Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2012, 01:02   #1
kubaols
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Transit FY 2000-2006 300L SERIES
Silnik: 2.0 L DURATORQ DI (100PS)
Rocznik: 2006-02-28
Postów: 16
Domyślnie stukajace zawieszenie czy sprzeglo

witam
posiadam Forda Transita z 2006 roku(00-06) 2.0 TD 100KM FWD z którym mam następujący problem: w czasie jazdy podczas zmiany biegów i dodaniu gazu słychać głuche uderzenie gdzieś w podwoziu. Sytuacja zdarza się tez w czasie jazdy w momencie zdjęcia nogi z gazu ( z wrzuconym biegiem) słychać "brzdęk" i ponownym naciśnięciu drugi raz tak samo. Szarpie wówczas całym samochodem i słychać tępy dźwięk. Łapa pod silnikiem została wymieniona, tak samo końcówki drążków, tulejki wahaczy i gumy na stabilizatorze. mechanik stwierdził ze w zawieszeniu nie ma żadnych luzów. I tu nasuwa mi się pytanie czy to może być sprzęgło? koło dwu masowe? Dodam ze w momencie zdjęcia nogi z gazu czuć jakby lekko nurkował i przyhamowywał nawet jak jedzie z górki.
za ewentualne porady będę bardzo wdzięczny.

kubaols jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 01:46   #2
Brad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2011
Skąd: DG
Model: Transit
Silnik: 2.0 di 101KM
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

ja też tak mam ale wykluczam sprzęgło bo to że tak sie dzieje przy zmianie biegów może wskazywać też na sprzęgło ale podobnie się dzieje gdy poprostu jest juz na np 2jce i autko sie toczy i wtedy tylko dodaję sporo gazu i odejmuję i w obu przypadkach słyszę taki dzwięk jakby coś sie przesuwało raz do przodu raz do tyłu przy czym o coś uderzało, jakby luz na półosi czy coś. Myślę to sprawdzic na kanale (wrzucamy bieg, jedna osoba idzie pod auto a dwie inne bujają autem raz do przodu raz do tyłu). może jakaś poduszka silnika, łapę łączącą silnik ze skrzynią też wykluczyłem bo ją wymieniłem i problem pozostał...
Brad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 08:29   #3
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

U mnie ta sama sytuacja za dwa tygodnie wymieniam sprzęgło i okaże się czy objawy ustaną. pozostajw jeszcze tylko czy same sprzęgło czy cała dwumasa
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 08:52   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

Cytat:
Napisał kubaols Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy to może być sprzęgło? koło dwu masowe?
Transit 2,0 tddi/100KM miał montowane koło dwumasowe do grudnia 2001, potem już miał zwykłe koło zamachowe.
Cytat:
Napisał kubasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Model: Transit 9 osobowy
Silnik: 2.0 TDDI 85 KM
U ciebie podobna sytuacja - masz zwykłe koło zamachowe.

Rozsądnie pisze Brad - najlepiej zrobić tak jak proponuje.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 20:20   #5
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

Wojtek czyli napewno nie mam dwumasy ?? a czy te kolo zamachowe się wymienia ?? jaki jest tego koszt ?
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 22:42   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

Cytat:
Napisał kubasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek czyli napewno nie mam dwumasy ??
W wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #9 masz wykaz silników które mają dwumasę, a które nie.
Pojedynczego koła w zasadzie się nie wymienia, czasem się zdejmuje do wymiany simmeringu na wale. Nie musisz o nim myśleć...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 21:54   #7
kubaols
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Transit FY 2000-2006 300L SERIES
Silnik: 2.0 L DURATORQ DI (100PS)
Rocznik: 2006-02-28
Postów: 16
Domyślnie Re: Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Transit 2,0 tddi/100KM miał montowane koło dwumasowe do grudnia 2001, potem już miał zwykłe koło zamachowe.
na allegro prawie kazde kompletne sprzeglo jest oferowane z dwumasa do tego modelu. mam rozumiec ze to blad/niewiedza sprzedajacego? czy ewentualnie moge sobie zamontowac dwumase zamiast pojedynczego? a wracajac do tematu czy stuki moga sugerowac wymiane oleju w skrzyni? skrzynia byla wymieniana poltora roku temu bo stara sie skonczyla, ale nie wiem czy olej rowniez.stuki natomiast sa gdzies od kilku miesiecy.

Ostatnio edytowane przez kubaols ; 03-11-2012 o 22:22
kubaols jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 22:33   #8
Janek-RS
ford::average
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Grodzisk Maz.
Model: Ford Galaxy Mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 57
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

Mam podobny objaw ale wykluczam sprzęgło bo mam nowe montowane 3-miesiące temu.

Zrób próbę,zaciągnij ręczny i niech ktoś raptownie będzie puszczał sprzęgło na chwilę ,zobaczysz ja będzie zachowywał się silnik.Jeżeli lata mocno do przodu i spowrotem to obstawiam poduszki silnika.
Janek-RS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2012, 22:47   #9
kubaols
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: Olsztyn
Model: Transit FY 2000-2006 300L SERIES
Silnik: 2.0 L DURATORQ DI (100PS)
Rocznik: 2006-02-28
Postów: 16
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

mechanik wykluczyl poduszki, wymienil tylko łape pod silnikiem i nic.. zastanawiam sie jeszcze na przegubami. Samochod jest bez ABSu a przeguby do ABSu, ale nie wiem czy to ma jakies wieksze znacznie.
kubaols jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2012, 07:04   #10
AKIM
ford::advanced
 
Avatar AKIM
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Mielec
Model: Transit, Seat Alhambra
Silnik: 2.5 D, 1.9TDI
Rocznik: 1999, 1999
Postów: 385
Domyślnie Odp: stukajace zawieszenie czy sprzeglo

Moim zdaniem to suma luzów powstałych na skutek normalnego zużycia elementów skrzyni biegów półosi przegubów zębatek wałka sprzęgłowego itd. Producent nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni tylko jego ew. uzupełnienie. Wymieniałeś skrzynię i pewnie ma już spory przebieg...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AKIM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.