Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2017, 10:22   #51
plutopl
ford::beginner
 
Avatar plutopl
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-07-2011
Skąd: Dzierżoniów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 dw10c
Rocznik: 2012
Postów: 34
Domyślnie Odp: Re: Regulacja reflektorów - xenon

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj pociągnąć za jabłuszko i jednocześnie kręcąc mechanizmem wpiąć w mocowanie. To jest prosty mechanizm oparty na zębatkach.
Tak właśnie sobie poradziłem, z tą różnicą, że pchałem jabłuszko. Mechanizm w pewnym momencie zaskoczył. Teraz lampa działa jak należy. Po 00 montowałem ja w aucie, ustawiłem wiązkę światła sugerując się drugą lampą. Podjadę jeszcze na stacje wyregulować prawidłowo.

plutopl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2018, 20:05   #52
KrzysiekMundek
ford::beginner
 
Avatar KrzysiekMundek
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-12-2016
Skąd: Lichfield
Model: Mdo IV TITX FIESTA MKVI
Silnik: 2.0TDCI/1,4
Rocznik: 2007.07/2004
Postów: 50
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

Witam.
A ja mam pytanie nie mam ksenonów ale adaptacyjne.
Czy jest mozliwa regulacja reflektorów od lewej do prawej? Od jakiegos czasu mam rozjechane reflektory i zastanawiam sie czy moge je skrecic recznie do srodka bo swieca teraz na boki a nie przed auto. A na desce mam komunikat ze -oswietlenie przednie usterka- i swieci na zołto mam uszkodzona prawa lampe.

dzieki
KrzysiekMundek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2018, 08:17   #53
Gicior
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 14-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-max/Laguna II
Silnik: 2.5T/2.0T
Rocznik: 2009/2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

[QUOTE=Juzek;2614356]Odpalasz auto, włączasz mijania i się kalibrują.

U mnie kalibracja następuje odrazu po odpaleniu auta bez włączania świateł (przełącznik świateł poz. 0). Czy to znaczy że coś jest nie tak?

Ostatnio edytowane przez Gicior ; 17-08-2018 o 23:28
Gicior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 11:48   #54
kazek790
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Iwkowa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

Najlepsze jest to że na forum fordclubpolska na proste pytanie nie ma odpowiedzi, pytanie o poziomowanie xenonow a odpowiedź na 3 stronach z 6 to dyskusja czy mówi się żarnik czy żarówka (a kogo to obchodzi) podpowiedzi nie ma.

Bump: Najlepsze jest to że na forum fordclubpolska na proste pytanie nie ma odpowiedzi, pytanie o poziomowanie xenonow a odpowiedź na 3 stronach z 6 to dyskusja czy mówi się żarnik czy żarówka (a kogo to obchodzi) podpowiedzi nie ma.
kazek790 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 12:17   #55
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,717
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

[QUOTE=Gicior;3018472]
Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpalasz auto, włączasz mijania i się kalibrują.

U mnie kalibracja następuje odrazu po odpaleniu auta bez włączania świateł (przełącznik świateł poz. 0). Czy to znaczy że coś jest nie tak?
A świecą wtedy gdy się ustawiają? Jeśli tak to masz po prostu światła skandynawskie.

Nastukane na szklanym ekranie
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2018, 14:28   #56
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

Chodzi o test poziomowania po odpaleniu czy o kalibrację- ustawienie poziomu 0?
Jeśli to drugie to należy to zrobić poprzez aktywację odpowiedniej procedury modułu HCM np. w Forscanie. Wtedy światła ustawiają się na pozycję "zero" (na silniczkach regulacji) i należy je w tym momencie wyregulować pokrętłami na stacji diagnostycznej z pomocą przyrządu do świateł. Tyle.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 10:35   #57
newman
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo Mk1/Mondeo Mk3/Mondeo Mk4/Mondeo Mk4
Silnik: 1.6i/2.0 TDCi/2.5T/2.5T
Rocznik: 1994/2006/2007/2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

