Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2007, 19:25   #11
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał olo1939
Wiesz zastanawia mnie to, że skrzynia dobrze chodzi, praktyczne nic wszysko ok to dlaczego powiedział Ci, że skrzynia.
W skrzyni obstawia łożysko na wałku sprzęgłowym, podobno częsta usterka. Nie znam się ale z tego co wyczytałem w sieci oraz z tego co mówił mechanik jest duże prawdopodobieństwo, że to właśnie to.
Choć jedna sprawa trochę to dyskwalifikuje, na chłopski rozum jeśli to łożysko już hałasuje to nie powinno robić różnicy czy sprzęgło wciśnięte jest do połowy czy odpuszczone całkiem. A w naszym przypadku hałasuje najwięcej na półsprzęgle. Trochę to przemawia za sprzęgłem.
Sporo kłopotów z kołem dwumasowym mają użytkownicy mondeo, jest cała masa wątków o tym na tym forum.. objawy są troszeczkę inne, np pulsuje pedał. Przyjżałem się i mój mimo, że lekko drga to raczej nie pulsuje, sam już nie wiem. Sprawdź to jeśli możesz. Tak czy inaczej różnica w kosztach żadna, jeśli to nie jakaś pierdoła to czeka nas wydatek przekraczający 2tys. zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał olo1939
Danielp wiesz mam jeszcze jedno pytanie bo nie masz zaznaczone w profilu. Ile masz KM
115, uzupełniłem profil

[ Dodano: 11-12-2007, 12:28 ]
Dzisiaj rano po odpaleniu było trochę inaczej. Na półsprzęgle wydobywał się równomierny dźwięk, coś w stylu ryyyyy ryyyyy ryyyyy.... trudno to opisać ale mniej wiecej w taki takt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słychać to też było tyle, że już ledwo co po przejechaniu 2km i jakiś 15 min pracy silnika.
Oczywiście słychać tylko na luzie na postoju na półsprzęgle.
Nagrałem to, nie słychać wyraźnie ale jak przytne plik to podam linka.
Po puszczeniu sprzęgła nie bylo słychać nic... disiaj co prawda była cieplejsza noc, Poprzednio auto stało też dłużej, przez sobotę i niedzielę ciekawe czy to miało wpływ.
Ma ktoś może teraz jakieś pomysły?

[ Dodano: 11-12-2007, 15:41 ]
Wcześniej nie powiązałem jednego z 2-gim ale po zapoznaniu się z efektami usterki koła dwumasowego wydaje mi się, że może to jednak ma znaczenie.
Chodzi mianowicie o telepanie silnikiem przy gaszeniu. Raz na jakiś czas podczas gaszenia silnik nieźle zatelepie. Zazwyczaj poprostu gaśnie ale czasami nim zatrzęsie przy gaszeniu.
Wyczytałem, że przy padniętym kole dwumasowym silnikiem telepie przy zapalaniu i gaszeniu, w moim przypadku przy zapalaniu jest oki.
Jak jest w waszych przypadkach?


Ostatnio edytowane przez subratri ; 05-04-2009 o 11:25
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2007, 18:40   #12
olo1939
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 19
Domyślnie

Cześć u mie rano jako tako ale jak wcisnołem sprzęgło do połowy to podobnie bardziej równo niż wcześniej ale podobnie wr wr wr wr wr obroty były w miarę oki. Podczas jazdy ok. Przy zapalaniu i gaszeniu ok.nic nie telepie można powiedzieć, że nawet lepiej jak na bęzynie dosłownie nic nie telepie, Także powiem Ci że może to coś innego niż sprzęgło skoro mówisz, że u ciebie telepie u mnie nie. Dotarłem do znajomego, który ma znajomego w serwisie SEATA może jak dotrę do niego to czegoś się dowiem, czy spotkali się z czymś takim. Jak będę coś wiedział to napiszę CI na forum, jak coś sam się dowiesz to daj również znać, liczę również na to, że może ktoś z FOrum się odezwie. Bo narazie jazda samochodem nie sprawia mi przyjemności.
olo1939 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 08:07   #13
Janek-RS
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Grodzisk Maz.
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 57
Domyślnie

A ja bym tego nie robil.Od kilku miesiecy mam podobny obiaw i do tej pory nic sie nie stalo.
Zaznacze ze zrobilem juz ponad 20tys km i wszystko jest ok.
Przedewszystkim nie jest to wina skrzyni tylko wyskrzęglika!
Obiaw uszkodzonego kola dwumasowego jest taki ze przy odpalaniu silnika i jego gaszeniu wystepuje dosc glosny hurgot.W trakcie pracy silnika tego nie slychac.
Nie wiem zy jest sens to robic,jezeli obiaw pojaka sie na jakies 5 min po odpaleniu to narazie nie ma problemu.Gorzej by bylo jak by dzwonilo na rozgrzanym silniku wiec nie wiem czy jest sens pakowac sie w powazne koszty :fcp20
Janek-RS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 08:33   #14
olo1939
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 19
Domyślnie

