Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2011, 12:45   #1
stuk207
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 Kombi Ghia
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

Witam,

z tego co wyczytałem pojemnośc zbiornika paliwa w tej wersji to 53 litry. Zatankowałem do pełna, weszło 44 litry, wskaźnik paliwa (wskazówka) ponad full pokazał.
Przejechałem około 600km, średnie spalanie 5.5l/100km, zasięg na paliwie około 280km, generalnie spalanie średnie trzyma się na tym samym poziomie od wielu kilometrów, a suma przejechanych kilometrów i zasięgu na paliwie oscyluje cały czas wokół 880km.
Co jest nie tak? Przecież mając 53 litry paliwa i 5.5 spalanie średnie, zasięg powinien być w okolicach 1000km.
Czy może te brakujące około 100km to jest rezerwa i pojawi się później? Czy to normalne zjawisko?

Pozdrawiam,
Rafał

stuk207 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 21:18   #2
endy55
ford::beginner
 
Avatar endy55
 
Zarejestrowany: 22-09-2009
Skąd: Lubartów
Model: FOCUS
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

bylem w samochodzie sprawdzic licznik dzienny 80,2 km dystans do przejechania na baku 954 srednie spalanie z kompa 5,1 ( ostatnia srednia liczona ze zbiornika 5,2 i to prawie sie zgadza ze wskazaniem kompa )
80,2+954=1034,2 km
53/5,1 *100 =1039 km
ale rok temu w wakacje serdnie z kompa 4,0 licznik dzienny + ile moge jeszcze przejechac na zbiorniku wychodzilo cos okolo 1100 km (teraz dokladnie co do kilometra nie pamietam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) srednie spalanie z tego zbiornika okolo 4,6 wyliczone ze zbiornika
53/4,0*100=1325 - tyle teoretycznie powinno sie przejechac
53/4,6*100=1152 - tyle po wyliczeniu z faktycznego spalania 4,6 i prawie sie zgadza z tymi 1100
U Ciebie srednie spalanie 5,5 licznik dzienny 600 plus ile mozesz przejechac 280
600+280=880km
53/5,5*100=963 km tyle teoretycznie
Podstawowe pytanie ile pali srednio liczone ze zbiornika ????? komp moze klamac i Twoja faktyczna srednia to np. 5,9
53/5,9*100=898

dystans do przejechania moim zdaniem jest liczony z pozostalego paliwa w zbiorniku ktorego bedzie mniej jezeli Twoja srednia jest wieksza niz wskazana przez kompa

Zatankuj samochod do pelna i sprawdz ile wtedy Ci pokaze km do przejechania teoretycznie powinno 53/5,5*100=963km

Jezeli zle mysle co do wyliczen to niech mnie ktos poprawi, lub potwierdzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
endy55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 22:19   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

[QUOTE=stuk207;1679595]Witam,

z tego co wyczytałem pojemnośc zbiornika paliwa w tej wersji to 53 litry. Zatankowałem do pełna, weszło 44 litry, wskaźnik paliwa (wskazówka) ponad full pokazał.
Przejechałem około 600km, średnie spalanie 5.5l/100km, zasięg na paliwie około 280km, generalnie spalanie średnie trzyma się na tym samym poziomie od wielu kilometrów, a suma przejechanych kilometrów i zasięgu na paliwie oscyluje cały czas wokół 880km.
Co jest nie tak? Przecież mając 53 litry paliwa i 5.5 spalanie średnie, zasięg powinien być w okolicach 1000km.
Czy może te brakujące około 100km to jest rezerwa i pojawi się później? Czy to normalne zjawisko?

Pozdrawiam,
Rafał[/QUOTES

Skasuj czasami (wyzeruj) średnie spalanie bo inaczej pokazuje średnie dla dystansu od ostatniego zerowania które mogło być np.50 000 km temu a ta zmienna jest też brana pod uwagę podczas wyznaczania przewidywanego dystansu do przejechania.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 22:42   #4
roberto369
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus II FL Gold X
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2010
Postów: 126
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

Gdy zeruję trasę dzienną, nie zeruje się jednocześnie średnie spalanie?
Trzeba je zerować z poziomu menu?
roberto369 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 23:07   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

średnie spalanie to średnie spalanie,a przebieg dzienny to inna bajka może na przykład chcesz sprawdzić jakie masz spalanie na dystansie np.6 000 km wtedy nie resetujesz śr.spalania.Ja przy każdym tankowaniu resetuję wszystkie pozycje:

