Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2011, 09:41   #1
sirjacor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Kalisz
Model: FORD FOCUS KOMBI AUTOMAT
Silnik: Duratorq 1.6 TDci diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Awaria skrzyni czy błąd komputera?

Kupiłem Focusa Mk2 z 2006roku, kombi, 1.6 TDci z automatyczną skrzynią biegów. Wersja 7dmio biegowa.

Problem - w czasie jazdy skrzynia zmienia biegi cudnie, ale nagle pojawia się pomarańczowa kontrolka (mała okrągła znajduje się blisko tarczy obrotomierza gdzieś w miejscu najwyższych obrotów) oraz opis "usterka skrzyni biegów".

Czasami pojawia się też przy tym kontrolka silnika.
Mam wrażenie że błąd pojawia się przy gwałtownym hamowaniu z większej prędkości (60-90km/h) (jakby nie radził sobie z szybką redukcją?).

Efekt jest taki że auto wrzuca 1,2 i myślę 3 ale wyższych biegów już nie, co daje efekt że gdy wciskam gaz mam co najwyżej 60km/h i tylko obroty mogę podnieść na maxa.

Co ciekawe jak zatrzymam się, zgaszę silnik i odpalę za chwilę - w 80%ntach błąd znika i auto znów dobrze zmienia biegi.

Dodatkowo poprzedni właściciel mówił że siadł filtr cząstek stałych i zrobione zostało obejście filtra i przeprogramowanie kompa żeby nie pokazywał błędu tego filtra.

Co to może wszystko znaczyć) ?? Czy jest możliwe że to po prostu sam komputer wariuje przez niewłaściwe przeprogramowanie a sama skrzynia jest ok? Co radzicie? Do salonu na diagnozę?

sirjacor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 13:16   #2
kunte
ford::advanced
 
Avatar kunte
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Katowice/Chorzów
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 334
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

Kolego sirjacor nie chce się wymądrzać, ale pierwsze słyszę o siedmio biegowym automacie w Focusie. Chyba, że się mylę, ale na 90% jestem przekonany, że masz pięcio biegową skrzynię. Co do problemu, to po pierwsze proponuję podjechać na kompa i zczytać błędy jakie się pojawiły. Warto sprawdzić też poziom oleju.
__________________
Poprzednio: Nissan Micra K11 93r. 1.3 16V; Ford Focus MK1 99r. 1.6 16V, piękne białe kombi
kunte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 16:36   #3
sirjacor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Kalisz
Model: FORD FOCUS KOMBI AUTOMAT
Silnik: Duratorq 1.6 TDci diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

No co ja mam poradzić jak JEST siedmiobiegowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak włączam wajche na manualne (-/+) to mogę przełączać do 7dmiu. Wiem że jest też 4ro czy 5cio biegowa. Ale u mnie jest 7dmio. (mówimy cały czas o automatach "tiptronikach")

Jutro podjadę zrobić diagnostykę i dam znać co jest.
sirjacor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2011, 11:16   #4
aksios
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus Kombi
Silnik: TDCi 80 KW (109 KM)
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

Witam,
mam identycznego Fora i takie samy problemy ze skrzynią biegów. Komputerowa diagnostyka wskazuje na błąd czujnika obrotów wałka. Niestety z takiej diagnostyki niewiele co można jednoznacznie wywnioskować. Mam rozbieżne opinie: do wymiany jest konwerter albo komputer zaczął szwankować, w najlepszym przypadku do wymiany jest czujnik. Jak poradziłeś sobie z problemem?
aksios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 08:53   #5
sirjacor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Kalisz
Model: FORD FOCUS KOMBI AUTOMAT
Silnik: Duratorq 1.6 TDci diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

U mnie po otwarciu skrzyni wyszło że to usterka mechaniczna.
Do wymiany mam 4 łożyska i pasek, plus filtr oleju oczywiście.

Czy ktoś wie gdzie można kupić te części do skrzyni CVT ??
(Ford Focus/cmax 2006, 1,6 diesel).

W badziewiastym salonie Forda oczywiście nie mają.

Nie rozumiem jak można nie wspierać klientów i olać ludzi którzy mają 5-6 letnie automaty. Nie zadbali nawet o zamienniki. nic.
W salonie jedyne nad czym był skupiony koleś to żeby sprzedać mi oryginalne wycieraczki, gaśnice i trójkąt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sirjacor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2011, 13:57   #6
four40
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Model: Focus II
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2006
Postów: 52
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

W salonie czy w serwisie?
Słuchaj jeśli w serwisie mówią, że nie mają to niezła jazda. Ale może tak być, że części zostały wycofane z produkcji i tylko to co mają w magazynie głównym mogą ściągnąć (jeśli jest). Miałem taki przypadek z ****ianymi plastikowymi tulejami do siedziska. Lewa była a prawej nigdzie nie dostanę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
four40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2011, 14:23   #7
sirjacor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Kalisz
Model: FORD FOCUS KOMBI AUTOMAT
Silnik: Duratorq 1.6 TDci diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

Zdaje się że producent tych skrzyń zbańczył, a Ford olał wszystkich klientów mających tą skrzynię (a dobrych kilka lat ją robiono do Foki i c-maxa) i po prostu "zapomniał" o sprawie.

Na szczęście znalazłem kolesia który je robi i to w dobrej cenie. I daje 6 mieś gwarancji i normalną fakturę.

Jeśli mi się sprawdzi to wrzuce to namiary :-))
sirjacor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 21:59   #8
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

Cytat:
Napisał sirjacor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdaje się że producent tych skrzyń zbańczył, a Ford olał wszystkich klientów mających tą skrzynię (a dobrych kilka lat ją robiono do Foki i c-maxa) i po prostu "zapomniał" o sprawie.

Na szczęście znalazłem kolesia który je robi i to w dobrej cenie. I daje 6 mieś gwarancji i normalną fakturę.

Jeśli mi się sprawdzi to wrzuce to namiary :-))
Kolego, mógłbyś podać namiar na tego kolesia?
Tak na wszelki wypadek. Tfu, tfu...
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2011, 23:29   #9
kstilger
ford::beginner
 
Avatar kstilger
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Model: Focus 04-08 4 Door Estate CVT Auto Transaxle ZF
Silnik: 1.6L Duratorq TDCi (110PS) - DV6 @296Nm @138HP
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Awaria skrzyni czy błąd komputera?

Mam taką samą skrzynkę zmiany biegów, jak dotąd tfu-tfu bez problemów. Słyszałem o podobnym do Twojego przypadku. Skończyło się na wymianie łożysk i kompletnej wymianie oleju oczywiście z filtrem. Podobno powodem jest zbierająca/skraplająca się woda.
kstilger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , skrzynia biegów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.