Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2011, 09:01   #1
gepardcheester
ford::average
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Gródek
Model: Mondeo MK II 1.8
Silnik: 1.8 PB+LPG 115 KM
Rocznik: 1997
Postów: 160
Domyślnie jak zakodować nieorginalny pilot radiowy

forumowicze, proszę pomóżcie i uratujcie mnie, posiadam otóż taki kluczyk i pilot od sterowania centralnym zamkiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wszystko było dobrze, do czasu kiedy zaczęły się problemy z klapą od bagażnika, raz się otwierała a raz nie, ale to był mały problem, teraz mam duży problem, ponieważ nie działa mi zupełnie centralny, działa ale w 25% tzn, zamyka i otwiera mi tylko drzwi od kierowcy, reszta nie reaguje, a wszystko działało, czasem tylko prawe drzwi się i trzeba było je ręcznie otwierać/zamykać, poprzedni właściciel zamontował sobie sterownik czy jak się to nazywa, żeby móc zamykać z pilota wygląda to tak i na obudowie jest tylko naklejka z jakimiś numerkiem YB89656:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jak drzwi były zamykane bez tego ustrojstwa? nie mam pojęcia, ponieważ przy klamkach nie ma tych oczek z czujnikiem IR, szukając skrzynki z centralnym zamkiem, znalazłem ją i jest to cz Simensa, ale co ma to nie dopatrzyłem się... kiedy zajechałem do mechanika, to jak otwierał samochód z pilota radiowego to robiła sie choinka, migały kierunkowskazy, ba nawet światła mijania ale działało wszystko :glupi:
teraz działa mi że zamyka i otwiera drzwi kierowcy, ale bagażnik - za chiny ludowe, nie można się dostać, nawet kluczykiem nie można otworzyć, podobna sytuacja jest z zamkiem w drzwiach kierowcy i pasażera, zamknąć je kluczykiem można, ale już nie otworzy się, trzeba tym pilotem... porąbane jakieś to wszystko, dodatkowo co dziwne dioda przy zegarku pali mi się takim tępym światłem, i w międzyczasie widać mocniejsze błyśnięcia albo jak się pali, wygląda to w ten sposób...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pytanie jest tego typu, gdzie szukać przyczyny? czy da się to jakoś zakodować? wszystko to stało się po wizycie u mechanika, która była spowodowana, tym że samochód nie odpalał, nie było słychać jak pompa paliwowa bzyczy... teraz jeździ i ok, ale zamki nie działają, aha... wyjmowałem bezpiecznik 25 i... centralny dalej działał, wyjmowałem wszystkie bezpieczniki i działał, czy to znaczy że ktoś podłączył się przed bezpiecznik? próbowałem kodowania jak były tu opisane, kreciłem kluczykiem i nic... zero reakcji, nie działało, ale zastanawia mnie jak mogę to zakodować kręcąc kluczykiem skoro to jest nieorginalny sterownik radiowy? próbowałem odpiąć aku na ok 15 min, i to też nie pomogło... przeszukałem forum, ale wszystko co pisze nie pomaga w moim problemie, dodatkowo mam tylko ten jeden kluczyk, ani go dorobić ani nic, jak się zgubi to strzelić se w łeb tylko... ktoś ma jakieś pomysł?


Ostatnio edytowane przez gepardcheester ; 17-03-2011 o 10:46
gepardcheester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.