Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2007, 07:19   #1
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie McPerson jest luźny

Witam. Ktoś wie jak jest mocowany McPerson u góry. Wczoraj miałem auto w górze i wyczułem ba nawet zobaczyłem, że górne mocowanie ( lewa strona) wyrażnie się rusza. Tam są jakieś poduszki. Czy ktos wie jak do tego się dobrać i co mogło paść?

O kurcze, teraz ( po czasie) znalazłem posta na ten temat. :fcp19 Sorki. Ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia na ten temat to proszę o porady.


Ostatnio edytowane przez deku ; 03-03-2016 o 14:49
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 11:39   #2
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

witam coz pozostaje ci wymiana obydwoch amortyzatorow na gorze jest jesli sie nie myle poduszka gumowa i lozysko to prawdopodobnie to lozysko poszlo tez musialem wymieniac ale jak sie to robi to raczej wymienia sie obydwie strony naraz
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 19:34   #3
wojtaswb
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bytom
Model: fusion, galaxy
Silnik: 1,4, 2,0
Rocznik: 2003,1995
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał jblack
witam coz pozostaje ci wymiana obydwoch amortyzatorow na gorze jest jesli sie nie myle poduszka gumowa i lozysko to prawdopodobnie to lozysko poszlo tez musialem wymieniac ale jak sie to robi to raczej wymienia sie obydwie strony naraz
Po co od razu wymiana amortyzatorów? Amortyzator przy górze a właściwie tłok amortyzatora to pręt zakończony gwintem M14x1,5 który przechodzi przez poduszkę z łożyskiem, który z kolei przytrzymuje nakrętka na klucz 21. Na to nałożony jest kielich, który zabezpiecza kolumnę przed wypadnięciem z mocowania druga nakrętka nakręcana na ten sam gwint amortyzatora. Tłok amortyzatora na górze ma wpust (imbus) więc żeby dokręcić lub odkręcić nakrętkę należy przytrzymać imbusem tłok amortyzatora a drugim kluczem odkręcać nakrętkę. Oczywiście do wymiany poduszki z łożyskiem trzeba mieć ścisk do sprężyn.
wojtaswb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 20:44   #4
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie

NIC NIE TRZEBA WYMIENIAĆ !!! ludzie jak nie znacie tematu to nie piszcie bzdur i nie narażajcie innych na niepotrzebne wydatki!! Lepiej się nie odzywać niż gadać byle co.
Normalną żeczą jest że gdy podniesiemy auto McPerson opada i pomiędzy gniazdem w karoseri a poduszką amora robi się luz koło 2cm ale gdy postawisz auto na ziemi wszystko układa się na swoje miejsce i trzyma ok. Nawet jak zmienisz poduszki amora, łożyska spręzyny i amora na nowe to i tak będzie luz przy podniesionym aucie
Pozdrawiam
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 21:16   #5
Patryk Muller
ford::average
 
Avatar Patryk Muller
 
Zarejestrowany: 14-01-2007
Skąd: Zbąszyń
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 89
Domyślnie

Czasem czytam to forum i sam się dziwię co tu się wypisuje. ten temat był już całkiem niedawno poruszany. Sam o to pytałem i jeden koleś ma rację. Luz jest i być musi!!!Ale jak ktoś nie wie o co chodzi to niech nie pisze swoich fantazji warsztatowych bo ktoś za nie zapłaci. :fcp12
__________________
enedelin
Patryk Muller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 21:27   #6
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie

Cytat:
Napisał grinio
NIC NIE TRZEBA WYMIENIAĆ !!! ludzie jak nie znacie tematu to nie piszcie bzdur i nie narażajcie innych na niepotrzebne wydatki!! Lepiej się nie odzywać niż gadać byle co.
Normalną żeczą jest że gdy podniesiemy auto McPerson opada i pomiędzy gniazdem w karoseri a poduszką amora robi się luz koło 2cm ale gdy postawisz auto na ziemi wszystko układa się na swoje miejsce i trzyma ok. Nawet jak zmienisz poduszki amora, łożyska spręzyny i amora na nowe to i tak będzie luz przy podniesionym aucie
Pozdrawiam
Czytałem, temat był juz poruszany. Tylko, że mi teroretycznie gdzieś z tego miejsca strasznie coś wali jak jade po "dobrych" drogach. Jak sprawdzałem z drugiej strony to jest luz ale delikatny a z lewj mogę ręką spokojnie ruszać całym McPersonem.
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 21:49   #7
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie

W tamtym temacie w którym pisałem jak można wymienić poduszki amora na końcu napisałem co u mnie było przyczyną mocnych stuków też po prawej stronie.
Wymień gumki na stabilizatorze w miejscu gdzie przykręcony jest do karoserii a usłyszysz cisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A najlepiej żeby ktoś mocno pokołysał ci auto na boki i przyjżyj sie własnie na te gumki.
Pozdrawiam
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 18:17   #8
wojtaswb
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bytom
Model: fusion, galaxy
Silnik: 1,4, 2,0
Rocznik: 2003,1995
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał grinio
ludzie jak nie znacie tematu to nie piszcie bzdur i nie narażajcie innych na niepotrzebne wydatki!! Lepiej się nie odzywać niż gadać byle co.
Walisz do mnie? Odpowiedziałem jak jest mocowany amortyzator na górze i popraw mnie jeżeli w jakimś elemencie się myliłem. Nie sugerowałem żeby cokolwiek wymieniać a ty naucz się pisać korzystając ze słownika
Cytat:
Napisał grinio
Normalną żeczą
jest pisać poprawnie
wojtaswb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 19:22   #9
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie

Nie pisałem do ciebie ! Powyżej jblack napisał:witam coz pozostaje ci wymiana obydwoch amortyzatorow na gorze jest jesli sie nie myle poduszka gumowa i lozysko to prawdopodobnie to lozysko poszlo tez musialem wymieniac ale jak sie to robi to raczej wymienia sie obydwie strony naraz
więc tak zareagowałem. Sorry jak cie uraziłem. A co do ortografi to każdy pisze lepiej lub gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2007, 21:11   #10
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

no to odgrzewam kotleta :fcp2
dzisiaj zostawiłem auto u mechanika do wymiany łożysko mocowania Macpersona + poduszka, kupiłem w najbliższym sklepie, ale okazało sie, że wyrobiły te metalowe mocowania sprężyn , które są mocowane na sprężynie a od góry przykręcane śruba , i tego nie mogę kupić , niech to szlag do czwartku bez auta !!!!!!!!!!!!!!!!! po prostu żenada z dostepnością części Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.