Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2013, 22:37   #1
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Jak odłączyć webasto ?

W moim Transicie z 2001r 2.4 TDDI posiadam zamontowane oryginalne webasto eberspacher. Jest to webasto "mokre" czyli podgrzewa tylko płyn chłodniczy. Chciałbym wyłączyc je gdyż automatycznie zalacza sie przy tem p0onizej 5 st. C. Przez to rozładowaly mi sie akumulatory. Nie wiem jak moge go wyłaczyc, moze jest jakis przekaznik ktory jest odpowiedzialny za załączanie.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-11-2013 o 06:19
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 08:16   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Cytat:
Napisał zolwik466 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przez to rozładowaly mi sie akumulatory.
Ale chyba nie wtedy, gdy stacyjka jest wyłączona? A kiedy silnik pracuje, to alternator powinien mieć dużą nadwyżkę prądową.
W instrukcji bezpiecznik nr 216 w skrzynce w kabinie opisany jest, że między innymi obsługuje dodatkową nagrzewnicę (i jeszcze ogrzewanie przedniej szyby i ogrzewanie siedzeń). Myślę, że ogrzewanie wodne ma swój własny przekaźnik.

Ale dziwie się tobie, że chcesz to wyłączyć - ja byłbym mega szczęśliwy posiadając coś takiego w swoim 2,0tdci. Przy -5 stopniach w jeździe miejskiej mam auto stale niedogrzane, dopiero w trasie jak grzeję ponad 100km/godz, to silnik po pewnym czasie złapie temperaturę. Takie ogrzewanie w naszym klimacie to... skarb.

Cytat:
Napisał zolwik466 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to webasto "mokre" czyli podgrzewa tylko płyn chłodniczy
Jak to tylko? To przecież kapitalna zaleta - skoro dogrzeje płyn, to i ogrzewanie masz ok.
=================================

Czy masz zegar z programatorem, czy jest to wersja całkowicie automatyczna?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-11-2013 o 08:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 08:19   #3
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

pytanko do wojtekjanus
może będziesz wiedział który to bezpiecznik wyjąć by webasto w moim mondeo odłączyc
jak sie uruchamia z automatu to strasznie kopci - podano jakieś sitko do wymiany - zrobię to ale nie w tej chwili a dymienie to straszny obciach
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 08:37   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Cytat:
Napisał mch12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
który to bezpiecznik wyjąć by webasto w moim mondeo odłączyc
Niestety - nie znam Mondeo. W dodatku instrukcja Mondeo - w odróżnieniu od instrukcji Transita - nie zawiera opisu bezpieczników i przekaźników.

Widać Ford wychodzi z założenia, że czarnoszyjec z Transita da sobie radę z wymianą bezpiecznika, ale Elegancki Pan z Mondeo już nie i pojedzie z tym problemem do ASO... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 09:19   #5
zolwik466
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-06-2013
Skąd: wroclaw
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Zegar mam z programatorem. Takie webasto napewno jej dobre ale nie dla mnie jak w tej chwili odpalam i jade kolkanascie km i gasze i za jakis czas znowu odpalam. Z tego co wiem to webasto ciagnie chyba prad z akumulatora dlatego niestety potrafi go rozladowac.
Webasto załacza sie przy odpaleniu auta. Moge oczywiscie recznie zaprogramowac aby załaczylo sie bez odpalania auta na konkretna godzine.
zolwik466 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 09:43   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Przy fabrycznym webasto nasz dwa akumulatory i webasto podłączone nie jest do głównego podstawowego, tylko do tego drugiego. Kiedy silnik pracuje obydwa akumulatory podłączone są do alternatora i są ładowane. Przy zgaszonym silniku akumulatory są rozłączane od siebie i jeżeli włączysz webasto, to pobiera ono prąd tylko z tego drugiego akumulatora. Taki układ zabezpiecza podstawowy akumulator przed rozładowaniem i umożliwia np rozruch silnika nawet po całonocnej pracy webasto.
Jeżeli rozładowywują się akumulatory, to prawie na 100% nie jest winne webasto. Przede wszystkim sprawdź napięcie ładowania przy włączonych silnych odbiornikach (np światła drogowe i wentylator dmuchawy) przy obrotach silnika rzędu 1200 i wzwyż powinno być napięcie na obydwóch akumulatorach ok. 14,4V.

Weź pod uwagę, że jeżeli odłączysz w zimę webasto, będziesz miał stale niedogrzany silnik - a to nie tylko słabe ogrzewanie kabiny - ale przede wszystkim bardzo duże zużycie paliwa (stale jest podawana zwiększona dawka paliwa) i zwiększone zużycie silnika. Zwiększenie zużycia paliwa przez silnik jest w dodatku zdecydowanie większe od zwiększonego zużycia przez webasto.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-11-2013 o 09:53
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 17:29   #7
artmag
ford::amateur
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: redziny
Model: mondeo
Silnik: diesel 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Cytat:
Napisał mch12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pytanko do wojtekjanus
może będziesz wiedział który to bezpiecznik wyjąć by webasto w moim mondeo odłączyc
jak sie uruchamia z automatu to strasznie kopci - podano jakieś sitko do wymiany - zrobię to ale nie w tej chwili a dymienie to straszny obciach
Witam.
W mondeo mk3, aby wylaczyc webasto trzeba wyjac bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikow,które to znajduja sie pod pokrywa silnika.Jest to po otwarciu skrzynki 5 bezpiecznik od strony prawej patrzac i to jest pierwszy rzad bezpiecznikow, od strony lewego blotnika.

Bump: Witam.
W mondeo mk3, aby wylaczyc webasto trzeba wyjac bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikow,które to znajduja sie pod pokrywa silnika.Jest to po otwarciu skrzynki 5 bezpiecznik od strony prawej patrzac i to jest pierwszy rzad bezpiecznikow, od strony lewego blotnika.
artmag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 10:39   #8
artmag
ford::amateur
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: redziny
Model: mondeo
Silnik: diesel 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Witam.
W mondeo mk3, aby wylaczyc webasto trzeba wyjac bezpiecznik w skrzynce bezpiecznikow,które to znajduja sie pod pokrywa silnika.Jest to po otwarciu skrzynki 5 bezpiecznik od strony prawej patrzac i to jest pierwszy rzad bezpiecznikow, od strony lewego blotnika.
artmag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 13:59   #9
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

taka ciekawostka
zasłoniłem wlot do chłodnicy folia alumiową( taka jak sie wkłada za kaloryfer i webasto przestało się włączać i nie potrzebuję wyjmować bezpiecznika
duzo duzo szybciej sie grzeje ...
dzieki za info ad. bezpieczników
__________________
Zalałem silnik Motulem - jest ciszej,
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 18:35   #10
artmag
ford::amateur
 
Imię: artur
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: redziny
Model: mondeo
Silnik: diesel 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Jak odłączyć webasto ?

Witam.
Zgadza się, po przysłonięciu chłodnicy silnik szybciej się nagrzewa. Jednak musisz uważać - przy obecnych temperaturach i dłuższych dystansach jazdy - aby nie przegrzać silnika.
artmag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.