Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2010, 18:27   #1
Duhesz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie kierownica turbo a migająca sprężynka

Witam.
Byłem ostatnio na kompie i wykazało błąd p132b (jakoś tak).Mechanik stwierdził iż zacina się kierownica turbo.Moje pytanie brzmi czy ma to jakieś znaczenie dla zapalającej się sprężynki? Sprężynka ta włącza się przy mocniejszym wciśnięciu gazu,ale raczej tylko na zimnym silniku.Jestem umówiony z mechanikiem na regeneracje turbo za około 800 zeta.Nie znam się kompletnie na tych rzeczach a nie lubię jak mnie ktoś naciąga.Posiadam mondeo 2.0 tdci 115km 2004r.Jestem z Gdańska a warsztat to AUTO-SPEC,może jakieś opinie o tym warsztacie albo inne namiary na jakiegoś speca od tych spraw.

Duhesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 18:39   #2
RoeSolare
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2008
Skąd: Kudowa Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

Cytat:
Napisał Duhesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Byłem ostatnio na kompie i wykazało błąd p132b (jakoś tak).Mechanik stwierdził iż zacina się kierownica turbo.Moje pytanie brzmi czy ma to jakieś znaczenie dla zapalającej się sprężynki? Sprężynka ta włącza się przy mocniejszym wciśnięciu gazu,ale raczej tylko na zimnym silniku.Jestem umówiony z mechanikiem na regeneracje turbo za około 800 zeta.Nie znam się kompletnie na tych rzeczach a nie lubię jak mnie ktoś naciąga.Posiadam mondeo 2.0 tdci 115km 2004r.Jestem z Gdańska a warsztat to AUTO-SPEC,może jakieś opinie o tym warsztacie albo inne namiary na jakiegoś speca od tych spraw.

Lepiej zmień szybko temat bo gromy polecą na ciebie!

Co to jest kierownica turbo??
Znam się na mechanice ale kierownica turbo??
Dla mnie to tak jak by nazwać wachacz trzymakiem koła :-)

Co do sprężynki to mam tak co pół roku, zajej stp do czyszczenia wtrysków, mi pomaga.
Jak sprężynka zapala się co miesiąc to zalewam stp i mam spokój na pół roku. Potem znowu zaczyna się zapalać coraz częściej. Już tak lecze moje wtryski kilka lat.
RoeSolare jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 18:47   #3
Duhesz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

Nie znam się na tym dlatego temat jest taki a nie inny.Dodam jeszcze że mechanik zdjął zawleczkę z jakiegoś cięgna i dało się wyczuć jakby w pewnym momencie się przycinało.Powiedział coś o kierownicy turbo i regeneracji.Wtryski podobno ok,tak przynajmniej wyszło na komputerze.
Duhesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 18:54   #4
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

witam , oczywiscie jezeli zacina sie zmienna geometria to srodek do wtrysków nic nie da ,hehe, bo to zupełnie inna bajka. A tak na marginesie to turbo ze zmienna geometria sie nie regeneruje . Inna sprawa to jakie masz sterowanie ta turbina? Czy wchodzi tam węzyk gumowy czy go nie ma?
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 18:58   #5
Duhesz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

Cytat:
Napisał jackoba1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam , oczywiscie jezeli zacina sie zmienna geometria to srodek do wtrysków nic nie da ,hehe, bo to zupełnie inna bajka. A tak na marginesie to turbo ze zmienna geometria sie nie regeneruje . Inna sprawa to jakie masz sterowanie ta turbina? Czy wchodzi tam węzyk gumowy czy go nie ma?
Jest tam jakaś czarna skrzyneczka z boku przy tym cięgnie a wężyka nie widziałem.Jeżeli się nie regeneruje to za co mechanik chce 800zł?
Duhesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:15   #6
jackoba1
ford::advanced
 
Imię: jacko
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: WIELKOPOLSKA
Model: MAZDA 6/KA
Silnik: CiTD/Endura
Rocznik: 2005/1997
Postów: 361
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

kolego ja dokładnie nie wiem co u ciebie sie zacina , albo zacina sie sterowanie albo lopatki zacinaja sie w jakiejs pozycji. Ja obstawiam na to pierwsze czyli sterowanie , przeczytaj sobie ten post , jest tam o tym problemie i o samodzielnej naprawie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodam tylko ze samo sterowanie nie jest dostepne osobno , trzeba kupić z nowa turbiną. sama turbina również nie jest regenerowana choc niektórzy "fachowcy" sie tego podejmują.
__________________
FORD MONDEO TREND FUTURA :esp,xenon, skóra ,alu 17,navi,tempomat, 6 biegów itd/ CRASH
MAZDA 6 , Mercedes w168 1.9
jackoba1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:31   #7
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

Kolego napisz w swojej strefie klubowej co ludzie sadza o tym mechaniku i tez ktos kogos na pewno Ci poleci, pojedzie jeszcze do paru mechanikow i sprawdz co oni Ci powiedza
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:32   #8
Duhesz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

Przeczytałem i jakoś nie za bardzo wiem o co chodzi,u mechanika ciężko chodziło cięgno które odłączył od tego sterownika.Więc nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym grzebać w tym sterowniku.Nie znam się ale jeżeli te cięgno jest połączone z turbo to chyba tam trzeba szukać przyczyny.U mnie był błąd p132b anie jak w tym wątku p132a,to jest chyba różnica.
Duhesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 19:47   #9
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

w jakim wieku jest ten twój mechanik? owszem kiedyś układ jakiegokolwiek sterowania, nie tylko kołami, nazywało się kierownicą ale to zamierzchłe czasy. teraz już nikt np. nie widzi błędu jak mówi motor o jednośladzie a przecież powinno być motocykl. motor to jest nazwa dawna silnika.

odnośnie samodzielnej naprawy/czyszczenia "kierownicy" turbo a nie sterownika info jest na konkurencyjnym forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale 800 zł za prostą robotę to przesada
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 20:39   #10
Duhesz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0 TDCI 115km
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: kierownica turbo a migająca sprężynka

[QUOTE=jendrekmak;1385111]w jakim wieku jest ten twój mechanik? owszem kiedyś układ jakiegokolwiek sterowania, nie tylko kołami, nazywało się kierownicą ale to zamierzchłe czasy. teraz już nikt np. nie widzi błędu jak mówi motor o jednośladzie a przecież powinno być motocykl. motor to jest nazwa dawna silnika.

odnośnie samodzielnej naprawy/czyszczenia "kierownicy" turbo a nie sterownika info jest na konkurencyjnym forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ale 800 zł za prostą robotę to przesada
Może zle to nazwał ale jednak chyba trafił dobrze z tą usterką.Dzięki za skierowanie do tej informacji.
Duhesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.