Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2009, 18:55   #1
marrem
ford::beginner
 
Avatar marrem
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

Witam. Mam problem z ogrzewaniem tzn. chodzi prawidlowo tylko na LO (na maksa chlodzi) i HI (na maksa grzeje). Poza tym w zakresach temp 16-28 st grzeje albo chlodzi jak chce. Doczytalem sie, ze problem jest z czujnikiem temperatury powietrza podawanego do pojazdu. Gdzie dokladnie znajduje sie ten czujnik? Wiem, ze gdzies za schowkiem za ostatnim silniczkiem krokowym. Prosze o bardzo dokladne sprecyzowanie gdzie. Jaki jest jego symbol i gdzie mozna kupic. Prosze o pomoc

marrem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2009, 22:33   #2
BoYo
ford::beginner
 
Imię: Borys
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

Zrób sobie test climatronika
a czujnik temperatury masz przy prawym kolanie kierowcy taka kratka.
BoYo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2009, 19:33   #3
marrem
ford::beginner
 
Avatar marrem
 
Zarejestrowany: 15-12-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

test zrobilem, zadnych bledow nie ma. czujnik o ktorym piszesz to jest czujnik od klimy, zeby klimatronic wiedzial do ilu ma schlodzic a mi chodzi o czujnik od ogrzewania!
__________________
Wyłącz światła - włącz myślenie

http://bezswiatel.4.pl/

Ostatnio edytowane przez marrem ; 28-07-2009 o 22:31
marrem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2009, 09:00   #4
radek1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 177KM
Rocznik: 2008
Postów: 96
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

Witam
Mi się wydaje że to właśnie ten czujnik(czujnik od temperatury wewnętrznej o którym pisał kolega wyzej ) decyduje jakim powietrzem dmucha czy cieplej czy zimniej jeżeli ten czujnik wariuje to do sterownika od klimy dochodzą błedne informacje jezeli ustawisz temp na HI lub LO to ten czujnik jest pomijany
__________________
pozdro
Radek
Galaxy mk3 ,Focus mk2
radek1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2009, 21:58   #5
BoYo
ford::beginner
 
Imię: Borys
Zarejestrowany: 10-05-2007
Skąd: Leszno
Model: Mondeo
Silnik: 2 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

Mondeo z tego co wiem to ma trzy czujniki temperatury. Jeden to ten z wiatraczkiem i dwa od mierzenia temperatury wylotowej na nogi i na twarz.
Ale nie wiem dokładnie gdzie one się znajdują.

Ostatnio edytowane przez BoYo ; 02-08-2009 o 22:03
BoYo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2009, 22:15   #6
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

Chciałbym podczepić się pod temat. Otóż w swoim Mk3 zauważyłem, że by mieć stosunkowo chłodno w autku muszę ustawić mu 18*C. Natomiast w Passacie, gdy jeździłem, to przy ustawionych 20*C w aucie było chłodno - czyli analogicznie do tego mojego 18*C. Pytanie więc czy macie podobnie, czy coś nie tak z czujnikiem/czujnikami (bo ich ilość okazuje się nieustalona).
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2009, 21:37   #7
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

ja jezdze na 18-19 st. i jest chlodno sprawdzalem termometrem elekr. (rozbieznosc do jednego stopnia)
prawda jest to ze na AUTO klima chodzi na poczatku jak chce ale po kilku chwilach i pomiarach swoimi czujnikami w samochodzie pojawia sie pozadana temp. tez to sprawdzalem
ja zauwazylem u siebie cos takiego:
jak temp. wg komp zewn. 17 st. na ECO 19 i leci cieple, a jak na zewn. 20 st. i na ECO 19 to leci chlodne bardziej sie nie wgryzalem z tymi pomiari bo w sumie na logike tak powinno byc

ps. sorry za PL znaki cos musialem wcisnac i nie wiem co....

Ostatnio edytowane przez mch12 ; 04-08-2009 o 21:40
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 07:21   #8
Polarny
ford::professional
 
Avatar Polarny
 
Zarejestrowany: 17-05-2007
Skąd: Wrocław/Warszawa
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI @205KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,346
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

Spróbuję zmierzyć temperaturę, ale wydaje mi się, że jednak jest coś nie tak.

Jeżeli chodzi o to co zauważyłeś, to potwierdzam. W sumie to dziwne jest. Wynika z tego, że komputer steruje temperaturą która wieje do środka na podstawie odczytu nie tylko ze środka, ale także i temperatury na zewnątrz. Czasami mnie to drażni, bo jak jest np. te 18 stopni, a słońce operuje, to w kabinie potrafi być ciepło. A on wtedy nie puszcza zimnego powietrza, tylko lekko podgrzane.
Wydaje mi się, że w Mondeo zasada działania polega 'climatronica' na tym, że ustalana jest stała temperatura a komputer stara się dociągnąć do tej temperatury modyfikując tylko siłę nawiewu.
Czyli gdy ustawiny na AUTO temperaturę 20*C, to on z nawiewów daje cały czas 20*C, a modyfikuje tylko siłę nadmuchu.

A tak nie powinno być. On powinien dostosowywać temperaturę nadmuchu bazując na tym co dzieje się w kabinie.

Dlatego też gdy jes gorąco, to wsiadając do autka ustawiam najpierw temperaturę 17*C, a po jakimś czasie zwiększam ją do 19*C. Po prostu przy 17*C z kratek leci zimniejsze powietrze, niż przy 19*C.
Polarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 09:28   #9
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

U mnie na AUTO wszystko gra , tylko potrzeba trochę czasu aby temp. się unormowała,
na początku wieje na max. ( to też zależy w pewnym stopniu od temp. zewn.)potem siła nawiewu słabnie i powietrze jest chłodniejsze.
jak jechałem w trasę sprawdzałem i działa jak należy- tylko trochę to musi potrwać, dlatego sporadycznie używam opcji AUTO.

ps.klimatronic idzie po najmniejszej linii oporu
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2009, 13:26   #10
tomekw24
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: MANCHESTER(JELENIA GORA)
Model: MONDEO GHIA HATCHBACK
Silnik: 2.0 BENZYNA
Rocznik: 2002
Postów: 76
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury powietrza podawanego do pojazdu

podpinam sie do tematu z tym samym objawem co marrem . bylem sprawdzic czy nie brakuje mi czynnika i niby mech gada ze wszystko ok. ale jakos nie wierze. czujnik ten obok kolana niby jest ok . rok temu jak ustawilem na 19 to powiewalo chlodem a teraz leci albo cieple albo gorace dopiero gdu ustawie na LO leci troche chlodem ale podkreslam ze tylko troche bo bardziej przypomina to letnie powietrze i jest tak niezaleznie od temp na zewnatrz. a szalu mozna dostac gdy jest goraco na zewnatrz, majac klime i nie mogac z niej korzystac jak sie powinno. wiec moze wiecie gdzie te czujniki sie znajduja???
tomekw24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.