-śr. spalanie
-przebieg dzienny
-śr. prędkość

i spalanie podawane przez kompa mam dokładnie takie jak wynikające z podziału dotankowanej pod korek wachy przez ilość km dziennych(+,-)0.1 litra
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 23:09   #6
roberto369
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus II FL Gold X
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2010
Postów: 126
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

Mhm, cenna uwaga, bo ja do tej pory myślałem, że przy resetowaniu trasy, resetują się też pozostałe parametry.
roberto369 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 09:02   #7
stuk207
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2 Kombi Ghia
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

Po wspomnianym tankowaniu zresetowałem wszystkie pozycje kompa. Dodam że z obserwacji wskaźnika paliwa wynika, że wskazówka na zero powinna dojść mniej więcej równo ze wskazaniem kompa 0km.

Czy to możliwe, że pistolet na stacji odbił, chociaż w baku nie było pełno? Ale czy w takie sytuacji (zapowietrzony zbiornik czy co?) po tankowaniu wskaźnik byłby na full (właściwie to nawet ponad full mi pokazywał)

Teraz sam nie wiem czy tankować od razu do pełna i patrzyć co będzie, czy jeździć ile się da, zobaczyć kiedy wyskoczy rezerwa, kiedy wskaźnik pójdzie na zero itd.

Czy może teraz zresetować średnie spalanie i zobaczyć jaki zasięg wskoczy?

Pozdrawiam,
Rafał
stuk207 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 09:38   #8
_holek
ford::average
 
Avatar _holek
 
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: BMW 320d xDrive GT, Vespa LX
Silnik: 320d TwinPower Turbo + M Power Kit
Rocznik: 2014, 2013
Postów: 158
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

Cytat:
Napisał stuk207 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wspomnianym tankowaniu zresetowałem wszystkie pozycje kompa. Dodam że z obserwacji wskaźnika paliwa wynika, że wskazówka na zero powinna dojść mniej więcej równo ze wskazaniem kompa 0km.
Trafna obserwacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał stuk207 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to możliwe, że pistolet na stacji odbił, chociaż w baku nie było pełno? Ale czy w takie sytuacji (zapowietrzony zbiornik czy co?) po tankowaniu wskaźnik byłby na full (właściwie to nawet ponad full mi pokazywał)
Możliwe. Źle trzymałeś pistolet (pod złym kątem) i paliwo z pistoletu 'zawirowało' w zlewie, nie spłynęło tak szybko jak powinno i dlatego pistolet odbił.

Cytat:
Napisał stuk207 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz sam nie wiem czy tankować od razu do pełna i patrzyć co będzie, czy jeździć ile się da, zobaczyć kiedy wyskoczy rezerwa, kiedy wskaźnik pójdzie na zero itd.
To chyba zależy od Twoich preferencji, prawda? Ja tam zawsze leję pod korek mniej więcej po tym jak zapali się rezerwa.

Cytat:
Napisał stuk207 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może teraz zresetować średnie spalanie i zobaczyć jaki zasięg wskoczy?
IMO zostanie taki sam ponieważ wydaje mi się, że komputer do obliczania zasięgu bierze średnie spalanie z ostatnich x kilometrów.
_holek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 09:41   #9
roberto369
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: Focus II FL Gold X
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2010
Postów: 126
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

Cytat:
Napisał _holek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe. Źle trzymałeś pistolet (pod złym kątem) i paliwo z pistoletu 'zawirowało' w zlewie, nie spłynęło tak szybko jak powinno i dlatego pistolet odbił.
Hm, zaciekawiłeś mnie. Pod jakim kątem należy zatem trzymać pistolet? Przy bezkorkowym wlewie paliwa, należy go oprzeć na wlewie, czy jak?

Mimo rezerwy i wskazań komputera, że zostało mi 30 km, zatankowałem 50,75 l benzyny, a zbiornik ma ponoć 55 l.
roberto369 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 11:52   #10
kstilger
ford::beginner
 
Avatar kstilger
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Model: Focus 04-08 4 Door Estate CVT Auto Transaxle ZF
Silnik: 1.6L Duratorq TDCi (110PS) - DV6 @296Nm @138HP
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: komp pokładowy - spalanie średnie, zasięg na paliwie

Cytat:
Napisał roberto369 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a zbiornik ma ponoć 55 l.
55l w benzynie
53 w dieselu
kstilger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.