Koledzy, jeśli można to odkopię trochę temat. Do tej chwili próbowałem walczyć sam, ale oficjalnie poddałem się. W moim mondeo jest ksenon. Już po zakupie świecił się komunikat usterka oświetlenia przedniego. Po podpięciu Forscan pokazał błąd dotyczący prawego silnika reflektora. Próbowałem robić procedury HCM które są możliwe do wykonania w Forscanie, ale błąd powracał (określony jako stały). Czasem w po resetowaniu modułu pokazywał się też błąd lewego reflektora, ale dawało się go wykasować. Zacząłem więc szukać silniczka. Po długich poszukiwaniach zdobyłem silnik. Zamontowałem i... błąd nie zgasł. Wykasować się nie da. Zagotowałem (te silniczki nie należą do tanich). Więc zacząłem szukać dziury w całym. Postanowiłem zamienić reflektory miejscami (wtyczki są takie same). Efekt - prawa strona nadal się nie reguluje a lewa (z rzekomo uszkodzonym - wymienionym silnikiem) działa bez zarzutu. Myślę - reflektory są ok, trzeba szukać dziury w instalacji w aucie. Znalazłem Workshop Manual z rozpisanymi pinami i schemat elektryczny. Masa, prąd, sygnał 3 kable - myslę proste. Kable przedzwonione, wszystko gra. Wniosek- pozostał moduł. Kupiłem inny używany z identycznymi symbolami - błąd nadal świeci. Aha sprawdzałem też przejście - moduł kable sygnałowe w reflektorach - przejście jest. I teraz najlepsze. Przy tych ostatnich czynnościach (reflektory zdjęte, przedzwonione kable). Umarł drugi reflektor - lewy w pozycji max do góry.
Moje pytanie czy może ten moduł trzeba jakoś programować, może mój się rozprogramował (auto stało długo bez prądu). Albo ten "nowy" uzywany trzeba jakoś dopogramować do auta?. Jakieś inne pomysły? Help.
newman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 18:38   #58
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

Adaptacje robiles?
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 21:47   #59
newman
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Chrzanów
Model: Mondeo Mk1/Mondeo Mk3/Mondeo Mk4/Mondeo Mk4
Silnik: 1.6i/2.0 TDCi/2.5T/2.5T
Rocznik: 1994/2006/2007/2008
Postów: 4
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

Nie wiem o które procedurze mówisz, ale ja w forscan znalazłem resetowanie modułu, taką procedurę do ustawienia reflektorów (auto na płaskim, regulacja chyba pokrętłem i koniec procedury) i taka procedurę w ramach której po kolei zapalają się po kolei wszystkie światła i regulują góra- dół. Lewy reflektor póki działał przechodził tą procedurę.
newman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2021, 13:54   #60
mszh725
ford::average
 
Avatar mszh725
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Warszawa-Radość
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 93
Domyślnie Odp: Regulacja reflektorów - xenon

Dzień dobry.
No i u mnie pojawił się problem.
Po włączeniu świateł ,ksenony ładnie się poziomują, ale po przejechaniu ok km zaczynają żyć swoim życiem. Forscan pokazał, że pomimo , że auto stało w miejscu to wartość z tylnego czujnika poziomowania cały czas się zmienia.
Czujnik wymieniony na nowy i dalej ta sama sytuacja.
Auto było ponad tydzień u "elektryka", który podpiął swój komputer diagnostyczny, nic nie znalazł , ale spowodował, że mam żółtą kropkę "usterka oświetlenia przedniego" i błąd :

===HCM DTC B1041:54-6C===
Kod: B1041 - Obwód sterujący układu regulacji ustawienia

Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak kalibracji

Status:
- DTC zmienił się w usterkę stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia
- Kontrolka usterki wyłączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony

Moduł: Moduł regulacji reflektorów

===END HCM DTC B1041:54-6C===

Da coś zrobienie procedury ustawienia świateł?
Auto i tak za tydzień jedzie do elektryka, ale może coś przez tydzień pogrzebie i naprawię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Drugi moduł HCM też mam.

EDIT:
Zerowanie modułu HCM zrobione, błąd był dalej, ale po wykonaniu procedury "ustawienia świateł" błąd zniknął.
Może zerowanie modułu pomoże też na samoistne poruszanie się świateł.

EDIT.
No i kiszka, dalej żyją swoim życiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było mk3 jest mk4

Ostatnio edytowane przez mszh725 ; 07-04-2021 o 07:30
mszh725 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo , regulacja , światła , xenon



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.