Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2022, 10:16   #131
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Nie mam animacji ST między zegarami jak włączam zapłon. Jedyna animacja to ta RS ford performance na ekranie Sync3. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do wyłączenia kontroli trakcji w zegarach to muszę sprawdzić, bo w sumie nie patrzyłem tam jeszcze poza resetem dziennego licznika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS
Z ciekawości - mógłbyś odrobinę rozwinąć czym jest SBL "Pewnie przez neta SBL zaciągał." ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 10:29   #132
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,616
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Second boot loader, niezbędny do przeprowadzenia zmian w konfiguracji centralnej auta czyli w bcmii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 10:57   #133
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Second boot loader, niezbędny do przeprowadzenia zmian w konfiguracji centralnej auta czyli w bcmii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Rozumiem, że w ten sposób tego Start/Stop powinien deaktywować?

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według danych 150KM 350Nm, mapa 180KM 400Nm. Pewnie przez neta SBL zaciągał. Masz animację ST na zegarach przy włączaniu zapłonu? Albo prościej, zobacz czy możesz wyłączyć kontrolę trakcji w zegarach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę wyłączyć kontrolę trakcji w zegarach. Sprawdziłem przed chwilą.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 11:11   #134
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,652
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że w ten sposób tego Start/Stop powinien deaktywować?
Tak

Cytat:
Napisał polak2468 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogę wyłączyć kontrolę trakcji w zegarach. Sprawdziłem przed chwilą.
Mi się wydaje, że ta opcja jest dostępna bez względu na tryb ST czy nie ST i ten tryb zmienia tylko i wyłącznie animację.

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ewentualnie forscanem zmieniasz kod,
Od jakiegoś czasu również Forscan posiada "GUI", w którym się po prostu wybiera mapę.

Jak mechanik ogarnął wyłączenie ASS to stawiam, że raczej umiał zmienić mapę. To czy to poczujesz zależy od tego jak użytkujesz auto. Jak zmieniasz biegi jak większość ludzi, która jeździ dieslem czyli przy 2500 rpm już wbijasz wyższy bieg to zmiany nie zauważysz.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 11:26   #135
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

W zasadzie od kiedy mam dziecko to 99% przypadków jeździmy wspólnie z dzieckiem i żoną. Reszta wyjazdów "samodzielnie" to jak nagła akcja związana z dzieckiem i trzeba ogarnąć. Jak coś to dziecko 10 miesięcy ma. Może jak podrośnie to wtedy będzie można pocisnąć jak do niedawna. Nieraz lubię przycisnąć, ale z rodziną już tak się nie ciśnie. Zresztą żona jest dobrym ogranicznikiem do 150km/h. Generalnie staram się jeździć płynnie, ale na tyle szybko by nie być zawalidrogą. Biegi zmieniam nieraz powyżej 3tys obr/min. Różnie. Aczkolwiek najczęściej mniej więcej między 2,5 - 3 tys.

Mnie zaniepokoiło to, że nie prosiłem się o zmiany wizualne, a jak wspomniałem wyżej, jestem laikiem. Po odebraniu auta po serwisie + odblokowanie mapy i wyłączeniu Start/Stop, do którego jak zwykle nigdy żadnych zastrzeżeń, mam na głównym ekranie "RS ford performance". Także pomyślałem na początku, że być może tak musi być, ale potem się zreflektowałem, że przecież tutaj w wątku pisaliście wielokrotnie, że owa zmiana mapy to kilka minut roboty i nikt nie wspominał, że się interfejs pozmienia. To mnie zaniepokoiło. Stąd postanowiłem najpierw zapytać tutaj zanim zadzwonię do mechanika z prośbą o wyjaśnienie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


PS
Przy okazji zapytam jeszcze o jedną kwestię. Jest w ustawieniach pojazdu coś takiego jak "Opóźnienie kamery cofania" (oprócz tego mam jeszcze "Zaawansowane Czujniki parkowania"). Jak długo po wyłączeniu wstecznego u Was się wyświetla podgląd z kamery cofania?
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 11:37   #136
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,616
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Z tego co kojarzę, może mnie chłopaki poprawią, ale zależne jest to od prędkości pojazdu. Jak stoisz to kamera będzie aktywna, jak się rozpędzisz i osiągniesz zadaną prędkość (chyba 20km/h), kamera się wyłączy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 11:47   #137
kln1920
ford::expert
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 2,003
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi się wydaje, że ta opcja jest dostępna bez względu na tryb ST czy nie ST
Sprawdzałem u siebie, przy włączeniu ST znika opcja z zegarów, fabrycznie ST i RS mają od tego guzik
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 11:50   #138
polak2468
ford::average
 
Avatar polak2468
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 31-08-2017
Skąd: Wieliczka, Kielce
Model: Focus MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 150KM @ 180KM
Rocznik: 01.2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co kojarzę, może mnie chłopaki poprawią, ale zależne jest to od prędkości pojazdu. Jak stoisz to kamera będzie aktywna, jak się rozpędzisz i osiągniesz zadaną prędkość (chyba 20km/h), kamera się wyłączy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No właśnie u mnie mniej więcej tak to działa. Muszę dokładnie się przyjrzeć.
polak2468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 12:01   #139
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,652
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzałem u siebie, przy włączeniu ST znika opcja z zegarów
No proszę. Człowiek całe życie się czegoś uczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2022, 12:27   #140
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,372
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI. Zmiana mocy ze 150 na 180 km Forscanem

co za typ. wgrał bo myślał że Ci się spodoba.
zero pytania czy chcesz czy nie :-D
mapa. jak ktoś podał wcześniej, zmiana jednym kliknięciem w PCM.
Jeśli nie miał pliku SBL to faktycznie ciągnął plik z neta.
Ale po co mu SBL a nie vdf?
sbl to wrzucał pewnie sama paczkę z grafikami / animacja a potem zmienił co ma się wyświetlać.
tym bardziej że kolega wciąż może wyłączyć kontrolę trakcji w zegarach więc nie ma włączonego "trybu ST" a tylko ma podmieniona grafikę.
Co do kamery cofania, możesz zrobić tak że jak tylko zrzucisz bieg wsteczny to kamera cofania wyłączy się od razu, albo jak widzisz, mozesz opóźnić jej wyłączenie przez co obraz wyświetla się przez x czasu oraz do osiągnięcia prędkości (w zależności od modelu auta 15 lub 20km/h).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.