Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2008, 17:22   #11
panic
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2007
Skąd: Białystok
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

Witam. W moim Mondeo całkowicie zablokowały się drzwi kierowcy, nie da się ich otworzy ani z pilota, ani przekręcając kluczyk, ani nawet od wewnątrz pociągając za klamkę. Pozostałe drzwi otwierają się i zamykają bez większych problemów zarówno z pilota jak i przez przekręcenie kluczyka w centralnym zamku. Zastanawiam się czy problem tkwi właśnie w centralnym zamku czy może tylko w zamku drzwi od kierowcy? Będę próbował zdjąc tapicerkę drzwi (jeżeli da się to zrobic przy zamkniętych drzwiach) i zajrzę do tego zamka. Teraz muszę wchodzi przez drzwi pasażera :fcp18 :fcp6 .

panic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 17:56   #12
ozzman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0TDcI
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

Cytat:
Napisał panic
Witam. W moim Mondeo całkowicie zablokowały się drzwi kierowcy, nie da się ich otworzy ani z pilota, ani przekręcając kluczyk, ani nawet od wewnątrz pociągając za klamkę. Pozostałe drzwi otwierają się i zamykają bez większych problemów zarówno z pilota jak i przez przekręcenie kluczyka w centralnym zamku. Zastanawiam się czy problem tkwi właśnie w centralnym zamku czy może tylko w zamku drzwi od kierowcy? Będę próbował zdjąc tapicerkę drzwi (jeżeli da się to zrobic przy zamkniętych drzwiach) i zajrzę do tego zamka. Teraz muszę wchodzi przez drzwi pasażera :fcp18 :fcp6 .
Musze Cie zmartwic ale nie sciagniesz tapicery przy zamknietych drzwiach, masz 6 srub do odkrecenia i to dookola, od strony slupka, progu i przodu.
Wal lepiej WD40 ile wlezie w zamek cos tam od czasu do czasu postukaj w jego okolicach, moze sie poszczesci, bo inaczej trzeba ciac tapicere :/ Jesli znasz konstrukcje tzn gdzie znajduje sie zamek to dluzsza rureczka i wpychaj ja za uszczelke szyby, zreszta ta zewnetrzna uszczelke powinno dac sie tak poprostu wyciagnac, a wtedy to i jak w holiwodzkich filmach, metalowa listwa i gmeranie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ozzman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 18:30   #13
panic
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2007
Skąd: Białystok
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

Cytat:
Musze Cie zmartwic ale nie sciagniesz tapicery przy zamknietych drzwiach, masz 6 srub do odkrecenia i to dookola, od strony slupka, progu i przodu.
Wal lepiej WD40 ile wlezie w zamek cos tam od czasu do czasu postukaj w jego okolicach, moze sie poszczesci, bo inaczej trzeba ciac tapicere :/ Jesli znasz konstrukcje tzn gdzie znajduje sie zamek to dluzsza rureczka i wpychaj ja za uszczelke szyby, zreszta ta zewnetrzna uszczelke powinno dac sie tak poprostu wyciagnac, a wtedy to i jak w holiwodzkich filmach, metalowa listwa i gmeranie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to mnie zmartwiłeś. Samo się popsuło to się może samo naprawi, napsiukam tam tego WD może coś pomoże.
panic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 19:12   #14
asmodeusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2004
Skąd: Świdnica
Model: mondeo MK2 kombi
Silnik: 1,8 16V Pb/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

Tak jak ozzman rzekł nie rozbierzesz od środka, jedyne do czego możesz się dobrać od strony kabiny to linka cięgła klamki. Możesz odkręcić klamkę, zdjąć ją ze sworznia i np kombinerkami poszarpać nieco cięgło zamka. Ja przed cięciem tapicerkiale oczywiście po kompieli wd 40 tak bym zrobił. Zamki widziałem na allegro po 85 zł
__________________
Człowiek człowiekowi kaczuszką...
asmodeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2008, 21:18   #15
prezo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2007
Postów: 51
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

czyli przeprogramowanie tez moze pomoc? jest nadzieje ze to wina zaprogramowanego cyklu zamykania???
czy wieksze prawdopodobienstwo ze to mikrostyk?
prezo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2008, 22:20   #16
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

