Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2013, 12:57   #411
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

a ja ci podalem dane z pomiaru.

nowe mondeo ma byc 4x4, wtedy mozna go brac pod uwage. drugie pytanie, ile razy potrzebujesz 4x4? sam go nie masz...

Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 13:38   #412
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
I nie ma znaczenia, że nie ma kontrolki poziomu płynu w spryskiwaczach i że nie pokazuje nazw piosenek odtwarzanych przez bt. Nic to, że plastiki na podszybiu mogą uciąć palec a podsufitka w okolicach przednich lampek zwisa jak w maluchu. Po takim czasie oczekiwania to będzie cudo że będzie.
No bez przasady, czujnik jest, ale nie w każdej wersji. Na pewno jest przy ksenonach.
Nazwy piosenek przez BT pokazuje w Sony, nie wiem jak przy standardowym, poza tym to jest też zależne od telefonu.
A co chcesz od plastików to nie wiem, choć tutaj to mam wrażenie lekkiej ironi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prześwit Kugi to od 191,2mm przy 2,0 FWD do 198mm przy 1,6 AWD. Całkowicie obciążony tył to odpowiednio 130,2mm i 147,1mm. Wersje AWD mają większy prześwit z obciążeniem - diesle 2,0 mają po 150-154mm prześwitu. Najgorzej wypada 1,6 FWD, bo tylko 123,9mm.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 16:16   #413
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

Pytania Lep?

Miraks - Kuga nie ma lepsza pozycje za kierownica niz Mondeo MK4 - siedzi sie w niej wyzej, i to jest zupelnie inna sprawa.
---------------------------------------------------------------------------
HAHAHAH to się uśmiałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem skąd wziąłeś dane ale coś Ci się pokręciłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Każdy SUV ma większy prześwit niż kompakt tej samej marki (Passat vs Tiguan, Mondeo vs Kuga itp), inaczej nie byłyby SUVamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do przewagi wystarczy w ostrą zimę po śnieżycy zobaczyć co z rana jeździ poza miastem gdzie jeszcze nie odśnieżono. Gdy posiadałem wcześniej Suzuki Grand Vitarę to po takiej śnieżycy na drogach byłem ja, Navara, RAV4, CRV, i inne Jeepy itp. Zbierałem tylko ludzi z przystanków i podwoziłem do miasta. To jest zaleta SUVów przewaga nad zwykłymi kompaktami w gorszych warunkach z uwagi na większy prześwit i napęd 4x4.

Pozostałe zalety to:
- bezpieczeństwo- porównując samochody o podobnym wyposażeniu to zawsze auto cięższe ma jest bezpieczniejsze. Czysta fizyka i nie da się tego przeskoczyć a tak się składa że SUWy są często cięższe od kompaktów. Zobacz testy ADAC czy EURO-NCAP to się przekonasz.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- przestronność w kabinie- SUVy mają więcej miejsca nad głową co powoduje większy komfort.
- pozycja za kierownicą- SUVy są wygodniejsze, widzę wszystko na drodze z powodu większej szyby, większych lusterek i wyższej pozycji za kierownicą niż w kompaktach. Poza tym sama pozycja jest wygodniejsza (siedząca a nie leżąca jak w niższych kompaktach, jest to związane z wysokością samochodu także jest to czysty fakt)
-4x4 - auto lepiej wychodzi z poślizgów chyba nie trzeba do tego nikgo przekonywać.

A do pytania jak często korzystam z 4x4... Co zimę, co dziennie!!! Za każdym razem gdy dojeżdżam do domu (droga nieutwardzona,rzadko odśnieżana, podjazd ostro pod górkę bez możliwości rozpędu). Sąsiedzi po śnieżycy w południe zostawiali samochody 200 metrów od domu i z buta wracali. Dzięki 4x4 nie martwię się o wyjazd i powrót z pracy. 4x4 w połączeniu z większym prześwitem po prostu ułatwia życie. Czy to na narty, czy wyższy krawężnik, dziura, droga nad jezioro, dla mnie nie ma problemu po prostu jadęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przepraszam za wypracowanie i chwała temu kto dotarł do końca ale wkurza mnie jak pseudo znawcy wypisują pierdoły i próbują wmawiać innym że kompakt jest tak samo dobry jak SUV. SUV i kompakt to zupełnie inne pojazdy, każdy ma wady i zalety i tyle. Każdy kupuje to czego potrzebuje i na co go stać.

