Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2016, 18:25   #261
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Okazało się, że PZU jako jedyna spośród wszystkich firm ubezpieczeniowych ma w bazie moją szkodę w 2010 której nie miałem.

Otóż PZU twierdzi , że w 2010 miałem kolizję , a byłem wtedy w PTU. Dzwoniłem do PTU i zarówno ja , jak i mój brat z którym wtedy miałem samochód jesteśmy czyści 21 lat wstecz, bo taką bazę mają.

W PZU rok temu miałem 50 % zniżki na OC a w tym mam 55 %. Co ciekawsze wszystkie inne firmy twierdzą , że mam pełne zniżki już od dawien dawna , z racji takiej że tata dopisywał mnie do swojego motoru jak jeszcze miałem 13-14 lat.
PZU twierdzi , że tylko od 7 lat jest cośna mnie zarejestrowane.

Ogólnie burdel to łagodne słowo na to wszystko.
A jeszcze jedna ciekawostka. Napisałem do UFG i tam widnieje , że w 2010 miałem szkode w PTU , czego PTU się wypiera bo jestem u nich czysty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jaja jak berety.

Czy zaczekać rok czasu i cieszyć się pełnymi zniżkami czy próbować coś wyjaśniać?

Brakuje mi 5 % do pełnej zniżki OC więc to są raczej groszowe sprawy .....
No jaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 19:06   #262
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: [mk1] Gdzie najtańsze oc???Piszczie!!!

Dołożę coś od siebie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Likwidowałem szkodę z OC sprawcy z Vienna Insurance Group - dałem samochód do ASO, po pół roku dostałem od nich telefon żeby podpisać jakieś papiery, bo VIG nie chce zapłacić za naprawę i idą do sądu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do VIG należą różne firmy, zatem przestrzegam.

Osobiście polecam Avivę. Mają dobrą cenę, co roku płaciłem mniej niż w poprzednim roku - nawet pomimo tych wzrostów, o których mowa w mediach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obecnie za Mondeo OC kosztowało mnie 430 zł, AC 811 zł. W Compensie wycena OC ze zniżkami to ponad 500 zł, innych ofert nie sprawdzałem nawet, chyba z lenistwa i wygody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zawsze biorę ubezpieczenie szyb - szybę wymieniają bez problemu, koszt ok. 100 zł. A wiadomo, że szyba fordowska podgrzewana trochę kosztuje ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do tego biorę Assistance (150-180 zł) - też nie ma problemu z pomocą, czeka się do 30 minut, miałem kilka prostych przypadków, np. wyciek oleju po wymianie w Feuvert (przyczyna: podwinięta uszczelka filtra), kapeć w trasie (to z lenistwa, było zimno... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).

Wysłane z mojej Moto X Play przy użyciu Tapatalk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 20:43   #263
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: [mk1] Gdzie najtańsze oc???Piszczie!!!

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego biorę Assistance (150-180 zł)
To i wiele innych mam w swoim AC . To o którym ty mówisz to jakieś minicasco.
Ja rok temu płaciłem 2050 zł za wszystko co możliwe ( jedynie holowanie do 150 km ). Wszystko czyli assistance, ubezpieczenie od WSZYSTKICH możliwych czynników zewnętrznych itd.

W tym roku mi wyszło o 500 zł więcej ( podwyżki ) , powiedziałem , że rezygnuję i nagle znalazła się promocja , że mimo tylu podwyżek zapłacę tylko 100 zł więcej.

Czekam aktualnie na jutrzejszy telefon z dokładną ofertą.

Właśnie obliczyłem składkę w Aviva i wyszło 300 zł drożej
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2016, 22:03   #264
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: [mk1] Gdzie najtańsze oc???Piszczie!!!

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To i wiele innych mam w swoim AC. To o którym ty mówisz to jakieś minicasco.
AC to AC, Assistance to Assistance.
Jakie znowu "minicasco"? Nic z tych rzeczy!
Czy w Twoim AC jest np. próba usprawnienia pojazdu na miejscu w przypadku awarii?

Ceny ubezpieczenia i różnice rok/rok podałem dla Focusa. Aż sprawdziłem: w czerwcu 2015 płaciłem 997 zł, w czerwcu 2016 natomiast 965 zł.
Pakiet:
- OC
- NNW (50000 zł)
- Assistance (opcja rozszerzona, max co mogłem mieć do 13-letniego samochodu)
- ubezpieczenie szyb (które jest w AC, tylko przy likwidacji z AC traci się zniżki)
- AC (z wkładem własnym 500 zł, naprawy na oryginalnych częściach)

Weźcie jeszcze pod uwagę, że kupując pakiet u jednego ubezpieczyciela płaci się mniej niż kupując poszczególne opcje!
Np. Assistance w pakiecie z OC i AC kosztuje 250 zł, a jeśli by kupić tylko Assistance (jako oddzielna "usługa"), może kosztować nawet ponad 500 zł.

Wysłane z mojej Moto X Play przy użyciu Tapatalk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2016, 16:30   #265
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: [mk1] Gdzie najtańsze oc???Piszczie!!!

