Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-08-2014, 14:57   #131
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Cytat:
Napisał sebanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Serdecznie.
Wymieniałem w ostatnim czasie filtr paliwa podobno w dość dobrej firmie. Wymiana odbyła się z problemami po wymianie filtra auto przestało jeździć. Zapowietrzono układ paliwowy. Po 2 godzinach odpalania go Plakiem zalano dopiero układ paliwowy, odpowietrzono wtryski, i autem po 3 godzinach wymiany wyruszyłem na trasę. Co się okazało w czasie drogi auto było słabe żadna kontrolka się nie świeciła. Po powrocie podłączyłem komputer okazało sie że jest zapchany DPF Problem z EGR i błąd czujnika ciśnienia paliwa. Po wykasowaniu błędów i przepaleniu DPF mam nadal problem ze zużyciem paliwa. Poprzednio auto paliwo w granicach 4.2-4.5 przy 100 km/h 5.0 5.2 przy 120 a 5.7- 6.1 przy 140/150 teraz komputer pokazuje ze przy 140 km/h to zużycie jest około 7.7-8.4 i co najciekawsze gdy przejadę odcinek 100 km i nie kasuje zużycia średniego to przy każdym wciśnięciu pedału gazu na max przy wyprzedaniu zużycie odrazy wzrasta. Moje pytanie co jeszcze mogli uszkodzić w aucie lub czy powinienem w jakiś sposób wyskalować komputer od zużycia czy po prostu odłączyć aku i wszystko sie samo naprawi. Ostatnio po przejechaniu 600 km z klimą i boksem na dachu zużycie przy prędkości 130 km/h wyszło przy tankowaniu 7.7 l/100 km to wydaje sie mi b. dużo!!! Poradzie co zrobić bo już nie mam sił na to auto!!!
Chyba te twoje wskazania poprzednie to raczej z listy życzeń niż rzeczywistości. Mi komp pokazuje 4,2 jak jadę do pracy 80km/h na tempomacie na prawym pasie, a że komp zaniża o jakieś 15% to nie mam pojęcia jak można zejść jeszcze 15%

siwy05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2014, 16:43   #132
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

sugerowanie się spalaniem chwilowym jest bez sensu. wystarczy wzniesienie, lub o milimetr wcisnąć mocniej gaz a już masz odchył o 0,5-1 litr.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2014, 01:02   #133
sebanb
ford::average
 
Avatar sebanb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Tak było za 120 zł robiłem około 450 km
__________________
MONDEO 2.0 TDCI 2008 Trend
MONDEO 2.0 TDCI 2005 GHIA
MONDEO 1.8 TD 1998 GHIA , MONDEO 1.8 TD 1994
sebanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 09:13   #134
ogór
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-11-2014
Skąd: Andrychów
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

A co ile powinno sie wymieniać filtr paliwa

Bump: Mam mały dylemat niewiem czy to jest filtrem paliwa czy nie jak chce odpalić to rozrusznik jakoś dziwnie szybko kręci a ma problem żeby odpalić
ogór jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 10:47   #135
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Filtr co 60.000km, odnosnie rozrusznika tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 10:48   #136
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Średnio co około 10 tysięcy ale to też zależy od producenta zerknij w książkę serwisową ... tam na pewno masz napisane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Bartek
__________________
PRO-CHOICE !!! Oleje Motul, Millers i Liqui Moly, części najwyższej jakości w najniższej cenie znajdziesz tylko u nas !!!
ZAPRASZAMY DO NASZEGO WĄTKU NA FORUM !!!
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 11:07   #137
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

pro-choice pomyliles filtry chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Olej i inne filtry co 20.000km wg. instrukcji

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 10-11-2014 o 11:11
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 11:20   #138
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

wymienianie częściej nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 11:33   #139
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Cytat:
Napisał Kalik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pro-choice pomyliles filtry chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. Olej i inne filtry co 20.000km wg. instrukcji
Chyba źle przeczytałeś ... podałem, że średnio co 10 tysięcy ale to też zależy od producenta zerknij w książkę serwisową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprzedajemy filtry i oleje do bardzo dużej ilości aut więc nie pamiętam wszystkich wymian, dlatego też napisałem, że zależy od producenta i żeby sprawdzić w książce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
PRO-CHOICE !!! Oleje Motul, Millers i Liqui Moly, części najwyższej jakości w najniższej cenie znajdziesz tylko u nas !!!
ZAPRASZAMY DO NASZEGO WĄTKU NA FORUM !!!
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2014, 11:44   #140
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Wymiana filtra paliwa (diesel) w 2.0 TDCi

Nie spotkalem jeszcze auta gdzie wymienia sie filtr paliwa co 10kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba jakas metoda sprzedazy czesci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiscie mozna tak czesto, ale po co??
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.