Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2023, 11:25   #71
mariusz_xn3
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2023
Skąd: Głogów
Model: Ranger
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Jako, że to mój pierwszy post to na wstępie Witam wszystkich.
Czy możecie kogoś polecić w okolicach Głogów, Zielona Góra, Lubin, Leszno, Wrocław, kto byłby w stanie dokonać parę zmian w Wildtraku 2021? Co prawda mam zakupiony kabel i Forscana, ale trochę się jeszcze boję "gmerać" w samochodzie i jeszcze nawet go nie podłączałem. Czy jest możliwość jakoś przed zmianami zrobić w Forscanie dokładną kopię zapasową wszystkich ustawień w samochodzie? - Odpowiem sobie tak, można. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdrawiam serdecznie.

EDIT.

Jednak się odważyłem i zrobiłem parę zmian, niestety mimo, że sterownik przyjmuje składanie lusterek, to po zamknięciu auta i tak się automatycznie nie składają - udało się może komuś to zakodować?

Czy macie uruchomioną możliwość "ręcznego" wypalania DPF-u? Kody przyjęte, ale nic u mnie się nie zmieniło, udało mi się za to uruchomić status DPF.


Ostatnio edytowane przez mariusz_xn3 ; 08-11-2023 o 19:44
mariusz_xn3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2023, 19:55   #72
adachor[PL]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2021
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Biturbo
Rocznik: 2021
Postów: 10
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Wildtrak nie posiada modułu składania lusterek, zmiana przez Forscan nic nie da.

Edit: Sorki, wyraziłem się nieprecyzyjnie. Moduł składania posiada, tylko nie posiada tego drugiego modułu do składania automatycznego. Można to dokupić na ebayu i sobie dołożyć. Są filmy na YT.

Ostatnio edytowane przez adachor[PL] ; 09-11-2023 o 17:42
adachor[PL] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2023, 21:27   #73
mariusz_xn3
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2023
Skąd: Głogów
Model: Ranger
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: aktywacja kamery cofania w czasie jazdy

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ford Ranger - SYNC3
Temat -> aktywacja kamery cofania w czasie jazdy.
W sumie umiem, działa, jest przycisk, jak go wcisnę to pojawia się obraz z kamery niezależnie od położenia dźwigni zmiany biegów ale ... kamera się wyłącza po przekroczeniu prędkości ~17km/h
Ktoś coś podpowie jak to obejść ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Możesz podpowiedzieć jakie ustawienia trzeba zmienić forscanem, aby mieć możliwość włączania kamery podczas jazdy?
Dzięki wielkie.
mariusz_xn3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2023, 10:35   #74
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Kolego! Sorki, ale wypisujesz głupoty: zacytowałeś Kolegę, który nie rozwiązał tego problemu tylko zadał pytanie. Gdyby było rozwiązanie to już ktoś by się tym podzielił, a szczególnie Kolega Rob^
Przeczytaj wątek od początku - to nie boli - i wtedy zadawaj pytania.
Btw: są jeszcze zagraniczne fora, gdzie pewne rzeczy opisali.Powodzenia.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2023, 10:33   #75
mariusz_xn3
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2023
Skąd: Głogów
Model: Ranger
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


Z całym szacunkiem, zapytałem o to jak zrobić, aby obraz z kamery był wyświetlany chociaż przez chwilę po ruszeniu do przodu i aby była mozliwość włączenia go z ekranu, bo u mnie niestety takiej opcji w ogóle nie ma i nie mam nawet na wyświetlaczu Synca ikony kamery. Po zmianie biegu z R na D kamera od razu się wyłącza. Jeszcze czytać i oglądać ze zrozumieniem potrafię i wiem o co chodziło koledze na filmie, moje pytanie miało na celu zasięgnięcia informacji jak to uruchomi nawet do tej niskiej prędkości. Wątek przeczytałem od początku i nie zauważyłem, aby ktoś podał jak to zakodować. Także Kolego chyba nie zrozumiałeś mojego pytania. Życzę więcej luzu i radości.
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-11-2023 o 16:05
mariusz_xn3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2023, 12:46   #76
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

„Luz” warto „wyłączyć” przed wysłaniem posta.
Jesteś posiadaczem Rangera z 2021 - a czy czytałeś chociaż instrukcję obsługi? Sprawdziłeś jakie są ustawienia w aucie?…W menu jest opcja opóźnienia wyłączenia kamery po zmianie z R na D - opcja „szukaj” nie boli. To tak a propos „luzu”Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2023, 13:41   #77
mariusz_xn3
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2023
Skąd: Głogów
Model: Ranger
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)

No widzisz i nie można było tak od razu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do instrukcji zazwyczaj zagląda się na samym końcu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dziękuję za wskazanie kierunku poszukiwań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Spokojności i miłego weekendu życzę.
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-11-2023 o 16:05
mariusz_xn3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2023, 18:18   #78
adachor[PL]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2021
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Biturbo
Rocznik: 2021
Postów: 10
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Żeby mieć ikonkę kamery w Sync 3 należy go najpierw zrotować a następnie podgrać odpowiedniego moda. Wszystko jest na forum fmods.net. Jeśli ktoś nie jest w temacie, to rotowanie Synca nie jest takie oczywiste i obejmuje kilka punktów. A potem można podgrywać już różne modyfikacje, skórki, rozszerzenia i mapy z forum, a także nieoficjalne wersje Synca. Z praktyki dodam, że taki podgląd kamerki jest moim zdaniem mało przydatny i obraz znika po przekroczeniu (chyba) 20 km/h, więc w ruchu to nic nie daje. Podobno można to wyłączanie kamery zmodyfikować poprzez Forscan, jak ktoś wcześniej tu napisał.

I jeszcze jedno. Synca można rozpieprzyć tymi różnymi modyfikacjami, jak się nie wie co robi, więc nie jest to raczej zabawa dla laików. Wiele modyfikacji nie działa tak jak sobie wyobraża użytkownik, a także zdarza się, że mody nie są z innymi kompatybilne, lub nie działają poprawnie z poszczególnymi wersjami Synca. Większości modyfikacji nie daje się także odinstalować, co kończy się powtórną instalacją systemu.

Ostatnio edytowane przez adachor[PL] ; 10-11-2023 o 18:29
adachor[PL] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2024, 09:16   #79
mariusz_xn3
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2023
Skąd: Głogów
Model: Ranger
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 7
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Witajcie,
Czy, aby zwiększyć moc w wildtraku na 240km faktycznie wystarczy przestawić rodzaj silnika na 195 Panther D? Czy może się ktoś podzielić informacją jak w zakładce PCM Konfiguracja modułu >> Engine miał fabrycznie wybrany silnik? I czy osoby mające hak holowniczy w PCM Konfiguracja modułu >> CF1 Trailer Module jaka jest ustawiona wartość?
Dziękuję bardzo za informację.
Pozdrawiam serdecznie.

Ostatnio edytowane przez mariusz_xn3 ; 21-03-2024 o 22:34
mariusz_xn3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2024, 18:58   #80
adachor[PL]
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-06-2021
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Biturbo
Rocznik: 2021
Postów: 10
Domyślnie Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy

Cytat:
Napisał mariusz_xn3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,
Czy, aby zwiększyć moc w wildtraku na 240km faktycznie wystarczy przestawić rodzaj silnika na 195 Panther D? Czy może się ktoś podzielić informacją jak w zakładce PCM Konfiguracja modułu >> Engine miał fabrycznie wybrany silnik?
Ja zmieniłem tylko na 195 Panther D. Pierwotnie była pusta wartość.
adachor[PL] jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.