Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2016, 15:46   #11
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Komunikat''kierownica zablokowana powtórz''

Cytat:
Napisał maxmax21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana tego modułu pomoże?
Jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.Jedno jest pewne w tym module blokady elektroniki nie brakuje i jeszcze jest ona połączona z elementami mechanicznymi.Nie polecam rozbierania tej blokady bo posiada ona zabezpieczenie przeciw "grzebaczom".
Jak zamierzasz zakupić samą blokadę to warto zainwestować w śruby zrywalne(antykradzieżowe) potrzebne przy ewentualnej wymianie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20150829_001.jpg (95.8 KB, 117 wyświetleń)

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 08:26   #12
Raschey
ford::average
 
Avatar Raschey
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV Titanium X Durashift/Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2.0 ON 130KM/2.0 LPG 146KM
Rocznik: 2007/2002
Postów: 157
Domyślnie Kierownica zablokowana powtórz

Wczoraj wieczorem wysiadłem z auta, zamknąłem i zauważyłem że nie zgasł wyświetlacz. Cały czas wyświetla komunikat "Kierownica zablokowana powtórz". Zapaliłem kręciłem kierownicą, przejechałem się i nic.
Dziś rano komunikat cały czas się świecił.
Przeszukałem forum ale nikt nie udzielił odpowiedzi co się zepsuło i co należy wymienić. Ewentualnie jakie są koszta takiej operacji.
Auto MK4 z zdalnym kluczykiem, Ford Power.
Edit:
Na drugim kluczyku jest to samo. Wykasowanie błędów nic nie daje.

Ostatnio edytowane przez Raschey ; 29-05-2017 o 10:47
Raschey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 11:20   #13
simon188
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 14-05-2014
Skąd: Świdnica
Model: S-Max ST-line
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana powtórz

Witaj,

Miałem to samo tyle, że w S-MAX. Pomogła wymiana akumulatora. Od tamtej pory komunikat ani razu nie wyświetlił się ponownie. Co oczywiście nie oznacza, że u Ciebie jest to samo ale może to będzie jakiś trop dla Ciebie.

Stary akumulator nie miał siły aby uruchomić elektryczną blokadę kierownicy stąd pojawiał się ten komunikat.
simon188 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 11:21   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,040
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana powtórz

Elektryczna blokada (rygiel) kolumny kierownicy do przejrzenia.
Trzeba zobaczyć czy zapadka wskakuje/wyskakuje.
Ostrożnie z manipulacjami, bo ESCL (elektryczna blokada kolumny kierownicy) jest elementem systemu IMMO i po wyjęciu lub wymianie na inną sztukę samochód przestanie odpalać do czasu ponownego sparowania modułów.
Oczywiści blokadę można próbować odłączyć (zdemontować) a potem podłączyć tą sama i po podłączeniu wszystko zacznie znów działać.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 13:18   #15
Raschey
ford::average
 
Avatar Raschey
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV Titanium X Durashift/Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2.0 ON 130KM/2.0 LPG 146KM
Rocznik: 2007/2002
Postów: 157
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana powtórz

Odłączyłem akumulator i pomogło. Wyświetlacz normalnie gaśnie i nie ma już komunikatu.
Dzięki Panowie za podpowiedzi.
Raschey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2017, 21:11   #16
mtsl
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-08-2014
Skąd: Knurów
Model: Mondeo mk4 Titianium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Kierownica zablokowana powtórz

Zdarza mi się taki błąd dwa razy w roku... akumulator nowy, jakoś nauczyłem się z tym żyć choć zawsze zdarza się to w najmniej odpowiednim momencie. Podobnie jak z komunikatem 'kluczyk nie rozpoznany' który pojawia się po zgaszeniu samochodu zamknięciu drzwi kierowcy i ponownym ich otwarciu i zamknięciu (np w celu wyciągnięcia zapomnianego pilota / lub czegoś innego)
mtsl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2018, 23:34   #17
sikir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie blokada kierownicy

witam
mam pytanie: czy "blokade kierownicy", 7G91-3F880 trzeba w jakiś sposób programować bądź też kodować czy można to traktować jako część zmienna, którą można zamienić i będzie działać?
i czy jednym z objawów zepsutej blokady kierownicy może być losowy brak zapalania samochodu z komunikatem "immobilaizer aktywny"?
po wciśnięciu przycisku ford power raz (bez sprzęgła) zapłon włącza się ale po ponownym naciśnięciu (ze sprzęłem) zero reakji bądź zapłon wyłącza się i tj losowe. bywa że zapala 10 razy normalnie a za 11 razem nic. dodam że komunikat "immobilajzer aktywny" nie wyświetla się za każdym razem kiedy samochód nie odpala.



samochód mondeo mk4 2.0 dti keyless

z gory dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
sikir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 07:42   #18
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: blokada kierownicy

przeszukaj forum to znajdziesz wiele watkow gdzie za komunikat imobilaizer aktywny i brak reakcji na odpalanie jest winna uszkodzona wiazka przewodow do BCM badz jego zalanie woda, jest to przyczyna 80% przypadkow opisywanych tutaj na forum
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 10:14   #19
sikir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2014
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: blokada kierownicy

tak czytałem, ale moja wiązka kabli była wymieniana 2 lata temu. wtedy wraz z komunikatem immobilaizera był też komunikat "usterka silnika". do komputera też było już zaglądane, dlatego mechanik obstawia tą blokade kierowniy

Bump: dodam że na komputerze nie ma żadnego błędu
sikir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 18:27   #20
KrzysSied
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 22
Domyślnie Blokada kierownicy powtórz

Witam.
Mam z moim Mondeo (MK4 - 2007) ostatnio problem. Przed tygodniem po wejściu do samochodu na convers+ pojawił mi się najpierw komunikat "kluczyk nierozpoznany" a następnie "blokada kierownicy powtórz". Pierwszy komunikat po kilku próbach zamykania i otwierania drzwi przestał się pojawiać ale drugi pozostał co uniemożliwiło mi włączenia zapłonu (system bez kluczykowy). Zmuszony byłem wezwać lawetę i odholować samochód do mechanika. Jednak po przetransportowaniu samochodu, już u mechanika okazało się, że wszystko wróciło do porządku. Samochód odpalał bezproblemowo. Podłączenie do komputera nie wykazało żadnych błędów. Po tym zdarzeniu wymieniłem baterie w pilotach. Jeździłem tak przez tydzień zapominając już o zdarzeniu a tu "zonk", powtórka z rozrywki. Co prawda nie pojawił się już komunikat "kluczyk nierozpoznany" ale wyświetla się "blokada kierownicy powtórz" i nie mogę w ogóle uruchomić zapłonu. Przed tygodniem próbowałem odłączać akumulator i nic nie pomogło. Wydaje mi się, że mogło pomóc "szarpanie" samochodem przy załadunku na rolki lawety.
Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być powodem (chcę "to coś" naprawić abym nie miał problemów na dalszym wyjeździe). Czy problemem może być elektryczna blokada kierownicy?
Z góry dzięki za podpowiedzi
__________________
Pozdrawiam
Krzysiek



Jeżeli jesteś Polakiem : nie oszukuj, nie kradnij, nie zabijaj - nasze władze nie lubią konkurencji!!!
KrzysSied jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.