Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2014, 09:06   #1
charzo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-05-2007
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 310
Question Drgania karoseri - koło dwumasowe czy poduszki?

Problem jest taki że na luzie czasem czuje drgania które przechodzą na całą kabinę ale gdy wcisnę sprzęgło to drgania zanikają, czy to objawy kończonej się dwumasy czy raczej poduszki silnika i skrzyni ?


Ostatnio edytowane przez RedFord ; 26-10-2014 o 11:27 Powód: korekta tematu
charzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 12:58   #2
ExpressParts
ford::advanced
 
Avatar ExpressParts
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Szczecin
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 205
Domyślnie Odp: drgania karoseri

A przy rozpędzaniu z niskich obrotów na wyższych biegach nie telepie?
__________________
Oleje Motul (CERTYFIKAT), Penrite, Liqui Moly i wszystkie części do Waszych Fordów (i nie tylko)! Sprzęgła i dwumasy! Najtaniej!!! tel. 888 530 456, GG: 3543322https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=300134
ExpressParts jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 13:52   #3
charzo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-05-2007
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 310
Domyślnie Odp: drgania karoseri

przy bardzo niskich poniżej 1300rpm trochę czuć drgania ale to na 5 biegu jak się przyspiesza po kolei 3-4-5 to jest spokój i ładnie ciągnie, mam też wrażenie że głośniejszy stał się silnik.
charzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2014, 17:36   #4
Adik2002
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 16-03-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: drgania karoseri

Mam taki problem żarzy się lub od czasu do czasu zapala(mruga) kontrolka silnika (check engine) z autem się nic nie dzieje jest wszystko w porządku.
Adik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2014, 06:44   #5
charzo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-05-2007
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 310
Thumbs up Odp: koło dwumasowe czy poduszki

mógł by ktoś napisać mniej więcej co mnie czeka przy demontażu skrzyni i wymiany dwumasy bo sam zamierzam ja wymienić a wszystkie wskazówki się przydadzą ? Po czym sprawdzić czy wysprzęglik też wymieniać czy jest ok, sprzęgła i tarczy nie będę wymieniał bo było niby wymieniane w serwisie 20tyś km temu. Może ma ktoś manuala krok po kroku jak to rozebrać i wymienić dwumase ? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi ale nie takie jak kolega z postu powyżej że kontrolka mu silnika świeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
charzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 11:14   #6
Adik2002
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 16-03-2014
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Thumbs up Odp: koło dwumasowe czy poduszki

Cytat:
Napisał charzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mógł by ktoś napisać mniej więcej co mnie czeka przy demontażu skrzyni i wymiany dwumasy bo sam zamierzam ja wymienić a wszystkie wskazówki się przydadzą ? Po czym sprawdzić czy wysprzęglik też wymieniać czy jest ok, sprzęgła i tarczy nie będę wymieniał bo było niby wymieniane w serwisie 20tyś km temu. Może ma ktoś manuala krok po kroku jak to rozebrać i wymienić dwumase ? Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi ale nie takie jak kolega z postu powyżej że kontrolka mu silnika świeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo nowego postu nie mogę założyć to pisze tutaj
Adik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2014, 16:26   #7
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: drgania karoseri

Cytat:
Napisał charzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy bardzo niskich poniżej 1300rpm trochę czuć drgania ale to na 5 biegu jak się przyspiesza po kolei 3-4-5 to jest spokój i ładnie ciągnie, mam też wrażenie że głośniejszy stał się silnik.
1300 obrotów na 5 biegu to jakieś 50-60 km/h nic dziwnego ze dwu masa się rozpada, tego typu awarie są jedynie spowodowane brakiem umiejętności jazdy.
Takie moje zadanie
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 07:27   #8
charzo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-05-2007
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 310
Domyślnie Odp: drgania karoseri

Cytat:
Napisał tomek19830519 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1300 obrotów na 5 biegu to jakieś 50-60 km/h nic dziwnego ze dwu masa się rozpada, tego typu awarie są jedynie spowodowane brakiem umiejętności jazdy.
Takie moje zadanie
Sami spece jeden od światełek drugi że jeździć nie potrafi a nikt konkretnie na temat napisać i pomóc nie potrafi, coraz gorzej na tym forum a jakiś czas temu naprawdę pomocni ludzie tu byli. Kolego jak byś się wczytał to byś wiedział że ta prędkość i obroty to po to żeby sprawdzić jak się zachowuje dwumasa a nie jeździć na co dzień.
charzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 20:00   #9
tomek19830519
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: krosniewice
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Drgania karoseri - koło dwumasowe czy poduszki?

ale czego ty oczekujesz od innych ze napiszemy krok po kroku co i jak. czy ty wiesz ile to jest informacji do przekazania skoro czujesz sie na siłach i chcesz sie brać za wymianę nic nie stoi na przeszkodzie bież klucze odpowiednie nastawy i do roboty.

więcej info znajdziesz tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomek19830519 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2014, 21:43   #10
sosu22
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2011
Skąd: Piła
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: drgania karoseri

Cytat:
Napisał charzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sami spece jeden od światełek drugi że jeździć nie potrafi a nikt konkretnie na temat napisać i pomóc nie potrafi, coraz gorzej na tym forum a jakiś czas temu naprawdę pomocni ludzie tu byli. Kolego jak byś się wczytał to byś wiedział że ta prędkość i obroty to po to żeby sprawdzić jak się zachowuje dwumasa a nie jeździć na co dzień.
Witam co do wysprzeglika, tarczy, docisku i dwumasy to jak wymontujesz to ocenisz złużycie tych elementow ja wymienialem komplet i powiem ze po wymianie jak nowe auto wszystko lekko chodzi. Napewno kolo jest do wymiany mialem tak samo, powodzenia z wymiana, nie jest trudna, ale czasochłonna w warunkach garazowych. za 300 zł nie oplaca sie tracic czasu. Napisz jaki masz przebieg ja wymieniałem przy 150k
pozdrawiam
sosu22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.