Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2010, 13:47   #41
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według skali Kelvina ten odcień wchodzi w kolor żółty, natomiast 5500 to jest idealna biel tkz" NORMAL" (...)
Wszystkie sensowne źródła do jakich dotarłem (stron o hidach, blogów itp. nie zaliczam do źródeł sensownych) jasno mówią, że kolor biały (ani ciepły, ani zimny, powiedzmy neutralny) odpowiada zakresowi od 3300-3500K (tutaj różnie podają różne źródła) do 5000K. Palnik 4300K w trakcie swojego życia daje światło o temperaturze powiedzmy 4300K-4800K (pod koniec może nawet więcej), czyli operuje w górnym zakresie barwy białej, bliżej zimnej bieli niż ciepłej. To są fakty i choćbyś napisał 100x że jest inaczej to nic to zmieni. Biel powyżej 5000K to już tzw. chłodna biel.

Oczywiście jeśli ktoś lubi niebieskawe światło to może sobie założyć palniki 5000K czy nawet 6000K. Nic strasznego się od tego nie stanie. Ale najlepiej będą oświetlać palniki 4300K.

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 13:53   #42
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Ok, Ty 4300K, ja 5000-5500K i koniec dyskusji.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 13:56   #43
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, Ty 4300K, ja 5000-5500K i koniec dyskusji.
Ja podałem fakty, Ty piszesz o tym co Ci się wydaje. Poszukaj w fachowych źródłach to sam dojdziesz do takiego wniosku. Przekonywać Cię nie zamierzam, z przeszłości wiem, że to nie ma sensu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 14:07   #44
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

To raczej ja podałem fakty i dane naukowe a Ty swoich wypowiedzi nie poparłeś niczym.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 14:27   #45
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To raczej ja podałem fakty i dane naukowe a Ty swoich wypowiedzi nie poparłeś niczym.
Nie podałeś żadnych faktów tylko swoje błędne interpretacje tego co znalazłeś. Pierwszy z brzegu przykład. Wkleiłeś niby jakiś próbnik kolorów, tyle, że to nie ma żadnego sensu bo popularne monitory nie odtwarzają zbyt wiernie barw z bielą na czele, a raczej niewiele osób ma tutaj profesjonalny monitor po kalibracji kolorów. Nie wiadomo zresztą, czy ten próbnik został profesjonalnie przygotowany czy też może pokazuje "coś tam z grubsza". U mnie np. na tym próbniku 2000K wygląda jak pomarańczowy, a 13000K jak delikatny, blady niebieski, co jest oczywistą bzdurą, ale dla Ciebie ten próbnik to pewnie jedna z "danych naukowych". Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To samo tyczy się innych Twoich "faktów". Ale naprawdę nie mam już na to siły, jak dla Ciebie palniki 4300K mogą być nawet zielone albo w groszki. W rzeczywistości 4300K to biel neutralna, a 5000K-6000K to już chłodna biel. Tak po prostu jest i tyle. Kto ma wątpliwości z łatwością znajdzie potwierdzenie w fachowych źródłach.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 16:13   #46
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Ta miara jest profesjonalna przygotowana przez amerykańskiego Fizyka który zajmuje się światłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masz tam zresztą jego stronę na tym obrazku.
Prawda jest taka ze niczym nie możesz potwierdzić moich tekstów, a jedynie atakujesz je argumentem "na monitor". Owszem wspomniałeś że patrzyłeś na wykresy HID'ów to akurat jest typowe naciągane g* aby zwiększyć sprzedaż.
Dałem też wykres który pokazuje które światło jest odbierane najlepiej przez oko ludzkie czyli światło dzienne i co tutaj też powiesz że monitor?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 16:24   #47
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawda jest taka ze niczym nie możesz potwierdzić moich tekstów, a jedynie atakujesz je argumentem "na monitor".
To jest rzecz oczywista i całkowicie dyskwalifikująca tego rodzaju próbniki. Nic więcej nie potrzeba.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Owszem wspomniałeś że patrzyłeś na wykresy HID'ów to akurat jest typowe naciągane g* aby zwiększyć sprzedaż.
?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dałem też wykres który pokazuje które światło jest odbierane najlepiej przez oko ludzkie czyli światło dzienne i co tutaj też powiesz że monitor?
Chyba nie bardzo go rozumiesz. Zresztą nie ma tam 4300K.

Jesteś w stanie podać jakiekolwiek fachowe źródło gdzie będzie napisane KONKRETNIE to, że "5500K to biały neutralny, a 4300K to żółty"?
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 16:41   #48
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a 4300K to żółty"?
Czy ja napisałem że żółty?
Pisałem że 4300K ma odcień żółtego tak jak 6000K ma odcień niebieskiego. 5000-5500K to jest właśnie ten Biały neutralny
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 16:50   #49
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisałem że 4300K ma odcień żółtego tak jak 6000K ma odcień niebieskiego. 5000-5500K to jest właśnie ten Biały neutralny
Więc daj link do jakiegoś fachowego źródła gdzie będzie napisane konkretnie to, że 4300K to "żółtawy", a 5500K biały neutralny.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 17:18   #50
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc daj link do jakiegoś fachowego źródła gdzie będzie napisane konkretnie to, że 4300K to "żółtawy", a 5500K biały neutralny.
W fachowym określeniu nie będzie napisane "troche żółtawy" czy też "z żółtą poświatą". W fachowym określeniu będziesz miał podane liczby, tak jak w przypadku kelvina. Te liczby możesz sobie zinterpretować na swój sposób. Biel generalnie jest względna, ale jeśli chcesz bezwzględnej dla światła, to jest nią właśnie światło dzienne, które ma określoną konkretna wartość w Kelvinach.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ksenony , palnik , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.