Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2021, 18:15   #651
emte3
ford::advanced
 
Avatar emte3
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Dolny Śląsk
Model: KUGA ST LINE X AWDi S MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2020 i 2016
Postów: 210
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Tak a propos Kijanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

emte3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2021, 18:50   #652
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

pojawiają się już pierwsze testy hybryd ...





[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



Ostatnio edytowane przez poLuz ; 11-11-2021 o 12:50
poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 09:42   #653
garry2012
ford::average
 
Imię: garry
Zarejestrowany: 25-01-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: A5
Silnik: 1.8
Rocznik: 2016
Postów: 90
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Czyli S-Max przy prawie 2 tonach wagi pali ok. 6 litrów zamiast 9-10 litrów na 100 km. Ceny z rabatami bez dramatu. Gdzieś jest haczyk? Taka hybryda to o wiele korzystniejsze rozwiązanie od diesla który mam obecnie 190 KM? Czy lepsza byłaby opcja plug in?

PS. Mnie najbardziej irytuje, że mam AWD i mniejszy zbiornik paliwa i nie daję rady robić autostradami A1 i A2 trasy 3miasto-Wawa z powrotem na 1 baku. Jeździłem zastępczym Galaxy i nie dość że mniej palił to jeszcze miał większy zbiornik paliwa...
garry2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2021, 12:40   #654
smiechu
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: S-max mk2/Fiesta mk7 FL
Silnik: TDCi 2.0 210KM/Duratec 1.25 82KM
Rocznik: 2017/2013
Postów: 433
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Coś mi się wydaje, że te 6l to na papierze tylko i przy normalnej jeździe autostradowej (140-150 kmh) ciężko będzie zejść poniżej 9 litrów.

Trzeba poszukać na forach Toyoty - ten nowy napęd (hybryda z CTV) to zdaje się od Toyoty kupiony.

Pozdrawiam. Marcin
__________________
Pozdrawiam. Marcin

Był: S-max mk1 FL 2011 TDCi 2.0 140KM, Focus mk1 FL 2003 Zetec-SE 1.6 100KM
smiechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 21:43   #655
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



To prawda - ta hybryda na autostradzie przy 140 będzie palić około 8-8.5 - czyli więcej o diesla. Silnik będzie też pewnie trochę głośniejszy - około 3000tyś obrotów zamiast 2500 w dieslu. Więc jak ktoś jeżdzi głównie trasy to na pewno diesel lepszy.
Ale...
Jak ktoś jeżdzi cykl mieszany czy sporo po mieście lub po drogach z prędkościami 90-100 to już wtedy taka hybryda spali tyle samo co diesel, a w mieście pewnie mniej - czyli około 6.5.

Więc wszystko zalezy od potrzeb i sposobu użytkowania auta. Na pewno w hybrydzie odpada dpf, nie ma egr, turbiny - pewnie będzie mniej problematyczna od diesla.
Dodatkowo jadąc do sklepu po bułki 2-3 km da się przejechac na samym prądzie - gdzie diesla nawet szkoda wtedy uruchamiać...
Ale znowu - po 8 latach (bo tyle ford daje gwarancji na ogniwa) ciekawe ile będzie kosztowała ich ew. wymiana na nowe.

Na pewno ta hybryda to ciekawa alternatywa dla diesla - fajnie że coś nowego. Ale nie dla wszystkich się nadaje.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 19-11-2021 o 15:25
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 21:52   #656
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




Widzę jeszcze dodatkową zaletę, nie wiadomo co wymyślą z dieslem i zakazami w związku z tym, hybryda może mieć dłuższą przyszłość.
Czyli poza miastem raczej nie straci, a w mieście zaoszczędzi bardzo dużo - moim zdaniem.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 17-11-2021 o 06:43
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 22:11   #657
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

W konfiguratorze diesla brak, jest jeden, jedyne, jedynie słuszny silnik 2.5, więc nie piszcie o "alternatywie". Najpierw zlikwidowali edga, do którego się przymierzałem, zamiast wprowadzili "szalenie popularnego" explorera, pewnie straszne branie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. teraz od diesli odchodzą. Niech żyją eko - zjeby. A transport i i koleje i tak dieslami śmigają i nikomu to nie przeszkadza. Transport morski też. Ciekawe, kiedy jakiś "eko-gieniuś" każe śmigać autem na wiatr, prawie całkowicie nieemisyjnym. No trochę mnie poniosło, ale chore to wszystko jakieś. Zero wyboru się robi.
Tylko czemu różne beemki, merce itp diesle jeszcze mają???
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 22:16   #658
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Nie cytuj całych postów w odpowiedzi. Cytuj tylko te fragmenty, na które odpowiadasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]




Gdzieś mi się obiło, że ma jeszcze TDCi wrócić do S-MAX'a, pytanie bardziej czy na pewno.
Dodatkowo ja dostałem jeszcze ofertę na TDCi 190KM, jest w cenie hybrydy, ja nie skorzystałem, ale może jeszcze się da zamówić?
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 17-11-2021 o 06:43
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 22:22   #659
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

No ja gdzieś pewnie w przyszłym roku wymieniał będę dopiero, to już raczej nie będzie, dotychczasowy zepsuć się nie chce, rdzewieć też nie, nic mu nie dolega, chociaż już 13 lat nim pomykam. Były diesle 240km to też komuś przeszkadzało. W związku z tym do edga z usa coraz bardziej się przymierzam, z silniczkiem 2,7 na złość przeróżnej eko zielonej ... piiip Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poza tym jak zamówić, jak oni nie mają jakiejkolwiek wiedzy na temat terminu realizacji -miesiąc, pół roku, rok??? Wróż Janusz czy inny prędzej odpowie

Ostatnio edytowane przez witekga ; 16-11-2021 o 22:26
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 22:49   #660
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Wiadomo coś na temat faceliftingu

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzieś mi się obiło, że ma jeszcze TDCi wrócić do S-MAX'a, pytanie bardziej czy na pewno.
Dodatkowo ja dostałem jeszcze ofertę na TDCi 190KM, jest w cenie hybrydy, ja nie skorzystałem, ale może jeszcze się da zamówić?
Dziś słyszałem że prawdopodobnie żaden diesel się już nie wyprodukuje - i nawet zamówione już będą musieli anulować (podobnie było w październiku podobno z fiestami).
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.