Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2010, 17:29   #1
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

Witam,

Mam Forda Mondeo 2.0 TDDI wersja TREND który fabrycznie miał 85kW.
W Niemczech ten samochód został chipowany, do mocy 108kW.
W niemieckim brifie była aktualizacja danych dotycząca mocy - na 108kW.

Po rejestracji w Polsce mam 108kW w dowodzie rejestracyjnym.
Nie mogę ubezpieczyć pojazdu właśnie z tego powodu - nie ma nikt w bazie Forda Mondeo 2001 Kombi, Trend o mocy 108 kW.

Jeśli podałbym inną moc podczas zawieranie umowy (czyli np. te 85kW fabrycznych) to w razie wypadku nie dostałbym odszkodowania.

Przez to że NADPOBUDLIWY SZWAB zmienił moc samochodu w brifie mam problem z ubezpieczeniem - bo mój ford jest nietypowy w świetle przepisów - np. w AXA chcieli za ubezpieczenie OC kwotę 3 razy wyższą niż podstawowa kwota...

Jedyny pomysł to tylko jakoś zmniejszyć moc w dowodzie rejestracyjnym do fabrycznych 85kW i ponownie wyrobić dowód rejestracyjny - tylko jak, gdzie?

Brak słów, ręce opadają...

PS. ubezpieczony miałem wcześniej samochód w PZM - ale okazało się że przez pomyłkę babka ubezpieczyła go jako wersję benzynową 107kW, więc w razie wypadku miałbym problemy - jeżdżę - prawie jak bez OC ;/

Jeśli nie ten dział to przepraszam...

Ma ktoś pomysł jakiś? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 17:38   #2
pietrek00
ford::average
 
Avatar pietrek00
 
Zarejestrowany: 23-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 156 HP
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

Sprawa rzeczywiście dość nietypowa. Jedyne co przychodzi mi na myśl to powołanie rzeczoznawcy i udowodnienie ze ma 85KW, a w brifie była pomyłka? pozdrawiam
pietrek00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 18:17   #3
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

Ale rzeczonoznawca - "na oko" stwierdzi?
zresztą i tak ja mam chipa i te 108kW...

Może ktoś ma jakiś inny pomysł?
p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 18:37   #4
Dawid849
ford::advanced
 
Avatar Dawid849
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Głogów
Model: S-Max
Silnik: TDCI 2.0 140km Power Shift
Rocznik: 2012
Postów: 398
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

mi przychodzi na myśl tylko tyle zeby zrobić przegląd tak jak robi sie za 1 razem jak sprowadzisz auto, i wtedy pan diagnosta popatrzy na silnik i stwierdzi z naklejki ile masz km
__________________
Były: Vectra A 90r 115km, Mondeo mk II 99r 90km. Mondeo mk III 03r 115km , Fiat Stilo 06r 120km, Mondeo mkIV 2.0TDCI 140km
Jest: S-Max 2.0 TDCI 140km Power Shift 2012
Dawid849 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 19:31   #5
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

A co jak naklejki nie ma??
Chyba poprzez VIN można to stwierdzić, wydaje mi się, ze cztery ostatnie cyfry określają jakieś dane silnika.
Problem tylko w tym, że papiery są zasrane w brifie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 20:13   #6
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

Ale samochód już mam zarejestrowany...
Więcchyba muszę mieć papiery od rzeczonoznawcy - a on na podstawie wykresu z hamowni stwierdzi, że samochód ma z powrotem 85kW.