Cytat:
Napisał asmodeusz
http://allegro.pl/item311856398__zamek_cetralny_przod_mondeo_mk2_96_ 00_w_wa.html
owszem to te zamki tylko że z podwójnym ryglowaniem którego ja u siebie nie posiadamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. już kiedyś pisałem do tego gościa z tej aukcji i potwierdził mi że te zamki są o oznaczeniu DL nie tak jak u mnie CL on ma te zamki z kostką na 8 pinów a moje są na 5 pinów. Więc niestety to odpada :fcp25

asmodeusz jeśli odłączałeś pokolei drzwi i przy któryś drzwiach (piszesz że drzwi pasażera) po odłączeniu problem znikł to winnym jest ten właśnie zamek. Ponieważ z przodu są dwa "mastery" czyli siłowniki sterujące w lewych i prawych drzwiach. Jeśli jeden z nich pójdzie to centralny wariuje.
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2008, 11:14   #17
asmodeusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2004
Skąd: Świdnica
Model: mondeo MK2 kombi
Silnik: 1,8 16V Pb/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

Cytat:
czyli przeprogramowanie tez moze pomoc? jest nadzieje ze to wina zaprogramowanego cyklu zamykania???
czy wieksze prawdopodobienstwo ze to mikrostyk?
jesli ani pilot ani kluczyk, ani klamka - to myslę że albo totalnie zamarzł albo jakieś uszkodzenie mechaniczne zamka. Jeśli kluczykiem nie otworzysz to programowanie nic nie pomoze. W zasadzie powinieneś otworzyc klamką od środka, chyba że jest podwójnie zaryglowany, wtedy się nie da. kiedyś miałem podobnie i nie wiem jak to się odblokowało (może przypadek) ale pomogło odłaczenie wtyczek centralnego zamka znajdujących się pod plastikiem po prawej stronie nóg pasażera. Plastik podtrzymują takie dwa sworznie ala śruby
__________________
Człowiek człowiekowi kaczuszką...
asmodeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2008, 12:58   #18
kamilfe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-02-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

ehh widzę że fordzik nie tylko mi sprawia problemy z centralnym zamkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli generalnie dominuje pogląd im więcej wd-40 tym lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. mam dokładnie ten sam problem, centralny żyje sobie swoim własnym życiem, raz zamyka raz otwiera raz nie działa wcale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jakie jeszcze niespodzianki mogą spotkać świeżego nabywcę forda?
kamilfe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2008, 14:47   #19
asmodeusz
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2004
Skąd: Świdnica
Model: mondeo MK2 kombi
Silnik: 1,8 16V Pb/LPG
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

To moje ósme auto a drugie mondeo i z poważniejszych napraw to: wspomaganie, klimatyzacja. centralny zamek to tylko epizod, który można za 100zł naprawić. A tak to hula, że Ho Ho. Jak sobie doszykujesz to ci się odwdzieczy. Moje nastepne auto to też będzie mondeo. Strasznie mi sie podoba, za inne z takim wyposarzeniem trzeba dać dwa razy tyle i części też droższe. Mi takie odpowiada. Ładnie sobie odszykowałem, jest super
__________________
Człowiek człowiekowi kaczuszką...
asmodeusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2008, 17:51   #20
panic
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-12-2007
Skąd: Białystok
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Re: CENTRALNY ZAMEK ROBI DZIWNE RZECZY CO JEST GRANE??

W moim przypadku WD-40 .... pomogło. Pojechałem do aso i tam za 50zł odblokowali mi te drzwi i stwierdzili, że zamek jest uszkodzony. Teraz otwiera się i zamyka ale tylko przez przekręcenie kluczyka i nie wiadomo jak długo podziała. Za nowy zamek życzą sobie 470zł plus robocizna :567: . Pewnie trzeba będzie wymienić, a może wiecie gdzie można tańszy dostać(nowy), bo na allegro nie znalazłem?
panic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.