Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2013, 17:20   #1
Patryk_Poznań
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Migająca kontrolka świec żarowych w 1.8 tddi

Witam!
Jestem tu nowy więc się szybko przedstawię, mam na imię Patryk i posiadam focusa mk1 1.8 tddi od praktycznie równo roku i ostatnio przechodzę czarną serię.

Problemy z autem zaczęły się od wyżartej uszczelki na ostatnim wtrysku, który rzygał ropą po całym silniku, po nieudolnych próbach naprawy(trzy razy wymieniane przewody przepływowe) zlokalizowano usterkę i problem znikł.
Kolejną rzeczą była nierówna praca alternatora, na jałowych obrotach - światła pływały( dwa razy z pod maski wydostawał się dym - grillował się alternator)
w końcu wyskoczył brak ładowania, okazało się, że pompa się powoli rozszczelnia i kapie na alternator(prawdopodobnie tryskająca ropa również go dobiła)+ koniec szczotek, po regeneracji alternatora, auto dostało nowego ducha, dynamika i przyspieszenie jak by mu kilka koni dodali. Niestety na drugi dzień po odebraniu auta w trakcie drogi do pracy zaskoczyła mnie migająca kontrolka świec żarowych, wyłączenie wspomagania, zejście z obrotów i brak reakcji pedału gazu.
Diagnoza wyeliminowała potencjometr gazu(ścieżki jeszcze w miarę dobrym stanie) natomiast wymieniony został czujnik położenia wału(błąd w komputerze). Parę przejażdżek próbnych, ponowne podłączenie do komputera, niby zdrowy. W drodze do pracy po jakichś 10 km przy prędkości około 130 km, migająca kontrolka, brak reakcji pedału gazu. Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd komunikacji ze sterownikiem.

Dodam, że dzieję się to tylko przy wysokich obrotach, przy jeździe nie przekraczającej 2 500 obrotów żadnych objawów. Pali na dotyk, obroty nie skaczą i nie pływają, biegi wchodzą jak w masło.

Po konsultacji ze specami od napraw pomp i sterowników posiadam dwie wersje:

-Sterownik poprzez awarię tylko na rozgrzaniu daje sygnały, że kończy się jego żywot i tego się już nie da naprawić.

-Książkowy objaw uszkodzenia czujnika obrotów w sterowniku, który jest z synchronizowany z tym na wale

Wymiana sterownika zamyka się w kwocie 800-900zł i gwarancja na 4 miesiące
Wymiana czujnika 400zł + koszta wysyłki i gwarancja na rok


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-03-2014 o 16:30
Patryk_Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2013, 09:53   #2
piotrek888
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2013
Model: ford focus mk 1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

mialem podobny problem z kontrolka ze sie zapalała wymienilem caly pedal gazu i wszystko wróciło do normy
piotrek888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2013, 16:28   #3
Patryk_Poznań
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Z tym, że potencjometr(pedał gazu) został wyeliminowany jako pierwszy przy dochodzeniu do usterki. Awaria występuję również na zimnym silniku(jednak)
Patryk_Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2013, 16:20   #4
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Filtry kiedy zmieniane?

Zapytam jeszcze o ten błąd komunikacji ze sterownikiem. Chodzi o komunikację sterownika pompy z ECU auta czy o komunikację ECU z urządzeniem diagnostycznym...?

Jakie są wskazania MAP sensora przy obrotach powyżej 2500 obr/min?
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2013, 08:38   #5
Patryk_Poznań
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 21-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Wszystkie filtry wymienione na maj-czerwiec, rozrząd rok temu razem z olejem.

Był błąd komunikacji(brak komunikacji) i czujnika obrotów(czujnik i taśma sprawne), sterownik wysłałem na diagnostykę, gościu nic nie stwierdził ale błędy po podłączeniu bezpośrednim wyskoczyły, jak mu powiedziałem, że zawiesza się wskazówka obrotów przy awarii to stwierdził uszkodzenie procesora. Sterownik już nie działa, natomiast zamówiłem regenerowany. Po podłączeniu auto odpaliło na dotyk, wkręca się pęknie na obroty ale chodzi jak traktor. Sterownik odesłany z nadzieją zwrotu pieniędzy i czeka mnie pełna regeneracja pompy z elektroniką. Rozmawiałem w kilku serwisach renomowanych i każdy zgodnie twierdzi, że albo źle wyregulowany sterownik(na komputerze zero błędów) albo zatarł się tłok wyprzedzania kąta wtrysku.

Wiecie może gdzie najlepiej w Poznaniu regenerować? Pogodziłem się z kosztem na poziomie 3-3,5 tyś złotych.

Ostatnio edytowane przez Patryk_Poznań ; 10-12-2013 o 12:54
Patryk_Poznań jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2013, 12:43   #6
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Szukaj jakiegoś bosch serwisu. Też regenerowałem pompę w takim serwisie. Za samą pompę 2800 zł zapłaciłem plus inne koszta jak filtr, czyszczenie układu paliwowego itd. Gwarancje dają na rok
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.