Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2022, 13:48   #11
kris757
ford::average
 
Avatar kris757
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: EKU
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

Też ma ten sam problem już od początku kiedy stałem się posiadaczem auta. Powiem tylko że nic z tym nie robiłem do tej pory i po prostu jeżdżę. Ale większość ma ten problem i ponoć po wszelkich wymianach problem pozostaje dlatego dałem sobie z tym spokój chodź rzeczywiście dziwna sytuacja.

Bump:

kris757 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 16:17   #12
djdanhill
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Model: Ford CMAX
Silnik: Diesel 1.6TDCI 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 94
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

Do czasu kiedy nie zaczął mi lecieć płyn chłodniczy nie było problemu - stwierdzono uszkodzony termostat i chłodniczkę aluminiową.

Co robili u mnie 1.6tdci 2013 rok
1. założony termostat NRF
2. założona nowa chłodnicznie niessen

efekt auto jedzie łapie temp ok 78stopni - skręcasz prawo/lewo temp spada - pusisz gaz temp spada (ogrzewanie chodzi bardzo dobrze

wczoraj wymieniony termostat na Gates temp wyższa ok 80-82 nawet ale w dalszym ciągu spada jak się skręca lub stanie na światłach

Byłem dziś u mechanika powiedział że można jeszcze założyć stary czujnik od org termostatu.
Pojechałem do elektryka bo to dziwne że jak się skręca spada temp - pomierzył czujnik i spada na nim napięcie (zrobił na próbę dodatkową masę do silnika - nie ma już spadku napięcia na czujniku)

Za 2 - 3 dni będę wiedział czy dodatkowa masa coś dała czy nie
djdanhill jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2022, 18:13   #13
Adspike
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 08-01-2018
Skąd: rio
Model: Ford c-max
Silnik: 1,6 115 PS
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

Witam miałem ten sam problem z wahaniem temp tak jak opisywał domc-max... wymieniłem chłodnice klimatyzacji bo była "wyśrutowana" od kamieni w dolnej części no i po jej wymianie wszystko ustąpiło... temp trzyma ładnie na 90st... wcześniej próbowałem zdiagnozować problem wahania ale niestety nie udało mi się dojść do jej przyczyny i całkiem przypadkiem poprzez słabo działającą klimę udało mi się rozwiązać problem dodam ze było to coś ok 2 lata temu i do tej pory jest wszystko OK. jedyne co udało mi się dowiedzieć to w tej chłodnicy klimy jest jakiś czujnik który jak widać może odpowiadać za wahania temp. Pozdrawiam
Adspike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2022, 17:56   #14
mkbck
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2022
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: wahania temperatury 1,6 tdci 115 km

Mam to samo od pół roku.

Ford Grand C-Max 2013 rok. 1.6 TDCI , 115 km.

Mam wymienione dosłownie wszystko - tak mi się wydaje. Chłodnica, termostat, pompa wody, rozrząd, czujnik temp, korek od zbiorniczka. Był test uszczelki pod głowicą, był również użyty kontrast i nie stwierdzono płynu w oleju itp.

Byłem u 4 mechaników i żaden nie ma pomysłu co to może być.

Temperatura zwykle w trasie trzyma 90 stopni. W mieście różnie to bywa... z 90 na 70 stopni. Jak zwalniam czy skręcam to spada potem znowu rośnie i tak ciągle.

Płyn chłodniczy do czasu wymiany korka ubywał... nie wiadomo gdzie bo wycieku nie było. Był taki czas, że w ciągu 3 dni musiałem dolewać dosłownie cały zbiornik. Po wymianie korka na nowy jest nieco lepiej czyli płynu ubywa ale wraca więc jest na linii max.

Z temperaturą do tej pory nie mam pojęcia co się dzieje i co może być przyczyną. Jeśli ktoś ma pomysł to będę wdzięczny za sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkbck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.