Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2014, 18:42   #31
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Hm. Ciekawe. Napisz koniecznie.Jakby korbowot to niewiem czy dobrze czy zle ale chyba zle. Ja cały czas tak jezdze z szarpaniem i dymieniem rano,odkad dobrze odpala ale to ryzyko..

Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2014, 19:37   #32
puma9921
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 28-02-2014
Skąd: Wrocław
Model: passat
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Witam.
Ja stawiam na wtryski, zdemontować, dać do sprawdzenia.
puma9921 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2014, 14:50   #33
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Odkryłem jeszcze pewna specyfike tego przypadku-jak po opaleniu rano odrazu ruszam dymienie zaraz ustaje i za kilka minut juz równiutko pracuje,ale jak przed ruszeniem dlugo stoje na luzie-jakbym chcial go rozgrzac to stuka nie równo bardzo dlugo i dymi a po ruszeniu dymu jasnego jest na pół osiedla,2 kilometry jazdy nie widze aut za mna. Czy może to być coś zapchane w ukladzie wydechu?Np.Katalizator?I pod wplywem temperatury jest juz ok?Wspominal cos o tym jeden z mechanikow. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2014, 23:16   #34
pablo2233
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Kolego Grand Paradiso z tym dymieniem mam dokladnie tak samo, jak dłużej postoi na wolnych obrotach to pózniej dymi jak trabant. Za parę tygodni oddaje auto do mechanika o którym wspominałem, żeby sprawdził te korbowody. Ewentualna wymiana to jakieś 700zl za robociznę plus około 150zl za korbowód, uszczelka pod głowice. Mechanik powiedział mi ze jak bedziemy wymieniac ten korbowód to na taki z wersji silnikowej ośmio zaworowej, bo są dużo mocniejsze. Także cała impreza wyjdzie pewnie kolo tysiaka :/
pablo2233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2014, 21:28   #35
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Bardzo jestem ciekaw czy to ten korbowot. Mi kazdy mówi ze to wtryski i juz chce dawac je do rozkrecenia i sprawdzenia. Ale może poczekam czy u Ciebie pomoże wymiana korbowodu bo wtryski u siebie też sprawdzałeś? Na południe troche kawałek ale jak bedzie zrobione. to warto
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2014, 21:45   #36
pablo2233
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Cytat:
Napisał puma9921 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Ja stawiam na wtryski, zdemontować, dać do sprawdzenia.
Wtryski sprawdzone i wszystkie są w super stanie.

Bump:
Cytat:
Napisał Grand Paradiso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo jestem ciekaw czy to ten korbowot. Mi kazdy mówi ze to wtryski i juz chce dawac je do rozkrecenia i sprawdzenia. Ale może poczekam czy u Ciebie pomoże wymiana korbowodu bo wtryski u siebie też sprawdzałeś? Na południe troche kawałek ale jak bedzie zrobione. to warto
Nie musisz jechac na poludnie, zrobi Ci to wiekszosc mechaników. Chodzi o to że akurat ten ma jakieś pojęcie o focusach i praktycznie odrazu zdiagnozował ze to korbowód. Powiedział ze 100% pewnosci bedzie miał jak zdejmie miske olejową, wtedy bedzie widać czy któryś z korbowodów jest krzywy. Będę to robił dopiero w polowie kwietnia, bo wtedy bede na południu polski.
pablo2233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2014, 10:35   #37
pablo2233
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 04-06-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Korbowód sprawdzony, egr, wtryski, przepływomierz, czujnik sterowania podcisnieniem egr, przewody itp, wszystko jest ok, ale problem jest nadal. Samochod chodził dobrze tylko po zdemontowaniu metalowej rurki od egr... :/ zaslepiłem egr i zobacze co sie bedzie dzialo
pablo2233 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 06:26   #38
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

wtryski miałeś sprawdzane próbą przelewową czy na sprzęcie również końcówki ( czy nie leją)?
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2014, 20:18   #39
Grand Paradiso
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-01-2014
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci 136km
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

Czyli to też nie korbowód. Napisz czy zaslepieny egr cos da. Ja jeżdze i narazie nic nie robie. Odpala ok a te 2 minuty pare razy cos nierówno stuknie jakoś sie przezwyczailem.Oby potem sie nie zemscilo. Wtryski sprawdzane przelewowo i elektrycznie, nie były wyjmowane.
Grand Paradiso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2014, 20:10   #40
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi szarpie i dymi na zimnym silniku

proponuję abyś oczyścił końcówki miałem podobny przypadek, po wyjęciu wtryskiwacza rozkręceniu końcówkę. Bez trzpienia wyczyściłem kretem do rur rozpuszczonym w wodzie. końcówki dobrze wysuszyłem i przetestowałem ropą, strzykawką wciskasz w otwór centralny końcówki zatykałem palcem otwór środkowy (ten jeden z trzech) i patrzysz czy wszystkie otworki puszczają strużkę. U mnie było różnie ale po takim czyszczeniu jak pszczółka. Należy również wymienić podkładki pod wtryskami, mój czwarty wtrysk w cylindrze trzecim miał ogromny syf, komputer pokazywał błąd 4 cylindra ale myślę że chodziło o czwarty wtryskiwacz. Pozdrawiam
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dymi , focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.