Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2016, 20:19   #141
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Zapraszam

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 19:34   #142
merfi22
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 19-08-2016
Skąd: Łódź
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Witam
Poszukuje kogoś z okolic łodzi do zaktualizowania oprogramowania zegarow i montazu tempomatu.
Zakupilem juz przerobiony pilot.
Prosze o pomoc
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
merfi22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2016, 21:37   #143
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Cytat:
Napisał pretorian2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przerobić fotele z CMAXA do FOCUS'a MK2 ??? Jak miałem focusa to chodziło mi to po głowie ale zrezygnowałem. Nie wiem czy faktycznie przygladałeś się jak mocowane są stopki ze stelażem fotela ?! za pomocą takich mega grubych nitów. Napisz jak planujesz to przerobić - jestem ciekaw bo ja odpuściłem wtedy temat ze względu na mega rzeźbę, której chciałem uniknąć...
Faktycznie obejrzałem to dopiero teraz i zauważyłem pewne utrudnienia czy inne przeszkody . Natomiast nie robię tego już teraz , może w weekend za tydzień lub dwa i jeszcze nie wiem jak , ale znajdę sposób , żeby przerobić mój fotel na podnoszony . Dam znać co trzeba było przerobić , przełożyć , wymienić . Chyba że się nie da , to napiszę że się nie da .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 20:29   #144
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - z tego co widzę nie masz pełnej elektryki tylko góra-dół.

Robiłem to jakiś ponad rok temu, także mogę źle pamiętać, ale na 99% da się przełożyć silnik z mechaniką z fotela z elektrycznym podnoszeniem do fotela z manualnym podnoszeniem. Wydaje mi się nawet, że bez różnicy czy to C-Max czy Kuga czy Focus - powinno pasować.

Miałem fotel z manualem i uszkodzony spód z innego fotela z pełną elektryką. Teraz mam fotel z elektryką (góra-dół), nic dodatkowo nie dokupowałem, nic nie ciąłem, ani nie rozwiercałem, także na pewno się da.

Na pewno potrzebna będzie maskownica od wersji z elektryką i guzik (musi być z tej samej strony, także jak z anglika to od pasażera do kierowcy i na odwrót). Silnik też chyba jest przypisany do strony.

Zasilanie jest dwoma przewodami - kostka jedna od przycisku idzie do kostki fotela, a druga do silnika. Przy wersji 3-kierunkowej nadal idzie jedna wtyczka od zestawu przycisków (dwa kable) do kostki fotela - zasilanie i po jednej do każdego z trzech silników. Do fotela idzie po jednym bezpieczniku zasilanie prosto z aku, także fotelem da się sterować cały czas niezależnie czy jedno czy 3-kierunkowa regulacja.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2016, 21:51   #145
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - z tego co widzę nie masz pełnej elektryki tylko góra-dół.

ale na 99% da się przełożyć silnik z mechaniką z fotela z elektrycznym podnoszeniem do fotela z manualnym podnoszeniem

Na pewno potrzebna będzie maskownica od wersji z elektryką i guzik (musi być z tej samej strony, także jak z anglika to od pasażera do kierowcy i na odwrót). Silnik też chyba jest przypisany do strony.
No właśnie , tylko ty w ogóle miałeś już jakieś podnoszenie , a ja nie mam żadnego . Fotel pasażera jest bez podnoszenia i mam elektrycznie podnoszony fotel kierowcy z anglika , więc prawy fotel , idzie na prawą stronę , ma plastik z przyciskiem po prawej , więc wszystko się zgadza . Zobaczę co i jak , czy uda się przełożyć ten mechanizm do fotela w ogóle niepodnoszonego .

Jak się uda albo nie uda , ale już będę wiedział o co chodzi , to może wezmę się za lewy fotel , bo ten mam podnoszony ręcznie , a też zrobiłbym elektryczny . Niestety pełna elektryka jest nie do dostania .






Ps. A żeby założyć tylne roletki , to jeszcze na ramce drzwi trzeba mieć jakiś haczyk czy na co się je mocuje po rozwinięciu ?

Ostatnio edytowane przez Lukasz2525 ; 09-09-2016 o 23:55
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2016, 01:44   #146
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Haczyk z dwoma uszami. powinieneś mieć zaślepki teraz na środku. Najłatwiej całe boczki z roletami wymienić.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2016, 12:01   #147
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Wiem ze najlatwiej cale boczki , ale ciezko dostac jakiekolwiek z roletka , a do tego ja mam bardzo ladne , skorzane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Znajde sobie najpierw jeden , potem drugi i cos wyrzezbie , jak zawsze . Mam bardzo dobrze wyposazona wersje , a chce zrobic totalny full Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2016, 13:25   #148
ed 23
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-01-2010
Skąd: Nowa Sól
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 48
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Haczyk do rolet najłatwiej zaadaptować od c maxa sam zakładałem .Pod uszczelką masz otworek w który wchodzi kołeczek od mocowania haczyka.Ostrym nożem możesz dociąć tak aby schować na fabrykę,da radę .
ed 23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2016, 19:46   #149
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Jak wyjme fotel i odlacze poduche , to wywali mi kontrolke na desce czy tylko blad w komputerze ? Nie chce mi sie odlaczac akumulatora , z reszta zresetuja mi sie wszystkie ustawienia .
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2016, 19:58   #150
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Plug & Play - czyli co można dołożyć bez większych modów

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z reszta zresetuja mi sie wszystkie ustawienia .
Jakie ustawienia... radia, nie masz kodu? Zawsze odłączam aku gmerając w elektryce... Kontrolkę na desce wywali Ci tylko jak przekręcisz stacyjkę, ale zaleca się odłączenie zasilania i odczekanie kilkunastu minut przy operacjach z RCM. Tak dla bezpieczeństwa, co by ręki nie urwało.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.