśnie po paru sekundach, lift 2.0 tdci

Pewnie się zapowietrza. Łatwo to sprawdzić zakładają przy pompie wtryskowej zaworki zwrotne na zasilaniu i powrocie. Koszt to 2x20zl za zaworki plus odpowietrzenie układu.
slider2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2023, 21:12   #7
Will
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Model: Focus MK2/Mondeo MK4
Silnik: 1.6 TDCI 109KM/2.0tdci 140KM
Rocznik: 2005/2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Ciężko odpala na zimnym silniku, gaśnie po paru sekundach, lift 2.0 tdci

Cytat:
Napisał slider2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie się zapowietrza. Łatwo to sprawdzić zakładają przy pompie wtryskowej zaworki zwrotne na zasilaniu i powrocie. Koszt to 2x20zl za zaworki plus odpowietrzenie układu.
Dziękuje za sugestie, spróbuje to jako pierwsze a potem będę się martwił co dalej.
Will jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.