Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2023, 18:16   #31
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam na myśli miejsce pod nogami, nie przed kolanami. A miejsca więcej przed jest np w kia sorento, mierzyłem nawet własnoręcznie jak szukałem auta.
A pod nogami w kodiaq na środku z tyłu jest lipa i tyle, patrz wysokość tunelu na foto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A obok foto tego samego miejsca np w sorento - znajdź roznice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tunel jest niższy czy wyższy, to i tak pasażer siedzi tam okrakiem trzymając jedną nogę pod lewym fotelem, a drugą pod prawym fotelem, więc nie byłby to dla mnie decydujący argument.
Poza tym, patrząc na Twoje zdjęcia zauważam, że w Sorento tylny nawiew powietrza (stanowiący element środkowej konsoli) jest mocno wypukły w kierunku kanapy, co utrudnia zajmowanie tam miejsca, a w Skodzie ten nawiew jest zdecydowanie mniej wystający.
Podobne rozwiązanie jak w Sorento widziałem też w Oplu Grandland i szczerze mówiąc bardziej mi to przeszkadzało, niż wysoki tunel.
Jak widać, nie ma aut idealnych.

kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2023, 23:53   #32
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Bump:
Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko fajnie Panowie, ale pokażcie jak wygląda miejsce na nogi na tylnej kanapie w Kodiaqu - tunel wysoki na środku rodem z lat 90 XX wieku. U mnie np to zdyskwalifikowało ten smochod na starcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i jeszcze jedno, co pominąłeś, a co istotne dla kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : silnik i osiągi. Pod tym względem Kodiaq, zwłaszcza w wersji RS, bije Sorento na głowę, w której najmocniejszy wariant jest oparty o silnik ... 1.6T z hybrydą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, wiem, takie czasy, gdzie nawet do wielkiego SUVa wkłada się małe silniczki. Ale w Kodiaqu jest przynajmniej dwulitrówka TSI, która parametrami nie daje szans Kii.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 05:08   #33
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Sorento z identycznym wyposazeniem jest tanszy od skody o 60 tys zl, to nie jest tak ze masz darmowa wiekrza moc w skodzie za te same pieniądze co w sorento.
Sorento srednie spalanue miadto 7
Skoda srednio 11
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 14-02-2023 o 05:50
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 09:15   #34
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Dla kolegi, który zakładał ten wątek, spalanie nie ma chyba aż takiego znaczenia, bo skoro jeździ Kugą 2.0EB to wszyscy wiemy, jakie tam może być zużycie paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym, jak piszą użytkownicy Sorento na swoim forum, ten model pali wyraźnie więcej, niż to co napisałeś. I dla mnie jest to oczywiste. Duże i cięzkie auto musi swoje wypić. I nawet wspomaganie hybrydą aż tak bardzo tego faktu nie zmienia.
Toyota też się chwali w katalogach, że jej nowy motor 2.0 193KM z hybrydą spala poniżej 5l./100, tylko że użytkownicy tych aut piszą co innego...
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 10:03   #35
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Tak pisza na forum sorento


Jazda wokoło komina + 86tka, bez autostrad, przepisowo. Codzienne krótkie wyjazdy(8km) do szkoły/pracy.
Spalanie z 700km - 7,0l/100km (w większości auto niedogrzane na krótkich trasach ~8,5l, spalanie ratują wyjazdy dłuższe ~25km w jedną stronę - wtedy 5,8l średnio).
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 10:10   #36
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Cytat:
Napisał kopson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy tunel jest niższy czy wyższy, to i tak pasażer siedzi tam okrakiem trzymając jedną nogę pod lewym fotelem, a drugą pod prawym fotelem, więc nie byłby to dla mnie decydujący argument.
Poza tym, patrząc na Twoje zdjęcia zauważam, że w Sorento tylny nawiew powietrza (stanowiący element środkowej konsoli) jest mocno wypukły w kierunku kanapy, co utrudnia zajmowanie tam miejsca, a w Skodzie ten nawiew jest zdecydowanie mniej wystający.
Podobne rozwiązanie jak w Sorento widziałem też w Oplu Grandland i szczerze mówiąc bardziej mi to przeszkadzało, niż wysoki tunel.
Jak widać, nie ma aut idealnych.
Z tym okrakiem to zależy - u mnie w maxie żona tam siedzi z reguły i trzyma stopy blisko siebie i jak zobaczyła ten tunel w kodiaq to od razu auto odrzuciła. Więc wszystko zależy od upodobań. Ten tunel mnie jednak też zaszokował, bo trochę przeszłością powiało, ale nie jest tajemnicą że skoda bazuje na starszych płytach podłogowych od vag, to może dlatego.

Jeśli chodzi o osiągi vs spalanie to co kto woli. Takie mamy czasy że większość osób jednak spalanie auta bierze pod uwagę. Osiągi to sorento z 1.6 w hybrydzie ma całkiem całkiem (jechałem jazdę testowa), ma coś koło 230km.
Żeby nie było, nie mam sorento ale maxa, więc nie jestem ani wyznawcą kia ani Skody, ale rozumiem że mając skodę możesz być troszkę nieobiektywny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukast ; 14-02-2023 o 10:16
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 11:45   #37
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Najlepiej testy , sa za darmo
Skoda, mazda cx60 , sorento a moze Cupra ateca, jest wiele marek ale ceny tak szybko rosna ze nie wiem czy ateca ma np dobre ceny vs skoda kodiaq rs
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 14-02-2023 o 15:07
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2023, 18:13   #38
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Chwilę mnie nie było na forum. Dziękuję za kolejne uwagi.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2023, 19:10   #39
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Mazda cx60 z diezlem R6 za 238 tys zł.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ciekawe jak bedzie z wersja 4x4 , 260 ps/ 550 nm jak ktoś napisał pod filmem.

Nastepny test diezla R6 i Srednie spalanie z testu 3,5l / 100 km !!!!!!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu niemiecki test ale mozna wlaczyc napisy pl
Niemcy mieli wynik 3,6l a wlosi 3,2l

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak na suwa 1850 kg + opory bo to nie jest niski sedan to wynik super. szkoda ze za rok tylko mazda bdzie miala diezle r6.
Ten silnik mazdy spelnia normy jakie beda euro 7 a w przyszlym roku niemcy likwiduja r6 , kto nie liczac mazdy 6 cylindrow w diezlu wiele nie zostanie.
( mowa o 6 cylindrowych diezlach. )
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2023, 08:15   #40
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Co zamiast Kugi ?

Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mazda cx60 z diezlem R6 za 238 tys zł.
Mi z konfiguratora wychodzi jakieś 270-a 4x4 to 290 Na stronie polskiej wychodzi jak ma to być jakoś rozsądnie skonfigurowane.I niech kolega przestani pisać już te bzdury o aluminium we wnętrzu bo już raz to tłumaczyłem i aluminium tam żadnego nie ma.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.