Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2011, 20:22   #11
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Mam schemat wtyczki licznika i nie tylko, tyle ze po DE, a nie mam jak teraz Ci przetlumaczyc bo wlasnie zbieram sie do roboty, tu masz linka w pdf-ie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak umiesz w tym jezyku to nie ma problemu, zawsze pomoze google translator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozpiske wtyczki masz na stronie 122 "C449 Kombiinstrument".

Pozdrawiam

__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 20:28   #12
upanie
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Dzięki wielkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja po ichniemu kompletnie nie kumam ale jakoś dam radę.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
upanie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 20:35   #13
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Napisze Ci tylko na szybkiego: Versorgung lub VCC to jest zasilanie, Signal 30 lub Dauerplus to staly +12, Signal 15 to +12 po zaplonie, Masse to chyba kazdy kuma, ze to masaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., Beleuchtung to oswietlenie, Schlüsselsperrung to immo, milej zabawy.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 07:48   #14
upanie
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Koledzy i koleżanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ponawiam pytanko:

Czy mogę wstawić inną sztukę zegarów bezkarnie czy też nie zadziałają?
Nie muszą być sparowane np. z GEM-em?
Czy z rocznika 2004 będzie pasować do 2003?
upanie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 08:19   #15
Probo
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 02-09-2010
Skąd: Leszno
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 24
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Cytat:
Napisał upanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy i koleżanki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ponawiam pytanko:

Czy mogę wstawić inną sztukę zegarów bezkarnie czy też nie zadziałają?
Polecam przeczytanie tego tematu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
__________________
Mondeo MK IV 2.0 TDCi 140KM Kombi

Probo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 09:20   #16
upanie
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

I wszystko jasne, dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
upanie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 12:54   #17
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Cytat:
Napisał upanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No przecież pisałem, że ładowanie jest. Samochód odpala bez problemu i działa wszystko łącznie z prądożernym DENSO. Gdyby napięcie nie mogło być mniejsze od 12,7V to nigdy by nie było dobrze bo jeszcze nie widziałem aku, coby miał tak wysokie napięcie, podłączony w samochodzie i bez uruchomionego silnika. Miałem kilka samochodów różnych marek i napięcie poniżej 12V to norma.
Poza tym jak już wcześniej pisałem kiedyś rozładował mi się akumulator ale zegary dalej działały.
I owszem ładowanie masz ale akumulator to kolego masz albo niedoładowany albo cieniutki. Nie jeden użytkownik mondeo ( łącznie ze mną ) borykał sie z dziwnie działającymi zegarami i.t.p.. Może ty masz jakieś inne mondeo o innych potrzebach napięcia jednak wiem jedno że akumulator ma mieć przed rozruchem MINIMUM 12,7V MINIMUM. Poniżej bateria jest niedoładowana, lub do wymiany. Wystarczy kolego że postawisz autko na mrozie na kilka dni i dojdzie do samo rozładowania. Nie twierdzę że twoje zegary są dobre. Twierdzę że nie masz pojęcia jakie masz mieć napięcie w baterii. System GEM lubi płatać wtedy psikusy. U mnie było to na przykład. Brak wskazań prędkości, Całkowity brak wskazań czegokolwiek prócz temperatury powietrza, brak ogrzewania siedzeń, brak podgrzewania cieczy chłodzącej. O dziwo wszystko wróciło do normy po wymianie baterii. Tak więc radził bym najpierw sprawdzić baterię co kosztuje NUL złotych a niżeli demontować kokpit i grzebać w elektryce.
Dodam Ci jeszcze, wszak miałeś już wiele aut, akumulator o napięciu 11,6V uważany jest jako głęboko rozładowany a takowy w niskich temperaturach może zamarznąć.
"Lepsze jest wrogiem dobrego"

Ostatnio edytowane przez horm ; 28-02-2011 o 13:00 Powód: Doprecyzowanie
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 14:58   #18
upanie
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wyszków
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

No dobrze ale co tu sprawdzać jak po odpaleniu samochodu napięcie mierzone na akumulatorze wynosi 14,6V? GEM zatem zmierzyć powinien tyle samo oczywiście z dokładnością do pomiaru.
Poza tym zegary powinny działać jakkolwiek. Naczytałem się i nasłuchałem jak to dziwnie działają, a to nie działa jedno a to nie działa drugie a to jakieś kreseczki na wyświetlaczach. U mnie nie działa NIC. Po podłączeniu ich poza samochodem do zasilacza, który daje 14,8V też nic nie działa. Próba wejścia w test nic nie daje. Oczywiście, żeby była jasność to podaję sygnał stacyjki. Nie wykluczam też, że zegary z zasady być może nie chcą działać poza samochodem. Zobaczę dzisiaj co z tego wyjdzie.
upanie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 15:46   #19
bmisiek1
ford::beginner
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 10-11-2008
Skąd: warszawa
Model: Ford MK3 kombi
Silnik: benzyna 1,8 125km
Rocznik: 2003 po lifcie
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Pożycz od kogoś sprawny akumulator bo Twój jest na wykończeniu i będziesz miał odpowiedź czy jest winien akumulator.
bmisiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 15:51   #20
barwawpl
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 5
Angry Odp: Zestaw wskaźników nie wskazuje :(

Czekam na info czy i jak sobie poradziłeś - mam dokładnie ten sam problem
Pozdrawiam
barwawpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.