Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2010, 14:10   #361
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Przepraszam że piszę posta pod moim p[oprzednim, ale mam pytanie:
Kto może zaprogramować ESP w mondku i ewentualnie sprawdzić połączenia w nowej wiązce czy wszystko jest ok (ktoś oprócz Docento)?

__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 16:59   #362
zygir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: Grójec
Model: Mondeo
Silnik: DIESEL\TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Witam, jaki jest całkowity koszt zamontowanie ESp, chodzi mi o zakup części plus montaż? Kto może zamontować takie cacko w MK# ? Czy macie moze namiary na sprawdzonych ludzi którzy to już wykonywali ?
zygir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2010, 21:56   #363
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

było już chyba pisane na temat kosztów (wiem 35 stron to nie chce się czytać)
pompa 300-500, żyroskop 100-200, czujnik na kierownicę z całą kolumną lub samym uchwytem 200-400, kable 100-250, przełącznik 40-80, reszta kosztów nie do końca znana bo to zależy od fachowców (wymiana pompy, wymiana kolumny, montaż kabli i czujników) do tego uaktywnienie ESP. całość gratów to min. 1000 zł choć są tacy którzy trafili taniej.
całości nikt nie robi, trzeba robić etapami u różnych fachowców (mechanika, elektryka, geometria, programowanie)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 10:32   #364
Wons
ford::average
 
Avatar Wons
 
Imię: KONOUSUNIĘTE
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: XXXX
Model: XXX
Silnik: XXX
Rocznik: XXXX
Postów: 80
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

WITAM
SPRAWA URUCHOMIENIA TEMPOMATU W TDCI-TEMAT STARY JEDNAK MAM PROŚBĘ - W SWOIM MODO MAM WSZYSTKO ZAŁOŻONE TZN CZUJNIKI , PRZYCISKI W KIEROWNICY ITD--WSZYSTKO!!!
PROBLEM POLEGA NA TYM , IŻ Z LISTY PODANYCH FACHOWCÓW NIKT NIE MA OCHOTY PODJĄĆ SIĘ FINALNEGO URUCHOMIENIA WDS'EM
I TU MOJA PROŚBA DO SZANOWNYCH KOLEGÓW-PROSZĘ O WSKAZANIE OSOBY LUB SERWISU ,KTÓRY BEZ ŁASKI JEST CHĘTNY PODJĄĆ SIĘ PROGRAMOWANIA TEMPOMATU--DODAM , ŻE MIESZKAM W BYTOMIU I DZWONIŁEM DO ODLEGŁYCH SERWISÓW JEDNAK ZOSTAŁEM DELIKATNIE UJMUJĄC SPŁAWIONY:Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z UDZIELONĄ POMOC Z GÓRY DZIĘKI I PRZEPRASZAM ZA KOLEJNY POST W STARYM TEMACIE
Wons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 10:41   #365
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

wyłącz CapsLock
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2010, 10:48   #366
Wons
ford::average
 
Avatar Wons
 
Imię: KONOUSUNIĘTE
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: XXXX
Model: XXX
Silnik: XXX
Rocznik: XXXX
Postów: 80
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

ok--przepraszam
Wons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 09:50   #367
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Witam, jak tam sytuacja z zakładaniem ESP? Czy ktoś z szanownych kolegów którzy w ostatnim czasie planowali założyć ESP, ruszył z tematem i ma już w mondku ESP ?
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2010, 09:59   #368
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

no niestety nie. najbliższy planowany termin to październik. chcę zdążyć przed zimą.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2010, 20:12   #369
Wons
ford::average
 
Avatar Wons
 
Imię: KONOUSUNIĘTE
Zarejestrowany: 30-08-2010
Skąd: XXXX
Model: XXX
Silnik: XXX
Rocznik: XXXX
Postów: 80
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP Mondeo 2005 TDCi

Cytat:
Napisał jarkosz2006 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
i na wstępie piszę, że z montażem tempomatu do mojego tdci niestety......poległem....niby wszystko jest proste, dwa mikroprocesory (zielony i czerwony) wgrany odpowiedni soft, kierownica z tempomatem....i niestety nie działa. Znajomy - kierownik serwisu w Fordzie po tygodniu rożnych prób i kombinacji, poddał się, chociaż kiedyś już kiedyś takie coś robił w tdci i wszystko było ok, ale u mnie nie, pomimo tego, że taśma przygotowana fabrycznie pod tempomat, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.i chłop nie robił "pańszczyzny" tylko jak dla siebie i nie wyszło, a zostało na tym, że soft został wgrany, impuls idzie do kompa, (czyli go widzi), ale niestety nie reaguje, nie ma sygnału zwrotnego.....wniosek wysuwam taki, że jednak nie w każdym mondku tdci, można zamontować tempomat, u mnie nie...pozostała kierownica z tempomatem....
Witam - u mnie było tak .Wszystko aktywowane -tempomat (sam widzialem napis "obecny "na WDS ) oraz ikonka w liczniku.
W chwili włączenia kluczyka na zegarach zapala się ikona tempomatu--pełna euforia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale niestety tylko na 2 sek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i tyle ją widzieli.
Mógłbym to przeboleć ale tempo też nie działa-miałem instalkę pod włączniki na pedałach oraz kostkę pod poduchą już w samochodzie.
Serwis rozkłada ręce i nie chce pomóc bo elementy nie były u nich montowane a oni maja na zleceniu usługę aktywacji w sumie nie dam rady wygrać z nimi w tej kwestii.
Od 3 dni przeglądam ten temat -ponad 350 wypowiedzi ale nie znalazłem ratującej mnie odpowiedzi
Bardzo proszę o pomoc-może ktoś również spotkał się z czymś takim
Z góry dzięki za wszystkie propozycje
Wons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2010, 09:33   #370
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: [Mk3] Założenie tempomatu i ESP 2005 TDCi

Witam, czy ktoś z szanownych kolegów jest chętny podjąć się założenia ESP w mondku? Szukam kogoś chętnego, mechanicznie mam wszystko założone instalacja w 80% też jest zrobiona. Pozostaje podłączyć wyłącznki i czyjnik na kolumnie i posprawdzać. Może ma ktoś namiary na osoby które zajmują się takimi sprawami lub robiły to w swoich samochodach?
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png

Ostatnio edytowane przez trafal ; 09-09-2010 o 09:36
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.