Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2012, 19:46   #1
Marek63
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Wymiana sprzęgła

Witam
Szykuje się do wymiany sprzęgła i koła dwumasowego. Nie wiem czy porywam się z motyką na księżyc ale nie lubię płacić mechaniką jak mogę zdziałać coś samemu. Co nieco mam doświadczenie w mechanice ale nie wymieniałem sprzęgła w takim samochodzie. Jeżeli macie jakieś cenne wskazówki lub jakąś dobrą literaturę w tym temacie proszę o napisanie na forum.

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Marek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 20:24   #2
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

roboty bedzie sporo bedziesz musial skrzynie wyjac , oczywiscie polosie obie do demontarzu , cala gora- filtr, akumulator , podstawa aku zeby dostac sie do srob od gory. masz tam wysprzeglik hydrauliczny wiec tez musisz uwazac zeby ci plyn nie uciekl, poodlaczac wszystkie czujniki uwazajac na czujnik predkosci aha i jeszcze uwazaj na uszczelniacze polosi. jezel iwymieniales kiedyys sprzeglo to nie powinno Ci to sprawic wiekszych problemow. 2 masa od standardowego sprzegla wiele sie nie rozni. pamietaj o zalozeniu tarczy dobra strona a i jeszcze jedno do wyjecia skrzyni bedzie ci potrzebna pomoc kogos , belka lub wyciagarka zeby silnik podwiesic , mozesz tez na kobylce , lewarku etc ale z zachowaniem zasad BHP.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 20:55   #3
Marek63
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-02-2012
Skąd: gliwice
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

A powiedz mi jak wychodzą półośka ze skrzyni ?
I sworznie trzeba rozpiąć?
Marek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 21:46   #4
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

zeby wyjac polos musisz odpiac zwrotnice od wahacza. jest bodajrze na klucz 15 a z 2 strony na ampul. uwazaj zeby nie ukrecic łba sruby znaczy sie zeby klucz sie nie omknol na srubie bo bedzie problem. pozniej musisz uzyc troche sily zebys rube wybic i rozpiac wahacz. Prawa poloska jest jeszcze dodatkowo na podporze na lozysku. lewa strona nie ma podpory i tak samo jak z prawej trzeba rozpinac. uwazaj na krzyzak wewnetrzny zeby ci sie nie uszkodzil ( 2 strony) a i wczesniej mozesz olej spuscic ze skrzyni zeby jak wyjmiesz polos sie nie lalo. korek jest na samym spodzie na ampul napewno zlokalizujesz czarna sruba taka sama jak do uzupelniania. po za tym jeszcze pamietaj o linkach od biegow zeby wypiac ale juz nie pamietam ale chyba drazek ma byc na luzie zeby poziej problemow nie bylo chyba ze sie myle to moze mnike ktorys z szanownych kolegow poprawi.
tu jest taka fajna stronka mozesz zajrzec i poszukac : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 23-03-2012 o 21:51
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 14:25   #5
miras1402
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: ford focus mk1
Silnik: !,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

Pozwólcie że podłączę się pod temat.Otóż wszędzie w warsztatach gdy dowiadywałem się o cenę wymiany sprzęgła to mówili mi o tym że trzeba wymontowywać jakąś ławę i dlatego wołano między 400 a 500 zł ale zaglądałem pod spód i u mnie nie widzę żadnej ławy.Podejrzewam że chodzi o tą belkę między skrzynią a silnikiem od spodu jak w większości aut ale u mnie tej belki niema a auto kupiłem ze 2 miesiące temu.Chyba niemożliwe by było że tylko u mnie jej niema co?
miras1402 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 17:34   #6
Arkando
ford::amateur
 
Avatar Arkando
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 21-04-2012
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 136KM
Rocznik: 11.2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

Nie wiem jak w dieslu, ale tutaj jest pełny film z wymiany sprzęgła w benzynie (wersji amerykańskiej), ale można mieć potem wyobrażenie na czym to polega.

- rozmontowanie góry
- rozebranie przedniego zawieszenia
- demontaż półosi
- odkręcenie silnika
- demontaż skrzyni biegów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Arkando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2012, 18:26   #7
miras1402
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: ford focus mk1
Silnik: !,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

Arkando dzięki.Bardzo dobry filmik. Czekam na skrzynię i zabieram sam się do roboty
miras1402 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2012, 08:25   #8
miras1402
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: ford focus mk1
Silnik: !,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

A wiec juz po robocie i okazało się że nie jest tak strasznie i nie ma żadnej ławy do opuszczania tak jak twierdzili mechanicy.Poprostu mylą chyba focusa z mondeo albo próbują naciągać klientów tak więc uważajcie i nie dajcie się naciągnąć.Robiłem kompletnie sam i zajęło mi to przy spokojnym tempie 6-7 godzin
miras1402 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2012, 10:17   #9
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

ławe z tego co mi wiadomo to trzeba demontowac ale w przypadku wymiany maglownicy, do sprzegla nie przeszkadza. To nie megane 2 ze trzeba wywalac wszystko nawet zeby miske zdjac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2012, 16:06   #10
miras1402
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: Szczecin
Model: ford focus mk1
Silnik: !,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła

No właśnie teraz to ja wiem ale przedtem do każdego warsztatu co zajechałem to przekonywali mnie że trzeba ławę opuszczać.Czyżby już nie było uczciwych warsztatów?
miras1402 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.