Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2018, 17:55   #1
buko06
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Zimny kuleje,szarpie podczas jazdy,skoki obrotów,automat

Witam.

Kupiłem Forda Mondeo 2.0 TDCI 130km Automat. Przebieg 320tyś.

Auto pali na dotyk ale potem przez 10sekund kuleje, jak również jadąc szarpie, jak na postoju dam mu gazu odrobinę to pracuje dobrze. Ciepły odpala również z wahaniem obrotów ale po 2 sekundach chodzi normalnie. Przy gaszeniu auta nie za każdym razem występują drgania karoserii.

Zauważyłem że podczas jazdy jadąc stała prędkością skaczą obroty 300-400 bez względu na bieg. Po czym oczywiście auto delikatnie przyspiesza względem tych obrotów. Przy naciśnięciu gazu do połowy albo do spodu nie czuć szarpnięć, stuków płynnie się wkręca do końca. Skrzynia ogólnie czasami sobie szarpnie ale delikatnie. Nie ma uderzeń, miękko zapina D jak i wsteczny.

Raz na jakiś czas też przez ułamek sekundy podczas jazdy ze stałą prędkością występują drgania karoserii w odczuciach jakbym wjechał w konkretną koleinę drży przy tym konkretnie kierownica i czuć delikatne przyhamowanie auta.

W aucie wymieniłem filtr paliwa i wlałem preparat do czyszczenia wtrysków ale nic zbytnio to nie pomogło.

Błędy na komputerze :

C1310- przetwornik ciśnienia hamowania koło przedniego lewego- przerwa w obwodzie ( jest ktoś w stanie powiedzieć gdzie znajdę ten czujnik ? przy pompie czy to czujnik abs w kole ?)

Czy ten czujnik może wpływać na pracę skrzyni biegów
?

Chcę jakoś odizolować skrzynię od silnika i ustalić co jest przyczyną czy ślizgające się sprzęgło czy silnik powoduje że skrzynia tak pracuje.
Poziomu oleju w skrzyni nie sprawdzałem ale mam to w planach.
Silnik i auto całe suche od spodu.

buko06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2018, 18:39   #2
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Zimny kuleje,szarpie podczas jazdy,skoki obrotów,automat

moze zwyczajnie rozne rzeczy na siebie nachodza, musisz leciec po kolei... sprawdzenie ukladu zasilania tez nie zaszkodzi
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.