Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2013, 13:09   #11
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Półosie. Mam to samo, przy spokojnej jeździe jak ujmę gaz i za chwilę dodam to jest stuk i czuć szarpnięcie. Przy ruszaniu to samo (zależy jak się luzy "ułożą" na półosiach), raz słabiej raz mocniej, przy zmianie biegów też, żeby tego nie było musze sprzęgło przytrzymać lekko.
Tylko ja mam 300000 km przebiegu więc niby normalna sprawa, a u ciebie... hmm. Ja bym tu szukał.

__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 17:37   #12
przemek124
ford::average
 
Avatar przemek124
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-10-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 66
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Ciekawe ze o tym wspomniałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tydzień temu wymieniłem lewa ośkę bo byłem przekonany ze to właśnie jest taka przyczyna i nic ośka nowa a stuka dalej co mi zostaje wymienić prawą chybaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żebym był pewien ze to pomoże bo nie uśmiech mi się znowu pieniędzy w błoto wyrzucać
przemek124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 17:42   #13
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Re: Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Cytat:
Napisał przemek124 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe ze o tym wspomniałe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

powiem szczerze...zbieg okoliczności Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja sprawdzałem u siebie chyba ze 4 razy w różny sposób. Wiem że mam duże luzy na obu...
Teraz jeszcze mi się przypomniało... coś podobnego może być przy uszkodzonych tłumikach drgań skrętnych na tarczy sprzęgła. Ale czy tdci ma takowe?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 20:31   #14
przemek124
ford::average
 
Avatar przemek124
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-10-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 66
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Sprawdziłem nie wydaje mi się zęby był luz na półośkach
Dodatkowo mam taki dziwny objaw podczas takiego o to testu
Mianowicie - na włączonym silniku wciskam hamulec i na pierwszym biegu delikatnie zaczynam puszczać sprzęgło prawie do granicy zgaśnięcia silnika następnie wyprzęgam wrzucam wsteczny i to samo puszczam powoli sprzęgło i nagle coś stuka - spowrotem sprzęgło i jedynka i znowu puszczam sprzęgło powoli i znowu stuk - pojedyncze stuknięcie - jak by jakiś luz -co to może być ?
przemek124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 20:35   #15
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Jeśli tak to wygląda to faktycznie półosie mogą być ok, ja bym widział problem w sprzęgle.Jeśli masz taką tarczę [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to może być problem w tłumikach drgań skrętnych.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 20:39   #16
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Trzeba jeżdzić dalej, i obserwować, czy usterka sie nasila, czy dalej tak samo, bo metodą wymian może to, a może tamto wymienisz pół samochodu wydasz pieniądze, a okaże się że była to błachostka. Pojedyńcze stukanie jeszcze nie eliminuje pojazdu z eksploatacji. Gdybys się przejechał moim, to dopiero bys powiedział że stuka. Ale mnie nie przeszkadza. Bo w starym samochodzie ma prawo stukać wiele elementów.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 20:40   #17
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo w starym samochodzie ma prawo stukać wiele elementów.
faktycznie 2010 to stare auto... dla mnie to prawie fabryka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 09:25   #18
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Takie stukanie jak opisujesz to przegub, w fordzie było więcej takich przypadków,
auto na gwarancji to nie robili łaski i zrobili to za darmo.
U mnie objawy wystąpiły przy 16kkm, porozkręcali dodali jakiegoś kleju/uszczelniacza i na razie cisza.
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 13:40   #19
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Cytat:
Napisał przemek124 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Podczas jazdy zdejmuje nogę z gazu i samochód zaczyna zwalniać no i ok ale przy tym słychać dziwne stuknięcie z okolic silnika następnie dodaje gazu i znowu ten dziwny stuk. Każde odjęcie gazu lub dodanie (podczas jazdy) powoduje dziwne stuknięcie jak by jakiś luz był w skrzyni biegów nie wiem. Ma lub miał ktoś może podobny problem?
Takie stuki, u mnie też występują, po przejrzeniu poduszek zawieszenie silnika okazało się, że prawa poducha, obok zbiorniczka wyrównawczego płynu jest pęknięta i wypływa z niej olej. Niestety oryginał to koszt ok 600pln, zamiennik 250pln, dlatego zaryzykowałem i zamówiłem używkę.
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 13:47   #20
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stuki podczas dodawania odejmowania gazu

Macieju, przeczytajcie uważnie mój post. Ja pisałem o moim aucie z 2002 r , że stare .
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.