Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2023, 20:42   #1
Go4IT
ford::amateur
 
Imię: Oliver
Zarejestrowany: 23-08-2018
Skąd: München
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 10/2010
Postów: 5
Domyślnie Replace ABS (BG91-*) with ehanced ABS (CG91-*)

Hi, i hope it's ok to write English instead of using Google-Translator?! ;-)

I want to change my ABS module in my MK4-FL (2011) with a one that is capable of Hill-Holder-Assist (and therefore useable to retrofit ACC).

As i cannot get hold of an IDS and Dealer-Account, which is needed to reprogram PATS modules in the car since FL, i thought about a different approach. The ABS module is part of the PATS (immobilizer) and so it has the keys or a hash of the keys in it's EEPROM. Could the EEPROM contents be copied over to the new module, or at least only the key(hash) part so the new module works with PATS?

Do anybody know more about how PATS really works under the hood?
--------------------
Cześć, mam nadzieję, że można pisać po angielsku zamiast używać Tłumacza Google?! ;-) Prosimy jednak używać.

Chcę wymienić mój moduł ABS w moim MK4-FL (2011) na taki, który obsługuje Hill-Holder-Assist (a zatem nadaje się do modernizacji ACC).

Ponieważ nie mogę zdobyć IDS i Dealer-Account, które są potrzebne do przeprogramowania modułów PATS w samochodzie od FL, pomyślałem o innym podejściu. Moduł ABS jest częścią PATS (immobilizera), więc ma klucze lub skrót kluczy w swojej pamięci EEPROM. Czy zawartość EEPROM może zostać skopiowana do nowego modułu lub przynajmniej tylko część klucza (hash), aby nowy moduł działał z PATS ?
Czy ktoś wie więcej o tym, jak PATS naprawdę działa pod maską?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 05-04-2023 o 21:49 Powód: Moderacja - tłumaczenie
Go4IT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2023, 23:50   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,570
Domyślnie Odp: Replace ABS (BG91-*) with ehanced ABS (CG91-*)

Z mojego doświadczenia jest odwrotnie.
To crypto key pompy ABS jest zapisany w module BCM.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2023, 06:36   #3
Go4IT
ford::amateur
 
Imię: Oliver
Zarejestrowany: 23-08-2018
Skąd: München
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 10/2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Replace ABS (BG91-*) with ehanced ABS (CG91-*)

(Tłumacz Google) Dzięki, więc myślisz, że ABS powinien zawierać do 8 kluczowych kodów?
Mam zrzut z EEPROM-u, może ktoś coś z tego sensownie wyczyta?
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip abs_eeprom_dump.zip (446 Bajtów, 7 wyświetleń)
Go4IT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2023, 10:24   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Replace ABS (BG91-*) with ehanced ABS (CG91-*)

Cytat:
Napisał Go4IT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(Tłumacz Google) ...ABS powinien zawierać do 8 kluczowych kodów?...
Żaden moduł poza BCM i ewentualnie RFA nie zawiera kodów kluczy (pilotów).
Moduły wchodzące w skład PATS zawierają swoje "klucze/kody parowania". Każdy moduł zawiera takie kody pozostałych modułów.
PCM - kody z ABS i z BCM
BCM - kody z ABS i PCM
ABS - kody z PCM i BCM
i tak dalej...

Nie radzę "klonować eeprom" ze starego ABS i wpisywać go do nowego - to najlepsza droga by uśmiercić nowy ABS...

Jedyna sensowna metoda dopisania tego nowego ABS do auta to znalezienie kogoś z dobrym chińskim programatorem kluczy/pilotów - zazwyczaj ten sprzęt jest w stanie zrobić też "parowanie modułów".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2023, 11:08   #5
Go4IT
ford::amateur
 
Imię: Oliver
Zarejestrowany: 23-08-2018
Skąd: München
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 10/2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Replace ABS (BG91-*) with ehanced ABS (CG91-*)

(Tłumacz Google) Dziękuję za to wspaniałe wyjaśnienie. Wreszcie ktoś, kto wie, jak to wszystko naprawdę działa. Szczyt!

Mój pojazd ma funkcję „Keyless-Go”, więc kody kluczyków znajdują się tam, a nie w „BCM”. Jest to zatem tylko kwestia wykonania funkcji synchronizacji, która gwarantuje, że ten „Sync-Code” zostanie zapisany w ABS.

Czy wiesz, gdzie to jest w pamięci EEPROM? Może mógłbyś po prostu skopiować to i zostawić resztę danych?
Go4IT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2023, 12:10   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Replace ABS (BG91-*) with ehanced ABS (CG91-*)

Cytat:
Napisał Go4IT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy wiesz, gdzie to jest w pamięci EEPROM? Może mógłbyś po prostu skopiować to i zostawić resztę danych?
To jest zły pomysł.
Wyjaśniłem Ci, że kod synchronizacji dla tego nowego ABS musi być zapisany w PCM oraz w BCM. Nie wyedytujesz wszystkich eepromów...

Musisz znaleźć kogoś, kto potrafi zrobić (np. chińskim programatorem) "parowanie modułów PATS" tego auta. To jest jedyna rozsądna droga.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2023, 19:59   #7
Go4IT
ford::amateur
 
Imię: Oliver
Zarejestrowany: 23-08-2018
Skąd: München
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 10/2010
Postów: 5
Domyślnie Re: Replace ABS (BG91-*) with ehanced ABS (CG91-*)

Ok dziękuję. Mam VCM II, a także IDS i FDRS, ważny login Forda z pozwoleniem GSevin. Jednak próbując sparować z nim nowy ABS, napotykam komunikat „Odmowa dostępu”.
Z drugiej strony udało mi się już usunąć i przeprogramować kluczyki mojego pojazdu (Keyless Go) z dokładnie taką konfiguracją. To zabawne, że coś takiego działa, ale parowanie nie.
Go4IT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.