Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-08-2010, 10:23   #1
johny 25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Galaxy
Silnik: 2,3 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 5
Question Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Witam !!!

Mam pewien problem z samochodem ford galaxy 2.3 z 2000r ze starą budą.
Otóż chciałbym wymienić potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy i tu się zaczyna problem, gdzie on się znajduję ??? Czy może gdzieś w pobliżu czujnika biegu jałowego (czyli silniczka krokowego), jakby ktoś z Was miał jakieś fotki lub linki do fotek to byłbym bardzo wdzięczny.
POZDRAWIAM wszystkich użytkowników samochodów FORD GALAXY.

johny 25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2010, 20:34   #2
Maciek79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2010
Skąd: Nowa Ruda
Model: VW Sharan
Silnik: 1Z 90PS
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Czujnik znajdziesz przy przepustnicy - tam gdzie kończy sie linka gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciek79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2010, 07:52   #3
johny 25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Galaxy
Silnik: 2,3 DOHC
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

DZIĘKI MACIEK79 dzięki Tobie w końcu zmienię to badziewie POZDRAWIAM
johny 25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2011, 20:59   #4
Emilia89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Wrocław
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Witam!
mam pytanko,jakie objawy pokazuje silnik że wymieniłeś czujnik przepustnicy?jak się zachowywało autko przed wymianą czujnika?bo chyba ja też będę musiała wymienićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuje za odp pozdrawiam
Emilia89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2011, 10:41   #5
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Tez tak miałem, myślałem że to czujnik położenia przepustnicy a okazało się że sonda lamba byla padnięta. Objawy : silnik szarpał podczas ruszania , nawet czasami gasł. Po wymianie sondy na uniwersalną wszystko wróciło do normy, co ciekawe spalanie nie było podwyższone.
a czujnik jest drogi jak cholera więc kupiłem okazyjnie u sprawdzonego allegrowicza z całym korpusem za 70 pln, i po demontażu wlasnego stwierdziłem ze ten "nowy" jest w dużo lepszym stanie organoleptycznym.Stary był trochę zaolejony.
pozdrawiam
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 18:52   #6
marcino16
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2011
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez tak miałem, myślałem że to czujnik położenia przepustnicy a okazało się że sonda lamba byla padnięta. Objawy : silnik szarpał podczas ruszania , nawet czasami gasł. Po wymianie sondy na uniwersalną wszystko wróciło do normy, co ciekawe spalanie nie było podwyższone.
a czujnik jest drogi jak cholera więc kupiłem okazyjnie u sprawdzonego allegrowicza z całym korpusem za 70 pln, i po demontażu wlasnego stwierdziłem ze ten "nowy" jest w dużo lepszym stanie organoleptycznym.Stary był trochę zaolejony.
pozdrawiam
Witam a do objawów przed wymianą sondy lambda nie należały czasem skoki obrotów na biegu jałowym? Mnie niekiedy też gaśnie jak jadę i nagle wrzucę na luz. Czy to też będzie dotyczyło sondy lambda? Wcześniej wymieniłem silniczek krokowy i nic się nie poprawiło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marcino16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2011, 19:08   #7
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Witam, skoki to miał cały motor :-) Jak ruszałem na skrzyżowaniu to trochę ruszył i gasł a auto na środku krzyżówki :-(
Jezeli obroty falują to obstawiam silnik krokowy lub nieszczelność kolektora ssącego lub którejś rurki do niego podłączonej.
P.S. A kto dzisiaj wrzuca na luz........ sprzęgło pracuje podwójnie, skrzynia się meczy a silnik spala paliwo. Na biegu ECU odcina całkowicie dopływ paliwa, dodatkowo jest hamowanie silnikiem - mniesze zużycie i ewentualne przegrzanie hamulców
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 07:31   #8
Gidonzed
ford::beginner
 
Imię: Gidon
Zarejestrowany: 22-02-2011
Skąd: Okolice W-wy
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 19
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Cytat:
Napisał MarcusGawin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. A kto dzisiaj wrzuca na luz........ sprzęgło pracuje podwójnie, skrzynia się meczy a silnik spala paliwo. Na biegu ECU odcina całkowicie dopływ paliwa, dodatkowo jest hamowanie silnikiem - mniesze zużycie i ewentualne przegrzanie hamulców
Witam, tylko że koledze pewnie chodzi o ten piękny moment że po dojechaniu na biegu i wrzuceniu luzu obroty spadają do zera i powracają na 900 - 950 obr.
Tak przynajmniej jest u mnie, i to tylko na gazie więc pozostaje regulacja, aczkolwiek nie wiem na 100 % czy to coś da, bo dwa m-ce temu był regulowany.
Gidonzed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2011, 09:13   #9
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

A...... jeżeli chodzi o "ten" moment to szczerze powiem że jeszcze tego nie przeżyłem. Zaznaczam jednak że wszystkie moje spostrzeżenia dotyczą wersji 2.3 16V BENZYNA
P.S. Dodam że w ten "łykend" na budziku pokazała sie cyfra 250 000 km i ciągle rośnie :-)

Ostatnio edytowane przez MarcusGawin ; 11-07-2011 o 09:17 Powód: &
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2016, 09:29   #10
szupek450
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Werbkowice
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 23
Domyślnie Odp: Gdzie znajduje się potencjometr (czujnik) położenia przepustnicy ???

Witam, czy po wymianie potencjometru przepustnicy trzeba robić jakąś adaptacje, albo coś w tym stylu??
W Mojej galaktyce 2.3 16V zacinają sie obroty. Jak odpalam obroty są około 1000 czyli w miare oki, ale całym autem rzuca silnik pracuje jakby na 3 gary, jak dodam gazu ponad 2 tyś obroty samoczynnie rosną do około 4200. Dzieje sie tak również przy jeździe(prawie jak tempomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Wyczyściłem przepustnice, podmieniłem krokowce posprawdzałem szczelność dolotu i dalej to samo, teraz byłem u mechanika i zdiagnozował ten potencjometr i mam juz drugi razem z całą przepustnicą, tylko nie wiem czy przy podmianie potencjometru trzeba go adaptować. Czy lepiej wymienić całą przepustnice?? Wieczorem bede to robił i przydały by mi sie jakieś porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam Adrian
szupek450 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.