Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-08-2011, 13:01   #1
Spartaccus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Model: Mondeo Estate
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 46
Domyślnie Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Witam, dziś o poranku jak zwykle wsiadam do autka, odpalam i ... cisza.
W nocy padał deszcz więc niewiem czy mi coś nie zamokło ale zauważyłem ze akumulator jest bardzo słaby, po przekręceniu kluczyka rozrusznik troszkę poterkotał. Naładowałem akumulator i po podłączeniu świecą mi wszystkie kontrolki ale dalej nie mogę rozrusznikiem ruszyć nawet terkotania nie słychać.
Spróbowałem go zaciągnąć innym autem ale silnik dalej się nie odzywa. Aż się boję go do warsztatu odstawić zeby koszt mnie nie zabił. Ktoś wię co to za objawy i czy czasami tym ciąganiem go na lince nie sknociłem czegoś bardziej ?

Spartaccus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 13:39   #2
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Małe pytanko: ile czasu i jakim prądem ładowałeś akku? Wg mnie masz rozładowany/uszkodzony akumulator. Ewentualnie jeszcze sprawdź klemy na akumulatorze czy są czyste i dobrze dokręcone.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 13:40   #3
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

moze immo sie rozkodowal
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 14:37   #4
Spartaccus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Model: Mondeo Estate
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Małe pytanko: ile czasu i jakim prądem ładowałeś akku? Wg mnie masz rozładowany/uszkodzony akumulator. Ewentualnie jeszcze sprawdź klemy na akumulatorze czy są czyste i dobrze dokręcone.
Ładowałem prostownikiem automatycznym, podpinasz ładuje się i sam się odłącza.
Teraz jest naładowany, ale i tak podpinałem go kablami z innym pojazdem i nie drgnął.

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moze immo sie rozkodowal
jak się rozkodował ?
Spartaccus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 18:44   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Cytat:
Napisał Spartaccus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak się rozkodował ?
dobre pytanie, moze byly w nocy burze i mocne wyladowania atmosferyczne. Poszukaj byl ostatnio temat o identycznym problemie jak Twoj.

Nawet znalazlem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 01-08-2011 o 18:47
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 20:28   #6
Spartaccus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Model: Mondeo Estate
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Burzy nie było w tą noc, chociaż padało dość mocno a w czasie mocnych ulew od strony pasażera za schowkiem są bezpieczniki i nawiew i tam woda się dostawała. Dziś znów bardzo szybko się aku rozładował. W czasie oględzin z wujaszkiem po otwarciu bezpieczników pod maską strasznie głośno terkotał przekaźnik R8 "dodatkowy podgrzewacz, świece żarowe, przekaźnik pompy wtryskiwacza" tak on jest opisany a potem akumulator prawie zdechł.
A rozrusznik spiąłem na krótko żeby zobaczyć czy ruszy i tylko " bendiks" czy jak to się nazywa pokręcił. później wysiadły kontrolki na tablicy, zegaryu zgasły i tak na zmianę się włączały i wyłączały i migała lampka ze schowka.
Czarno to widzę, a jesli chodzi o burze to były wcześniej kilka dni ale to chyba nie ma związku.
Spartaccus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2011, 21:22   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Cytat:
Napisał Spartaccus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niewiem czy mi coś nie zamokło ale zauważyłem ze akumulator jest bardzo słaby, po przekręceniu kluczyka rozrusznik troszkę poterkotał. Naładowałem akumulator i po podłączeniu świecą mi wszystkie kontrolki ale dalej nie mogę rozrusznikiem ruszyć nawet terkotania nie słychać.
Cytat:
Napisał Spartaccus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś znów bardzo szybko się aku rozładował. W czasie oględzin z wujaszkiem po otwarciu bezpieczników pod maską strasznie głośno terkotał przekaźnik R8 "dodatkowy podgrzewacz, świece żarowe, przekaźnik pompy wtryskiwacza" tak on jest opisany a potem akumulator prawie zdechł. A rozrusznik spiąłem na krótko żeby zobaczyć czy ruszy i tylko " bendiks" czy jak to się nazywa pokręcił. później wysiadły kontrolki na tablicy, zegaryu zgasły i tak na zmianę się włączały i wyłączały i migała lampka ze schowka.
W czym problem? do wymiany skrzynka bezpiecznikowa, bo zżarta przez elektrolizę bo
Cytat:
Napisał Spartaccus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tam woda się dostawała
Cytat:
Napisał Spartaccus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czarno to widzę
a niby dlaczego? skoro sie nie dba i dopuszcza do takiego stanu i w porę nie reaguje pomimo, że sie wie, że
Cytat:
Napisał Spartaccus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tam woda się dostawała.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 07:10   #8
zbyszek620
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: szczecin
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDCi 150
Rocznik: 2016
Postów: 66
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Miałem podobną sytuację, myślałem że to akumulator. Rozwiązanie było proste rozrusznik padł. Zapalał na zaciąg a gdy nawet był ciepły to nie kręcił. Jeżeli tak masz to proste rozkręć rozrusznik przeczyść i będzie ok. opis na forum. Pozdrawiam
zbyszek620 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 07:42   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

zbyszek620 przeczytaj 1 post Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 07:57   #10
Spartaccus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Model: Mondeo Estate
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 46
Domyślnie Odp: Dziwne objawy, silnik nie startuje.?

Słąwko, nie oczekiwałem sarkazmu tylko pomocy.
Tak na marginesie, jak się dobrac do rozrusznika? trzeba rozebrać przód i zdejmować chłodnicę ?

Ostatnio edytowane przez Spartaccus ; 02-08-2011 o 12:16
Spartaccus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.