Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2009, 14:25   #1
eventfo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Wymiana rezystora nadmuchu

Witam serdecznie forumowiczów,
okazało się że mam do wymiany rezystor nadmuchu(nie działa 1 stopień nawiewu a tym samym manualna klima). Czy można samemu wymienić go i czy trzeba wyciągać schowek? Coś znalazłem na ten temat ale mam niedosyt.
Dzięki za wszystkie informacje. MK3 kombi z 2002

eventfo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 09:45   #2
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Odp: WYmiana rezystora nadmuchu

Witam.
Są niestety dwie możliwości umieszczenia rezystora nadmuchu (dokładnie...rezystor niskoobrotowy wentylatora) w Twoim aucie.
Może on być za pokrętłem odpowiedzialnym za "stopniowanie" nadmuchu lub jest umieszczony na dmuchawie. W opcji drugiej musisz wyjąc dmuchawę a tym samym i schowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
W obu opcjach rezystor ten dasz radę wymienić Sam.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2009, 13:48   #3
eventfo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: WYmiana rezystora nadmuchu

Witam.
Dzięki Zawika za pomoc,właśnie dzisiaj wykonałem to zadanie. Wszystko poszło bardzo prosto: nie trzeba wyciągać schowka tylko zdjąć taką osłonę na zaczepy pod schowkiem bo rezystor widać okiem po lewej stronie dmuchawy. Jest przykręcony na śrubę "gwiazdkę" chyba 20. Koszt nowego rezystora to 70 zł w sklepie Forda.
Rzeczywiście robota góra 10min.
Dzięki za zainteresowanie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez eventfo ; 14-05-2009 o 13:52
eventfo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2011, 09:19   #4
klema
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: WYmiana rezystora nadmuchu

Też miałem przygodę z rezystorem wentylatora (MK3 2006 TDCI).
Objawy miałem takie: wydawało się że klimatronic zaczął słabiej działać. Wkrótce odkryłem że to wentylator działa tylko na jednych obrotach i generalnie słabo dmucha. Ręczne sterowanie siłą nadmuchu nie działa. I tu kolejne ciekawe odkrycie: przy zasilaniu tylko z akumulatora i wyłączonym silniku wszystko działa jak należy! Włączam silnik - wraca praca na jednym poziomie obrotów..
ASO zdiagnozowało rezystor wentylatora (chwała im za to) i... oznajmiło że niestety w modelach z klimatronikiem rezystor nie jest częścią zamienną. Wymiana tylko razem z całym wentylatorem, sprowadzanym z centralnego magayznu w Kolonii, 1500 zł.
Po ochłonięciu sprawdziłem, że: rezystor wykręca się łatwo po zdjęciu osłony za schowkiem pasażera (nie trzeba nawet demontować schowka), faktycznie nie sprzedaje się nowych, ale na allegro można kupić używane za 50-150 zł. Kurier przywiózł na następny dzień, wymiana 10 minut i wszystko już działa!
klema jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2015, 09:04   #5
Pavulo
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 23-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Wadliwa klimatyzacja,wymiana rezystora dmuchawy.

Witam Koledzy,
Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum,proszę o wyrozumiałość.

Posiadam Mondeo Mk3 Kombi 2.0 TDCi 2002r.przedlift.Manualna klima "działa" tylko na pierwszym stopniu nawiewu,dalej się wyłącza(kontrolka gaśnie po przełączeniu na II, III,IV stopień)"Działa" napisałem w cudzysłowie bo pomimo tego że spreżarka pracuje i lampka się świeci, to nic nie dmucha.Przy przełączeniu nawiewu na wyższe stopnie,wydmucha mi to schłodzone powietrze,ale trwa to może poł minuty i dalej dmucha ciepłym.

Pogrzebałem trochę na forum i najczęściej jest proponowana wymiana rezystora dmuchawy.Znalazłem nawet na YT film pokazujący jak to zrobić,ale jak zdjąłem schowek to wyglada to u mnie inaczej niż na filmie.

Czy któryś z Was kolegów mógłby mi napisać krok po kroku jak to zrobić?rezystor nowy mam.

A może w moim przypadku wcale nie jest to wina rezystora?

Dzięki za wszelką pomoc!
Pavulo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 14:17   #6
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: WYmiana rezystora nadmuchu

Witam ,
nie wiem czy to dobre miejsce ale w moim Mondeo cały ten panel klimatronica przestał reagować , nie działa żaden przycisk. Owszem jak był ustawiony tak działa ale nie mogę zmienić temp. , siły nadmuchu, działa tylko V max ten podłużny , który uruchamia wszystko w momencie włączenia. Natomiast przy dłuższej jeździe zaczyna wszystko działać - od czego to może zależeć - może ktoś wie. Może ten cały element sie powoli kończy albo coś nie kontaktuje.
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , rezystor



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.