Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2011, 13:45   #1
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy znacie jakiś sposób na sprawdzenie stanu Eolysu? Przeszukałem net i pytałem na forach, ale do odpowiedzi nie dotarłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedynie do podobnych pytań. Stąd nowy wątek.
1. Czy można się jakoś dostać do zbiorniczka z płynem i ocenić stan? Jeżeli tak, to jak?
2. Czy da się coś wyczytać z ks. serw. (autentycznej)? Mam w niej napisane, ze przy przebiegu 80 tkm wykonano usługę 57103162 (Insepktion 1.6 DURATORQ + DPF). Czy to oznacza, że mogli mi wtedy dolać Eolysu? Nic nie pisze, by podczas serwisu przy 60 tkm cokolwiek robili w zw. z DPF-em.
Obecnie mój Focusik ma 120 tkm przebiegu (prawdziwego). Jeśli dolali płynu przy 80, to pewnie mogę jeszcze spokojnie jeździć, a jeśli wcześniej, to muszę pomyśleć o dolewce. Jak to sprawdzić? Często jeżdżę w dłuższe trasy. Jak mi go zabraknie gdzieś pod Grazem, to będę miał średnio zabawną przygodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego będę Wam bardzo wdzięczny za odpowiedzi, z których chętnie też skorzystają inni. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki:-)

Autorek jest offline  
Stary 11-02-2011, 17:44   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Podobno jak się podświetli silnym światłem zbiorniczek to widać poziom,ale sam nigdy nie próbowałem i nie wiem czy to działa ,przebieg o niczym precyzyjnie nie świadczy ,może być tylko orientacyjny-swoją drogą wykonanie zbiorniczka z takiego materiału to celowe działanie producenta i ku......
Matych jest offline  
Stary 16-02-2011, 15:22   #3
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Dzięki za odpowiedź. A ten nr usługi, czy on coś komuś "mówi" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.?
Autorek jest offline  
Stary 21-02-2011, 22:59   #4
Jaqus
ford::amateur
 
Avatar Jaqus
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-09-2009
Skąd: Śląsk
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6TDCi109KM
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Jeśli miałeś przeglądy w ASO Ford, to wydaje mi się że przy każdym "dużym" przeglądzie jest kontrola i uzupełnienie dodatki do paliwa (EOLYS), wypada to przy 40, 80, 120, 160, ....itd. tys. km.
Dolanie tego płynu jest niezbędne do prawidłowego działania silnika z DPF, inaczej można uszkodzić silnik.
U mnie w układzie pojawił się pęcherzyk powietrza i zaświeciła się kontrolka (zębatka z wykrzyknikiem). Musiałem odstawić focusa na serwis i wykonać diagnostykę.
Jaqus jest offline  
Stary 21-02-2011, 23:14   #5
andres76
ford::beginner
 
Imię: ANDRES
Zarejestrowany: 18-02-2011
Model: MONDEO- FOCUS
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 33
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

witam poziomu nie można sprawdzić , przy serwisach też to to nie jest dolewane bo to usługa dodatkowa pojemnośc zbornika to około 1,5 litra ,przebiegi trudno okreslić bo każdy ma inny styl jazdy i inaczej użytkuje (miasto ,trasa) dodatek jest dośc drogi a jak go zabraknie to zapali sie kontrolka ta żółta na zestawie wskażników kółko ( nie silnika )nie wpływa to na ograniczenie mocy silnika ,po uzupełniniu zbiorniczka trzeba zresetować komputer czyli serwis spotkałem się z przebiegami od 120 tys w górę na uzupełnie dodatku (silniki 1,6 tdci)
andres76 jest offline  
Stary 22-02-2011, 06:48   #6
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Cytat:
Napisał Jaqus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli miałeś przeglądy w ASO Ford, to wydaje mi się że przy każdym "dużym" przeglądzie jest kontrola i uzupełnienie dodatki do paliwa (EOLYS), wypada to przy 40, 80, 120, 160, ....itd. tys. km.
Dolanie tego płynu jest niezbędne do prawidłowego działania silnika z DPF, inaczej można uszkodzić silnik.
U mnie w układzie pojawił się pęcherzyk powietrza i zaświeciła się kontrolka (zębatka z wykrzyknikiem). Musiałem odstawić focusa na serwis i wykonać diagnostykę.
Z całym szacunkiem Bzdura-

-przy przeglądach się nie dolewa -jest to czynność dodatkowa którą trzeba zlecić i zapłacić
-silnik się nie uszkodzi
-przez żaden pęcherzyk nie zaświeci się żadna kontrolka(poza tym kto i na jakiej podstawie stwierdził że pojawił się pęcherzyk)czarodziej z ASO ?
Matych jest offline  
Stary 04-03-2011, 13:24   #7
Autorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-02-2011
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Serdeczne dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Próbowałem ocenić stan gołym okiem - ciężka sprawa. Postanowiłem narazie jeździć. W książce te operacje wokół filtra przy 80 tkm są wyraźnie zaznaczone, więc chyba przez jakiś czas będę miał spokój. Pozdrawiam i dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autorek jest offline  
Stary 05-03-2011, 21:05   #8
gervis
ford::amateur
 
Avatar gervis
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mialem dolewany plyn do DPFa przy 120 000km przez serwis i nastepna dolewke mam miec przy 180 000km tak podano mi w serwisie a jak bedzie w praktyce wyjdzie w praniu teraz mam przejechane 165 000km
gervis jest offline  
Stary 07-03-2011, 19:21   #9
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

oto mój sprawdzony sposób na zbadanie poziomu płynu , nie jest za dokładny ale pozwala się nieźle zorientować w temacie;
do zbiorniczka w jego górnej części prowadzą dwa wężyki i wchodzą do środka , dwie końcówki to : wlew i odpowietrzenie podczas wlewania. Trzeba się zaopatrzyć w cieńki najlepiej nierdzewny, czysty kawałek prostego drutu, zaznaczam prostego. Trzeba odetkać końcówkę, i przez jeden z wężyków delikatnie wsunąć drut do zbiorniczka obserwując kąt pod jakim wchodzi. Aż dojdzie do dna. Wyjąć popatrzeć na poziom płynu na drucie jak na miarce ocenic pod jakim kątem wchodził i po sprawie. Działa , sprawdzoneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))))
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline  
Stary 08-03-2011, 05:45   #10
gervis
ford::amateur
 
Avatar gervis
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić stan płynu do DPF (Eolys)?

Cytat:
Napisał tomasz1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podać ile cie to kosztowało
Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koszt to okolo 600PLN w ASO
gervis jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.