Po numerze VIN mam 85kW (115KM), więc naklejki też takie muszę mieć.
p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 20:32   #7
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

Kolego p-maz chodzi Ci tylko o ubezpieczenie OC ?? Jeśli tak to ja bym się tym wcale nie przejmował, podajesz dla ubezpieczyciela silnik 2,0 TDDI 115 km i tyle. Nikt Ci w Polsce nie będzie wnikał jaką masz moc, składka OC naliczana jest na podstawie pojemności skokowej silnika, a nie mocy!
Ja na przykład mam w dowodzie moc 0,00 kW, czyli według AXA powinienem mieć OC za free ??Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku AC to faktycznie może bym się zastanawiał, bo TU tylko szukają pretekstu aby nie wypłacać (chociaż mam AC i moc w dowodzie (jak już wspomniałem) 0,00 kW i miałem już dwie szkody, to nikt się nie czepiał).
Podsumowując, ja bym siedział cicho z ilością kW w aucie i ubezpieczył je jako seryjne. Pozdr
__________________

Ostatnio edytowane przez kordyl ; 26-02-2010 o 20:34
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 20:54   #8
p-maz
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-02-2008
Model: MondeoMK4 Titanium S
Silnik: 175
Rocznik: -
Postów: 153
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego p-maz chodzi Ci tylko o ubezpieczenie OC ?? Jeśli tak to ja bym się tym wcale nie przejmował, podajesz dla ubezpieczyciela silnik 2,0 TDDI 115 km i tyle. Nikt Ci w Polsce nie będzie wnikał jaką masz moc, składka OC naliczana jest na podstawie pojemności skokowej silnika, a nie mocy!
Ale mi Gościu w AXA powiedział że w razie wypadku to mnie proszą o przesłanie kserokopii dowodu rejestracyjnego i jak tam będzie inna ilość kW niż zadeklarowana to "będę miał wielkie problemy". To samo mi mówili w link4, allianz... no właśnie nie wiem.

Gościu mi powiedział że składkę wyliczają na podstawie tych danych także...

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja na przykład mam w dowodzie moc 0,00 kW,
gdzie jesteś ubezpieczony?
p-maz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2010, 21:36   #9
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

Ubezpieczenie miałem w Compensie, teraz mam w Avivie, i przy podpisywaniu umowy robili zdjęcia dowodu, auta i kluczyków (ze względu na AC) i nikt nie wspomniał niczego o tym, że mam wpisane 0 kW.
Tak naprawdę, to dopiero jak przeczytałem Twój pierwszy wpis, to sprawdziłem co mam w dowodzie ;P Przy okazji oglądam polisy:
z Compensy (wypisana przez agenta) nie ma wzmianki o mocy, tylko standardowy opis Mondeo 2,5v6;
z Avivy (wygenerowana przez ich system) jest zapis Mondeo 2,5v6 Ghia i też żadnego info o mocy i może to jest sposób. Zadzwoń do nich, podaj dane i potwierdź chęć zakupu. Niezależnie czy ją opłacisz, przyślą Ci najpierw polisę w formie pdf, do weryfikacji czy jest ok. Jeśli nie będzie zapisu o kW, opłać ją i będziesz miał OC, ale to tylko moje zdanie i do niczego Cię nie namawiam. Pozdr
__________________

Ostatnio edytowane przez kordyl ; 26-02-2010 o 21:47
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 05:22   #10
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,310
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC a moc silnika kW, po chlipowaniu

kolego p-maz, proponuję u źródła zaczerpnąć informacji czyli jechać na stację diagnostyczną, wyłuszczyć problem, podejrzewam że mogą wystawić odpowiednie zaświadczenie o zmianie do dowodu rejestracyjnego, z tym do WK i wymienić dowód.
Moim zdaniem nie bawić się tylko wpisać moc wynikającą z VIN
Po pierwsze jak zapytają się jaki jest powód zmiany mocy można podać np. przywrócenie stanu z przed czipu /nic realnie nie ruszać/, jak będą problemy to można powiedzieć ze była wymiana silnika u wujka w garażu bo w serwisie chcieli za drogo. Jak słusznie koledzy zauważyli u nas płaci się od pojemności.
Najlepiej jechać na stację diagnostyczną i powiedzieć w czym problem, jak potrzeba dane z micr to vin podeślij na PW załatwię Ci pierwszą stronę z fabrycznymi danymi wozu którą sobie wydrukujesz.
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.