Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2016, 13:48   #1
pikon777
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-01-2016
Skąd: Hannover
Model: cougar
Silnik: v6
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odczytanie błędu ABS

Na początku witem serdecznie wszystkich. Mój znajomy poprosił mnie o pomoc w związku z palącą się ciągle kontrolką ABS. Dlatego że mam trochę doświadczenia z kablem ELM327 i Toyotą Avensis postanowiłem spróbować. W jego warsztacie samochodowym mechanikom nie udało się odczytać kodu błędu. Rozumiem że potrzebny jest ten specjalny kabel ELM 327 z przełącznikiem HS/MS CAN tak? Dysponuję programami FORscan, ScanXL Professional, Scantoolnet. Czy coś jeszcze będzie mi potrzebne oprócz oczywiście laptopa?

pikon777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 18:11   #2
pikon777
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-01-2016
Skąd: Hannover
Model: cougar
Silnik: v6
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Odczytanie błędu ABS

Oki, to może drobne uzupełnienie. Kolega nie o wszystkim mi powiedział, Świecą się jednocześnie lampka ABS i lampka od hamulca ręcznego. Wcześniej było tak że przy niższych temperaturach problem nie występował. Robiło się tak jak było cieplej. A teraz to już cały czas. Czy ktoś może jest zorientowany co to może być? Dzisiaj podpiąłem zwykły ELM327 pod tego kota i nie mogłem namierzyć żadnych błędów związanych z ABS.
pikon777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 08:37   #3
kołekst
Zablokowany
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-01-2016
Model: Focus
Silnik: st170
Rocznik: 2002
Postów: 127
Domyślnie Odp: Odczytanie błędu ABS

A podłaczyłeś się do modułu abs?? czy z sterownika silnika próbowałeś do odczytać
kołekst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 09:54   #4
pikon777
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-01-2016
Skąd: Hannover
Model: cougar
Silnik: v6
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Odczytanie błędu ABS

Cześć. Szczerze to nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dopiero zapoznaje się z Fordem i programem FORScan - wcześniej był mi niepotrzebny. A po czym to poznać że jestem podłączony do modułu ABS? Jedno jest pewne, że posiedam zwykły interfejs ELM327 na kablu USB , a czytałem że do połączenia z modułem ABS jest potrzebny jakiś inny przerobiony interfejs z takim przełącznikiem. czy to prawda?

Dodam jeszcze, że coś takiego wtedy mi wyskoczyło ale nawet nie pamiętam w jakiej zakładce, bo się spieszyłem - bateria w laptopie była na rozładowaniuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :

błąd b1318 - niski poziom napię w akumulatorze, ale to chyba nic nie ma wspólnego z ABS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a poniżej było coś takiego:


Interfejs:
Typ: FTDI #1:A403ANSM, 38400 kbps
Interfejs: ELM327 v2.1
Min.delay: 9 ms ( Excellent)

Pojazd:
Model: Mercury Cougar
Silnik: Duratec-VE
Pojemność: 2.5L
Rok: 1998.75 MY
VIN: *****************

OBDII - Diagnostyka pokładowa II

PCM - Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).
Nr części: XS7FAAB
Strategii: KBAN4DV
Copyright Ford Motor Co. 1999

CSM - Moduł systemu zabezpieczającego.
Nr części: -15K600-FB
Software version: 1998-07-29

HEC - Hybrydowy elektroniczny zestaw wskaźników
Nr części: JP
Software version: 1997-07-28

IABM - Zintegrowany moduł poduszki powietrznej
Nr części: AAE
Software version: v3 1997-08-26
pikon777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2016, 21:18   #5
pikon777
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-01-2016
Skąd: Hannover
Model: cougar
Silnik: v6
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Odczytanie błędu ABS

Dzisiaj ponownie podłączyłem cougara pod kompa i udało się połączyć tylko z poniższymi modułami:

OBDII
PCM
CSM
HEC
IABM

czyli tak jak powyżej podałem. Wynika z tego że nie łączy się z modułem ABS. Czy powodem tego jest fakt,że korzystam z kabla nieprzystosowanego do szyny MS-CAN?
Czy może cougarowi wystarczy kabel działajacy na HS-CAN a moduł ABS w tym aucie jest spierniczony i dlatego nie mogę połączyś się z ABS? Proszę o pomoc.
pikon777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.