dzięki trochę mnie pocieszyłeś, wiesz boję się czy się coś nie rozsypie ale jeżeli mówisz, że od kilku miesięcy masz takie objawy i jeździsz i nic się nie dzieje. To trzeba będzie chyba jeździć. Ale z drugiej strony nie lubię jak coś w aucie niegra. Męczy mnie to bardzo
olo1939 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 08:57   #15
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek-RS
Obiaw uszkodzonego kola dwumasowego jest taki ze przy odpalaniu silnika i jego gaszeniu wystepuje dosc glosny hurgot.W trakcie pracy silnika tego nie slychac.
U mnie ten hurgot czasami występuje przy gaszeniu, odpala normalnie i bez najmniejszych problemow. Jak gaszę to czasem silnik zatrzesie, wiec moze to pierwsze oznaki padu kola dwumasowego. Samo koło 1,5tys, pewnie przy okazji do wymiany tarcza i wysprzęglik razem może się zrobić ok 3tys.
Na razie nie będę się palił z wyciąganiem skrzyni, jeśli się będzie nasilało to rozbiorę.
Dzisiaj rano znowu robiło wryy wryy na pólsprzęgle, nie za głośno, żona stwierdziła, że przesadzam, ale dla niej dopóki jedzie to jest ok. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poczekam na mrozy.

Ciekawi mnie jeszcze jeden odglos z komory silnika, znowu tylko przy zimnym jak jadę wolno na wysokim biegu i solidnie dodam gazu tak, że auto nie ma siły by ciągnąć to jak odpuszczę gaz i wcisnę sprzęgło by przełączyc bieg to słychac takie fuuuuuu fuuuuuu fuuu fuu fu, taki dźwięk jakby przytłumione gwizdanie, tak jakby gwizdać z szerzej rozchylonymi ustami i wydostaje się tylko powietrze. Ma ktoś coś podobnego? Nie wiem czy to łączyc ze sprzęgłem.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 10:15   #16
olo1939
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 19
Domyślnie

Cześć wydaje mi się ,że zaczynamy wpadać w skrajności od tego nasłuchiwania u mnie rano słyszałem po otwarciu drzwi kierowcy takie fu........... fu........... jakby pow. czy coś. Jestem w chwili obecnej bardzo wyczulony na wszelkie odgłosy i może twoja żona dobrze mówi, że trochę rozsądku w tym wszyskim. Boję się tylko tego co się będzie działo przy minusowych temperaturach, strach pomyśleć. Tak czy siak czekam na minusowe temperatury jak się mocno nasili tak jak mówisz to trzeba będzie rozbierać i diagnozować czy sprzęgło, czy skrzynia.
olo1939 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 10:48   #17
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie

To normalne, że jak już wiesz, że cos nie tak to wyczulasz się jeszcze bardziej. Faktycznie nie można popadać w skrajności ale nie cierpię jak mi cos nie gra w aucie.

Jeśli możesz przejedź się proszę w taki sposób jak mówilem.
Rusz normalnie potem dosyć szybko przełącz na 2-jkę dosyć dynamicznie przyśpieszaj i znowu w miarę wcześnie przełącz na 3-jkę itd... u mnie jak jest zimny to całkiem wyraźnie i głośno słychać to fuu fuu, czym zimniej tym bardziej. Dzieje się to dokladnie wtedy gdy odpuścisz silnikowi czyli przy przełączaniu biegu. Słyszę to nawet latem, za bardzo się tym nie przejmowałem dzieje się tak już od dawna, ciekawiło mnie to ale nie niepokoiło.

A jeszcze jedno pod górke się nasila, ogólnie czym silnik ma ciężej tym bardziej słychać po odpuszczeniu.
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 12:04   #18
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janek-RS
Przedewszystkim nie jest to wina skrzyni tylko wyskrzęglika!
nie koniecznie, ja z powodu tagiego halasu wymienilem sprzeglo (po rozebraniu okazalo sie ze nowe na nowe ale to juz pisalem,
teraz stawiam na lozysko walka glownego w skrzyni, po przeczytaniu tu o diagnozie jakiegos mechanika, - ze jest to czeste zjawisko - stawiam na to a nasluc***ac teraz pod tym katem jestem coraz bardziej pewny
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2007, 15:56   #19
olo1939
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2007
Skąd: Szczecin
Postów: 19
Domyślnie

Cześć zrobiłem o co mnie prosiłeś odpalam 1 rura sprzęgło zmiana biegu wr.. wr.. 2 rura zmiana biegu wr. ..wr.. Ten sam objaw. Ale w tym przypadku raczej brak smarowania zimny samochód

[ Dodano: 12-12-2007, 16:58 ]
Jak zwolniłem i ponowiłem od jedynki brak objawów także raczej brak smarowania bo wszystko ok.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 05-04-2009 o 11:25
olo1939 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2009, 11:22   #20
janbra
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 27-04-2008
Skąd: Śląsk
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI - 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 241
Domyślnie Odp: Po puszczeniu sprzęgła jak zimny rzęzi - co to może być?

Cytat:
Napisał danielp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

ostatnio zauważyłem, że po odpaleniu auta rono jak puszczę sprzęgło to z komory silnika dochodzą niepokojące odgłosy, coś rzęzi. Dzwięk taki jakby luźne koła zębate. Taki neregularny chrobot. Najgłośniej słychać na półsprzęgle, po puszczeniu całkiem sprzęgła trochę ciszej ale też słychać. Jak się auto zagrzeje to już nic nie słychać. Sprzęgło i skrzynia biegów pracują normalnie nic nie szarpie biegi wchodzą tak jak trzeba.
Oprócz tego hałasu nic innego się nie dzieje. Co to może być?

pzdr DanielP.
Cześć,
Wyjaśniło się coś w tej sprawie?
__________________
janbra
janbra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.