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Assistance (opcja rozszerzona, max co mogłem mieć do 13-letniego samochodu)
A ty mówisz o AC do 13 letniego samochodu. To zmienia postać rzeczy. W opisie masz 2010 więc myślałem , że o niego chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w Twoim AC jest np. próba usprawnienia pojazdu na miejscu w przypadku awarii?
Tak od wszystkiego , braku paliwa , rozładowania aku , zamknięcia auta z kluczykiem , kapcia ......
No i mam bez wkładu własnego.


A ostatecznie u mnie zamiast 2200 wyszło poniżej 2000 zł , jako że mamy dodatkowe zniżki w naszym zawodzie 10 % , a za rok będę miał 20 % dodatkowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2016, 18:11   #266
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: [mk1] Gdzie najtańsze oc???Piszczie!!!

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ty mówisz o AC do 13 letniego samochodu. To zmienia postać rzeczy. W opisie masz 2010 więc myślałem , że o niego chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No Mondeo mam od miesiąca, w przykładzie ad różnicy w cenach rok/rok mowa o Focusie - wiem, trochę namieszałem.
Ubezpieczenie Mondeo ze wszystkimi opcjami kosztowało mnie +-1500 zł.

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak od wszystkiego , braku paliwa , rozładowania aku , zamknięcia auta z kluczykiem , kapcia ......
Juri, czy Ty na pewno nie mylisz AC z Assistance?
Chyba że masz pakiet Assistance razem z AC - ale nie wprowadzaj w błąd, bo są to oddzielne pakiety. Sprawdź w polisie.


Wysłane z mojej Moto X Play przy użyciu Tapatalk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2016, 18:17   #267
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: [mk1] Gdzie najtańsze oc???Piszczie!!!

Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juri, czy Ty na pewno nie mylisz AC z Assistance?
Chyba że masz pakiet Assistance razem z AC - ale nie wprowadzaj w błąd, bo są to oddzielne pakiety. Sprawdź w polisie.
PRzecież nie piszemy jakie mamy pakiety tylko co mam w ubezpieczeniu za taką i taką kwotę....
Sprawdziłem i dokładnie to się nazywa PZU Pomoc w Drodze które jest za darmo - Wariant Komfort czyli najbogatszy
Cytat:
Napisał R_u_f_u_s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Assistance w pakiecie z OC i AC kosztuje 250 zł, a jeśli by kupić tylko Assistance (jako oddzielna "usługa"), może kosztować nawet ponad 500 zł.

Mnie to rybka co jak się nazywa. Poszedłem rok temu i mówię: Panie trzeba mi to i to i to . Ile płacę? Nie obchodzi mnie co jak się nazywa.
A on do mnie: Panie kochany - 2050 zł
A ja : BIERE.

W tym roku po podwyżkach wyszło mi 2500 za to samo a ja : Panie za drogo. Pan powiedział , że w październiku przydzielą mu rabaty , żebym zaczekał. Zadzwonił dziś i wyszło 2180 - a ja na to : BIERE

Ale w między czasie podpisywałem ubezpieczenie grupowe w pracy i rzuciło mi się w oczy : Zniżka dla tych i tych. Poinformowałem Pana o zniżce , którą mam DODATKOWO do każdego ubezpieczenia i wyszło mi 1946. Taniej nigdzie nie znalazłem

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 03-10-2016 o 18:21
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2016, 21:20   #268
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Wariant komfort - czyli to co się dostaje w gratisie i nie jest najbogatszy - wręcz przeciwnie to bieda pakiet. Z mnóstwem obostrzeń. Sam dopłacalem do wariantu super, zniesienie km holowania itp.
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2016, 21:26   #269
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Gość mi trochę inaczej powiedział a teraz doczytałem i faktycznie jest wariant super. No ale dopłacać żeby odwieźli mi psa czy dzieci do domu , bądź odholowali przyczepę ?
Plusem jest dowiezienie paliwa , podładowanie akumulatora , wymiana żarówki , wymiana koła

No ale za powyższe dopłacać? Zdarza się? Brak paliwa? Zmiana koła? Nie jestem prezesem , lubie pobrudzić ręce.
A w moim pakiecie tym niby za darmo jest auto zastępcze , naprawa na miejscu , holowanie , hotel - chyba takie bardziej przyziemne rzeczy.

Lepsze coś takiego za darmo od dopłacania 250 zł w Avivie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 03-10-2016 o 21:37
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 06:08   #270
jacekcrv
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 2.2 TDCI
Rocznik: 2011, 2011
Postów: 131
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie , jakie , gdzie , za ile ?

Tylko poczytaj dokładnie kiedy Ci te rzeczy przysługują i w jakim wymiarze.
Co do samochodu zastępczego to owszem tak, ale jeśli Twój samochód zabierze laweta do warsztatu. Kluczowym jest również fakt, że ten samochód przysługuje Ci na max 3 dni (i nie są to 3 dni robocze). Oczywiście podstawienie tego samochodu jest za darmo, jednak zwrócić do wypożyczalni musisz na własny koszt. Darmowa laweta przysługuje Ci do 150km od miejsca zamieszkania(powyżej już płacisz) oraz od 20km od miejsca zamieszkania. (jak jesteś bliżej to nie przysługuje darmowe).
Jako ciekawostkę podam fakt, że zniesienie limitu holowania (po PL) kosztuje 50zl. Mowie tu cały czas o PZU.
jacekcrv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.