Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2009, 22:15   #71
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał IRONANT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponawiam pytanie czy ktoś zna chiptuning BSR dla silnika 2,5 turbo?
Ja się tym zainteresowałem. Wysłałem do nich maila, bo chciałem uzyskać kilka dodatkowych informacji. Być może niedługo ich wypróbuję.

krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2009, 22:49   #72
IRONANT
ford::average
 
Avatar IRONANT
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010 (po liftingu)
Postów: 53
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się tym zainteresowałem. Wysłałem do nich maila, bo chciałem uzyskać kilka dodatkowych informacji. Być może niedługo ich wypróbuję.
silnik 2,5 turbo parę filmików z netu

BSR tuning
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

BSR PPC
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

s-max na 2 biegu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

s-max na 3 biegu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
IRONANT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 13:56   #73
wojtisek1
ford::average
 
Avatar wojtisek1
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Olsztyn- Zatorze
Model: ford
Silnik: ropniak
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

A gdzie można obejrzeć jakie sa wprowadzone zmiany w s-maxie??
A co do poprawy fabryki to polecam Master's Tuning z w-wy, firmę Marka Staszewskiego!!
__________________
Bokiem do przodu , i oto chodzi!!
Nie sztuką jest zabić muchę przednią szybą, sztuką jest zabić ją boczną...
wojtisek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 17:13   #74
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Ja też poczipowałem swojego klekota w V-techu,firma solidna i znana mi od lat.Jednak nie byłbym sobą jakby wszystko było dobrze,Na drugim hamowaniu już po przeprogramowaniu ECU padła mi turbina...pan Jaruzelski powiedział,że to drugi taki przypadek od kiedy ma firme.turbinka była już bardzco podmęczona i właściwie szczęśliwym trafem dla mnie padła na warsztacie a nie gdzieś w środku europy podczas wojaży powrotnych po wakacjach (zwiększone ciśnienie doładowania przyspieszyło proces nieuniknionego).Sami poszukali turbine i zaproponowali wymianę za free.Solidna brać i dzięki im za to.A samo autko zyskało na mocy i dynamice,fabryczna moc wzrosła z 120,6 KM na 142,6 a momencik urósł do 360 NM.Pozdrawiam V-tech
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 17:18   #75
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się tym zainteresowałem. Wysłałem do nich maila, bo chciałem uzyskać kilka dodatkowych informacji. Być może niedługo ich wypróbuję.
Dzisiaj otrzymałem od nich odpowiedź. Jeszcze NIGDY nie dostałem tak długiego, tak wyczerpującego temat maila. Od nikogo. Szacunek.

Jest tylko mały problem - muszę wgrać oryginalne oprogramowanie przed podłączeniem tego ich cuda. Jak to zrobię to od razu zamawiam. Myślę, że w ciągu miesiąca uda mi się to wszystko załatwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 21:22   #76
robert.j
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-05-2008
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2007
Postów: 63
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj otrzymałem od nich odpowiedź. Jeszcze NIGDY nie dostałem tak długiego, tak wyczerpującego temat maila. Od nikogo. Szacunek.

Jest tylko mały problem - muszę wgrać oryginalne oprogramowanie przed podłączeniem tego ich cuda. Jak to zrobię to od razu zamawiam. Myślę, że w ciągu miesiąca uda mi się to wszystko załatwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem bardzo ciekawy jakie będą efekty, ale 4k cena dosyć wysoka...
robert.j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2009, 22:37   #77
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Talking Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał robert.j Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem bardzo ciekawy jakie będą efekty, ale 4k cena dosyć wysoka...
No wysoka. Ale jeśli dzięki temu pozbędę się niepewności co do aktualnego programu (wydaje mi się, że jest coś mocno nie tak) i do tego będę miał trochę więcej od Ciebie to warto hyhy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 07:53   #78
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj otrzymałem od nich odpowiedź. Jeszcze NIGDY nie dostałem tak długiego, tak wyczerpującego temat maila. Od nikogo. Szacunek.

Jest tylko mały problem - muszę wgrać oryginalne oprogramowanie przed podłączeniem tego ich cuda. Jak to zrobię to od razu zamawiam. Myślę, że w ciągu miesiąca uda mi się to wszystko załatwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi się wydaje, że to jest "korespondencyjny" tuning...
Przewertowałem ich strony i nie wynika z nich, że w Polsce zbadają silnik na hamowni przed chipowaniem.
Cena 4k jest dość wysoka... za 50% tego będzie programator i 2 programy (opracowane na podstawie badań z hamowni), np. w v-techu.

Pozdro,

Makos
__________________
Biały Maxio.

Ostatnio edytowane przez makos ; 16-08-2009 o 07:55
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 21:43   #79
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał makos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi się wydaje, że to jest "korespondencyjny" tuning...
Przewertowałem ich strony i nie wynika z nich, że w Polsce zbadają silnik na hamowni przed chipowaniem.
Cena 4k jest dość wysoka... za 50% tego będzie programator i 2 programy (opracowane na podstawie badań z hamowni), np. w v-techu.

Pozdro,

Makos
Jesteś pewny, że w v-techu mają programator wgrywający program przez łącze serwisowe? Bo w pomorskim oddziale nie mają i wymontowują cały komputer (robert.j, który tez ma chipa również miał wymontowywany cały komputer). Do tego ich program, jak już pisałem wcześniej, jest słabiutki. A ja nie mam czasu i ochoty jechać na drugi koniec Polski, żeby wgrać nowy program i liczyć na to, że akurat trafię na dobrego programistę w v-techu.
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2009, 22:08   #80
makos
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 124
Domyślnie Odp: Chip do S-maxa - robił ktoś?

Cytat:
Napisał krootki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewny, że w v-techu mają programator wgrywający program przez łącze serwisowe? Bo w pomorskim oddziale nie mają i wymontowują cały komputer (robert.j, który tez ma chipa również miał wymontowywany cały komputer). Do tego ich program, jak już pisałem wcześniej, jest słabiutki. A ja nie mam czasu i ochoty jechać na drugi koniec Polski, żeby wgrać nowy program i liczyć na to, że akurat trafię na dobrego programistę w v-techu.
... W V-Tech'u mają pojęcie o tuningu - są również producentem hamowni do pojazdów, a za to nie biora się laicy i nowicjusze.
Jeśli będzie Ci po drodze - umów się w Krakowie, połącz przyjemne z pożytecznym, jeśli bliżej do "Stolycy" - umów się w Kreatorze Mocy.

Warszawski Kreator Mocy, na Młodnickiej - to ich przedstawiciel, z 2 hamowniami.
Procedura chiptuningu w KM jest następująca: hamowanie samochodu, odczytanie programu przez złącze serwisowe (OBD), wysłanie programu + dane z hamowni do V-Tech'u.
W V-Techu robią nowy program i przesyłają do KM. Program będzie dopasowany (a właściwie wynikowe charakterystyki moc/moment) do Twoich oczekiwań. Po wgraniu nowego programu, samochód jest hamowany a następnie jeśli jest OK - jazda próbna. Aprobujesz wynik - płacisz i wyjeżdżasz w trasę.
Moje doświadczenie z KM jest b.pozytywne, przyjrzałem się przy okazji robienia mojego Maksia jak podnosili moc w Volvo do 300-kilkudziesięciu KM.

Pozdro,

Makos
__________________
Biały Maxio.

Ostatnio edytowane przez makos ; 16-08-2009 o 22:22
makos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.