Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2013, 11:29   #1
Octavian84
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: Diesel 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Witam wszystkich forumowiczów,

Kupiłem jakiś czas temu Forda Focusa 1.8 TDCI 2009 z nadzieją, że prawie nowe auto z przebiegiem (ok. 65000 km - potwierdzone z ASO) nie będzie sprawiało problemów.

Po kilku tygodniach okazało się jednak, że wystąpiła (lub już była) następująca usterka:

Po rozgrzaniu się silnika do ok. 70 stopni podczas spokojnej jazdy na ok. 3-4 biegu, z silnikiem dzieją się dziwne rzeczy: zaczyna szarpać (czyli dławić się), głośno pracować (jak traktor) a spalanie skacze o ok 20%. Tym sposobem zużycie ropy wynosi średnio po mieście 9,5 L / 100 km. Jeżdżę spokojnie bez szarpania tylko z domu do pracy ok 10 km. Silnik rozgrzewa się przy ujemnych temperaturach do 70 stopni po 5-6 km.

Od razu powiem, że do tej pory w celu usunięcia usterki został zmieniony olej, filtr paliwa, filtr powietrza i filtr oleju. komputer zasugerował awarię układu EGR ale jeden z obecnych na forum mechaników go wyczyścił.

Można też chyba wykluczyć wtryski, gdyż po odpaleniu lub gazowaniu auta żadne spaliny nie są widoczne (żadnego dymu, chmury etc.).

Chciałem podjechać do ASO Brzezińska na analizę pracy silnika i spalania ale zawołali jedynie 600 zł - taniocha.

Wiem, że podobny temat został poruszany już na forum (chyba w przypadku C-Maxa) jednak bez większych efektów.

Dlatego ponawiam temat i proszę o porady, przede wszystkim osoby, które już podobną usterkę przerabiały...

Mile widziane są także o namiary na dobry warsztat w Łodzi, w którym będę mógł po normalnych cenach zdiagnozować usterki w pracy silnika oraz problemy ze spalaniem.

Pozdrawiam,
Piotr

Octavian84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 11:40   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

1. Mechanik wyczyścił tylko zawór EGR?
2. Sprawdź kolektor ssący-czy niema tam syfu
3. Sprawdź przewód od turbiny-czy nie ma tam oleju
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 17:23   #3
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Nie wykluczaj tak szybko wtryskiwaczy - poczytaj sobie tutaj (mój post #14).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 09:52   #4
Octavian84
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: Diesel 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Witam,

Dzisiaj udałem się na przegląd pod kątem wtryskiwaczy.

Niestety, zostałem poinformowany, że w modelu Focusa 2009 1.8 TDCI (co nie jest niczym odkrywczym) zamontowano wtryski firmy Siemens Piezoelektryczne, których, warsztat nie mógł sprawdzić ze względu na niedobór informacji o tym produkcie.

Podłączenie pod komputer wykazało niewłaściwą pracę EGR.

Czyli jednym słowem nie dowiedziałem się nic.

Apeluje do forumowiczów - jeżeli, ktoś miał podobne objawy niedomagania silnika, niech napiszę dwa słowa jak udało mu się je rozwiązać. Jeżeli możecie - polećcie również dobry warsztat w Łodzi.

Pozdrawiam,
Piotr

Ostatnio edytowane przez Octavian84 ; 18-02-2013 o 10:21
Octavian84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2013, 18:16   #5
Octavian84
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-09-2012
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus Mk 2
Silnik: Diesel 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Witam Ponownie,

Tak jak obiecałem mały update:

Znalazłem dobrego mechanika w Łodzi /namiary na priv/ i wspólnie doszliśmy do wniosku, że sprawdzenie należy zacząć od wtrysków.

Wtryski zostały sprawdzone /nie zdarto ze mnie przy okazji skóry/ i okazało się, że we wszystkich czterech zapieczone były cewki. Po wymianie / regeneracji / kalibracji końcówek oraz zaślepieniu EGR Foczka śmiga jak diabeł.

W tym miejscu serdecznie pozdrawiam Adama i Mariusza za pomoc.


Obecnie spalanie spadło z 10,5 l do 7,0 /jazda tylko po mieście zimą/.
Na trasie przy stabilnej jeździe spalanie chwilowe waha się pomiędzy 3,3-4,9 l / 100 km.

Nie wszystkie problemy zostały rozwiązane, ale większość przestała być uciążliwa.

Pozdrawiam
Piotr
Octavian84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2013, 06:56   #6
ftl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Model: Ford Focus mk 2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Witam.
Czytam posta i rowniez mam ten sam problem. Auto przy ok 1600 do 1800 obr przy stalej predkosci zaczyna sie dlawic i szarpac. Ostatnio po dluzszej jezdzie na autostradzie i obrotach ok 3 tys i wzwyz auto traci moc. Przyspiesza i zwalnia. Mieliscie podobny przypadek? Na wtorek jestem umowiony do serwisu na badanie pracy silnika. Wstepnie cena takiego badania to 230 zl brutto.
ftl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 08:58   #7
Adamark
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Niestety ja też mam ten problem, w zakresie 1500-1800 obrotów. Wyczuwalne jest to na niskich biegach 1,2,3 i minimalnym gazie. Przebieg mojego Focusa 1,8 TDCI to 107000 km. Kogo możecie polecić w Kielcach i okolicach ??
Adamark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 12:21   #8
JJCube
ford::average
 
Avatar JJCube
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 23-11-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Focus C-Max Panther Black
Silnik: 2.O TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 66
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Odłączcie wtyczkę przepływomierza i sprawdźcie czy jest różnica - mi też szarpał - wymieniłem EGR i zawór podciśnieniowy sterowania turbiną - niby się polepszyło ale nadal szarpało. Podjechałem do innego elektryka - poszukał, popatrzył, odłączył przepływomierz i auto nie szarpie, moc jest. Zamówiłem i mam nadzieję, że to będzie koniec problemu.
JJCube jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 14:29   #9
Adamark
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Już to zrobiłem, po odłączeniu przepływomierza nie szarpał, wymieniłem na nowy, przez parę dni było lepiej, czasami szarpał czasami nie i tak zostało, objaw kwadratowych kół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wydaje mi się że na zimnym silniku nie szarpie, ale jeszcze to sprawdzę.
Adamark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2013, 22:25   #10
Adamark
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-09-2013
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Szarpanie silnika między 1600 a 1800 0br./Min. + Wysokie spalanie

Niestety nadal nie uporałem się z problemem, prozaiczny powód, brak czasu niestety.
Natomiast zaobserwowałem że nie szarpie na zimnym silniku, po rozgrzaniu się do około 75-80 st. zaczyna szarpać.
Teraz z racji pory jest coraz zimniej, zauważyłem że jeśli temperatura na zewnątrz nie przekracza 5 st. to silnik nawet po rozgrzaniu nie szarpie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś na zewnątrz było około 7 st. i szarpanie w zakresie 1600-1800 obrotów znowu się pojawiło.
W związku z tym mam pytanie i prośbę, czy się komuś takie czary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już zdarzyły i czy ktoś zna może przyczynę ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czujnik jakiś pewnie albo jakieś czary naprawdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój samochód to Focus 1,8 TDCI z 2009 r. przebieg 110000 km.
Adamark jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.