Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2009, 20:35   #1
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Głośniki w 3 rzędzie?

Witam,
Mam 3 pytania dotyczące głośników w 3 rzędzie siedzeń (w bagażniku).
1. Jakie tam się zmieszczą głośniki
2. Jak dobrać się do tych miejsc montażowych - oglądałem maskownice i nie widzę żadnych mocowań od zewnątrz. Nie chcę też na siłę podważać maskownic, by ich nie uszkodzić. Czy aby się tam dostać, należy zdjąć całe poszycie boczka bagażnika?
3. Czy nie mając pod tymi maskownicami głośników, mogę się spodziewać wiązek przewodów do nich, czy raczej to nierealne. Obecnie mam fabryczne głośniki w 4 drzwiach i u góry w desce rozdzielczej...

Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2009, 20:59   #2
devaluator
ford::professional
 
Avatar devaluator
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Elbląg
Model: Sharan, był Ford Galaxy
Silnik: TDI AUY był AHU @110KM
Rocznik: VW 2000 był Ford 1997
Postów: 1,149
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

wiązki będą, boczki muisz zdjąć
devaluator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 08:36   #3
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

trzeba zdjąć nadkola. Myślę, że będzie problem znaleźć jakieś głośniki, które tam się zmieszczą. Nie mam fotek ale w oryginale są tam założone bardzo dziwaczne głośniki.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 09:55   #4
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

dziwne w sensie rozmiarów, czy kształtów? Patrząc na maskownicę, sądziłem, że głośnik 10cm średnicy powinien się tam zmieścić....No nic, w wolnej chwili spróbuję zdjąć jeden z boczków i podejrzeć, co tam można wsadzić...A jeszcze pytanko - czy po wyjęciu schowka z prawego nadkola, nie dostanę się do tego miejsca na głośnik?
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 10:37   #5
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

Głośniki idą chyba 8 cm takie jak do starego sprintera bez rantu i żadnych uszek do przykręcenia .Trzymają się w maskownicach na all... widywałem po ok 30 zeta za pare Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale wg mnie tylko psują efekt stereo w samochodzie u mnie ich nie ma a u kolegi występują i nie za bardzo podoba mi się pogłos z tyłu mają jak dla mnie dziwne brzmienie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 10:37   #6
stomat
ford::advanced
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-11-2006
Skąd: Chojnice
Model: Alhambra
Silnik: 1,9 TD czerwone i
Rocznik: 1999
Postów: 336
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

Będzie ciężko. Odkręć ten patent do którego mocuje sie roletę bagażnika, to tylko dwie śruby, tam jest pewien dostęp choć bardzo utrudniony.
stomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 10:48   #7
Grzaniec
ford::advanced
 
Avatar Grzaniec
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 2.3 noPb
Rocznik: 2001
Postów: 365
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

Cytat:
Głośniki idą chyba 8 cm
8 cm to faktycznie szału nie zrobi....do tego jak efekt ma być wątpliwy, to nie wiem czy będę się w to bawił...z drugiej strony - fabryczne nagłośnienie nie jest może idealne dla audiofila, ale mnie w sumie odpowiada. Pomyślałem, że skoro są miejsca, to może warto je wykorzystać...Cóż przemyślę temat. Dzięki za info.

A z innej beczki - a montaż głośników w tylnej klapie? Co o tym sądzicie? Może ma ktoś tak zrobione i podzieli się uwagami - jakie głośniki, jaki efekt? Chodzi mi o ewentualne dorzucenie trochę basu, bo reszta gra dość znośnie...
Grzaniec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 11:43   #8
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

Również myślę o głośnikach w tylnej klapie a konkretnie o głośnikach basowych oczywiście na dystansach mdf z wytłumieniem klapy itp. Problemem może jednak być zwiększenie wagi tylnej klapy, teleskopy mogą jej nie utrzymać. Głośniki (dwa razy po 20cm) plus sporo dobrej jakościowo maty (np. Dynamat) spowoduje że z 10kg przybędzie.
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 16:45   #9
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

Sprawdź jak to będzie się otwierało :
powieś 2 głośniki na zewnątrz na magnesie i podczep jeszcze ok 5 kg wygłuszenia , myślę że da rade ale czy widziałeś sposób montażu plastików klapy ???
Ja rozebrałem bo też o tym myślałem ale dałem sobie spokój możesz co najwyżej zapiąć jakieś 10 cm i to pod warunkiem że wzmocnisz plastik od spodu, przy zamykaniu klapy wystrzelą jak z procy.Drugi problem połamiesz zaczepy i plastik odpadnie niestety będzie do wywalenia.
Zerknij na autko "subratri" link w jego podpisie ja mam zamiar coś takiego zrobić tylko z 2 głośniczkami i wzmakiem pod tylnymi fotelami 3 rząd i obok zmieniarka bo nie za bardzo jest to gdzie upchnąć .
Taki montaż w klapie głośników był w astrze 2 kombi niestety porażka głośniki 13 które się rozpadały pod wpływem trzaskania klapą średnia przeżywalność to było ok 0.5 roku
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 16:51   #10
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Głośniki w 3 rzędzie?

ja tylko nie wiem skąd ta teoria, że 3 rząd głośników coś psuje. Te głośniki są tylko dla 3 rzędu foteli i tak naprawdę słychać je tylko tam. Nie wiem czy warto je dokładać jeśli nie używa się często 6 i 7 miejsca. Tak naprawdę są one po to, (te głośniki) żeby dało się słuchać cicho radia i żeby wszyscy słyszeli. Na pewno nie podnoszą one głośności ani jakości dźwięku. Są po prostu za małe.
Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam zamiar coś takiego zrobić tylko z 2 głośniczkami i wzmakiem pod tylnymi fotelami 3 rząd i obok zmieniarka bo nie za bardzo jest to gdzie upchnąć .
W zupełności wystarczy jeden głośnik. Bas i tak jest przenoszony "mono" a ucho ludzkie nie rozpoznaje kierunku z którego on dochodzi. Zmieniarkę wkłada się w schowek w nadkolu prawym.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.