Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2017, 19:42   #61
mamej
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-01-2017
Skąd: Nebrowo Wielkie
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem focusa z 2007 roku mk2 gdy tylko temperatura wskoczy na nizszy level to zaczynaja sie oproblemy z centrala. w czasie jazdy potrafi sie auto otwierac i zamykac i tak pare razy oszalec idzie. a od wczoraj nie moge auta zamknac z pilota. z kluczyka zamkne tylko dzrwi od pasazera. a i jescze jedno panowie zostawilem auto otwarte na parkingu poszedlem do pracy po 8 godzinach wracam a auto zamkniete. sam sie zamknac i juz nie moglem otworzyc z centrali jedynie z kliuca od strony pasazera. prosze o pomoc ktos ma jakism pomysl? ktos mial ktaki problem co robic? od czego zaczac blagam pomozecie. jest coraz gorzej w lato i wiosne jest gitara a jak tylko zima to problem ...

mamej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 08:54   #62
dmg
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam mam problem z zamkiem a mianowicie 2x zdarzyło mi się wsiąść do auta, przejechać się i nie mogłem z niego wysiąść-z przodu drzwi kierowcy i pasażera zamknięte, nie można otworzyć, musiałem wyjść tyłem i z zewnątrz otwieram normalnie drzwi przednie??? co to może być?? w przeciągu 2 miesięcy 2x mi się to zdarzyło??

I jeszcze 1 sprawa; czasem nie mogę zamknąć drzwi kierowcy... chcąc jechać autem musiałbym trzymać je ręką bo nie chcą w zaczep wejsc i dioda pali się że drzwi otwarte. Po krótkiej chwili zamykają się bez problemu??
dzieki za pomoc
dmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2017, 18:19   #63
wojgad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2016
Model: Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Problem z centralnym zamkiem

Cześć,

Zacznę od może głupiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pytania ale czy jest możliwość, abym nie miał możliwości otwierania auta z kluczyka tylko przez pilot?

Nakreślę sytuację. Ostatnio szwankuje centralny zamek, niestety otwiera samochód jak chce i kiedy chce, czasami wystarczy raz nacisnąć, czasami naciskami dobre 5 minut...taka sytuacja jest na obu pilotach (wymieniałem baterie w obu). W związku z tym próbowałem (pierwszy raz po zakupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) otworzyć samochód z kluczyka, a tu niespodzianka bo kluczyk się nie przekręca w drzwiach i niestety zawsze muszę go otwierać z pilota. Ktoś przy nim majstrował?

A dochodząc do sedna czy ktoś miał podobny problem z centralnym?

Zastanawiam się czy coś z elektroniką jest nie tak bo oprócz tego w samochodzie pojawiają się takie problemy:

-szybko przepalające się światła mijania (co pół roku, przy normalnym użytkowaniu)
-czasami w trakcie jazdy auto blokuje drzwi
-radio co jakiś czas zmienia stacje na około 0,5 sekundy
-zdarza się (bardzo rzadko), że auto sygnalizuje, że tylni kierunkowskaz jest przepalony (szybkie mruganie), a przy następnej jeździe już wszystko wraca do normy.
wojgad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 20:12   #64
Mazur1
ford::beginner
 
Avatar Mazur1
 
Zarejestrowany: 22-11-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witajcie.

Mam problem z centralnym zamkiem prawy przód MK2. Zamek nie reaguje na pilota, wszystko pozostałe działa.

Do wymiany pewnie zamek drzwi, bo siłownik osobno nie występuje?
Mazur1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 20:16   #65
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,717
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Silownik występuje osobno :-) poszukaj na allegro

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 20:26   #66
Mazur1
ford::beginner
 
Avatar Mazur1
 
Zarejestrowany: 22-11-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silownik występuje osobno :-) poszukaj na allegro

Wysłane z Szajsunga MkIV
to się nada?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Mazur1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2017, 07:08   #67
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,717
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Nie :-) szukaj oryginalnych części

Wysłane z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2017, 20:47   #68
Krzysiek128
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 04-11-2014
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,6 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Centralny zamek, sam się zamyka

Witam

Jakiś czas temu miałem problem z centralnym zamkiem, sam się otwierał i zamykał.
Doszło do tego że na noc, zostawiając pod blokiem auto musiałem wyciągać bezpiecznik i zamykać samochód kluczem.

Rozebrałem całe drzwi od kierowcy, wszystkie chyba możliwe elementy od zamka, nic.
Składając cały ten bajzel, zauważyłem że na kostce która idzie zaraz od wiązki w drzwiach jest wilgoć.
Okazało się że kostka była zalana wodą i robiło się zwarcie. U siebie akurat wysuszyłem i zalałem klejem na ciepło.
Od roku jak ręką odjął nawet w czasie wielkich deszczy.

Więc zanim rozbierzecie całe drzwi, coś niechcący złamiecie (jak ja jeden uchwyt bo to takie lelawe) sprawdźcie tą kostkę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Krzysiek128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2017, 21:17   #69
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Centralny zamek, sam się zamyka

To dodam jeszcze od siebie, żeby w takiej sytuacji sprawdzać odwodnienia drzwi. Różne samochody mają to różnie skonstruowane, ale np. w Insignii teścia i w poprzedniej mojego ojca trzeba było regularnie odciągnąć palcem gumkę odwadniającą lewych tylnych drzwi, bo się sklejała i było urocze chlupanie podczas jazdy. Elektryka drzwi na tym mocno cierpi.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2018, 08:14   #70
dziubkin
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-01-2018
Skąd: LUBLIN
Model: ford focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie problem z centralnym zamkiem

Witam podłącze się tutaj do tematu u mnie jest focus mk2 2005kombi problem z centralnym podczas jazdy centralny zamyka i otwiera nie regularnie zamki na dodatek nie działa ręczne zamykanie centralnego zamka od strony kierowcy zamykam samochód czy to z kluczyka czy z pilota przychodzę auto otwarte. Ok postanowiłem że wyjmę na ten czas bezpiecznik od centralnego aby mógł zaczerpnąć info na tą chwilę owszem auto zamknę z kluczyka ale układ tak jakby dalej świrował bo otwiera mi dalej zamek od bagażnika a kabinowe są zamknięte kluczykiem oczywiście. bagażnik mogę zamknąć pilotem ale otwiera się po niewiadomym czasie jak uprzedni centralny zamek z podłączonym bezpiecznikiem.pomocy pozdrawiam.
dziubkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.