Co do wad SUVów:
- wyższa cena
- większe zużycie paliwa (większa waga)
- są po prostu wolniejsze (szczególnie na zakrętach) z uwagi na masę i wyżej położony środek ciężkości. Po prostu fizyka, nie oszukasz tego i już!!!

PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- lepiej wyciszone wnetrze
- nieporownywalnie lepiej wykonane wnetrze
- wiecej miejsca z tylu
- wiekszy bagaznik do ktorego latwiej wkladac rzeczy
- aktywny tempomat
Z tym się mogę z tobą zgodzić. Ford naprawdę podwyższa poprzeczkę z każdym modelem. Nowy Mondeo też dobrze się zapowiada, naprawdę ładne auto.
Każda nowa generacja to spory krok do przodu (szczególnie jeśli chodzi o materiały w środku).

Ostatnio edytowane przez Lep ; 05-09-2013 o 16:39
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 17:23   #414
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Lep, po pierwsze dane mam z pomiaru a nie z palca wyssane (lub jeszcze gorzej - z materialow promocyjnych marki), poniewaz testowalem Kuge zima w odroznieniu od ciebie bo twoja Kuga raczej snieg jeszcze nie widziala. Po drugie SUVy, prawdziwe SUVy maja przeswit wyzszy od normalnych aut - ale pseudoSUVy takie jak Kuga maja bardzo podobne przeswity jak naprzyklad wlasnie przeze mnie wspomniany Superb 4x4 z pakietem na bezdroza (btw moj Focus ma dokladnie taki przeswit co CR-V). Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens? Po czwarte - bede sie powtarzal, ale pseudoSUVa mozna porownywac z kompaktem tylko pod wzgledem przestrzeni wewnetrznej - poniewaz zazwyczaj stoja na tej samej plycie podlogowej (Kuga-Focus, Tiguan-Golf), ale jezeli w chodzi najwazniejszy parametr - cena, porownanie znosi tylko i wylacznie z klasa srednia, czyli Mondeo, Passat itp - i taka walke pod wzgledem komfortu (od kiedy miejsce nad glowa jest wyznacznikiem komfortu? nie mowimy przeciez o coupe 2+2), wlasciwosci jezdnych, ekonomii, dynamiki poprostu pseudoSUV przegrywa w kazdej mozliwej dziedzinie. To sa fakty kolego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozumiem, ze kupiles nowe autko i ktos ci na niego pluje, to sie wsciekasz, ale tak jak napisalem wczesniej. W 99% pseudoSUV jest poprostu kaprysem, nie racjonalnym wyborem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha a co do bezpieczenstwa - no to pamietaj, ze sedan sredniej klasy wazy praktycznie tyle samo co twoja szafa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ze by nie bylo. Mi sie Kuga podoba, przyjemnie mi sie nia jezdzilo, ale stojac przed wyborem Kuga vs Mondeo czy Tiguan vs Passat itp - wybor bylby jasny... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 05-09-2013 o 17:26
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 18:16   #415
vpw
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-09-2008
Model: Kuga Titanium AWD
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No bez przasady, czujnik jest, ale nie w każdej wersji. Na pewno jest przy ksenonach.
Nazwy piosenek przez BT pokazuje w Sony, nie wiem jak przy standardowym, poza tym to jest też zależne od telefonu.
A co chcesz od plastików to nie wiem, choć tutaj to mam wrażenie lekkiej ironi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prześwit Kugi to od 191,2mm przy 2,0 FWD do 198mm przy 1,6 AWD. Całkowicie obciążony tył to odpowiednio 130,2mm i 147,1mm. Wersje AWD mają większy prześwit z obciążeniem - diesle 2,0 mają po 150-154mm prześwitu. Najgorzej wypada 1,6 FWD, bo tylko 123,9mm.
Czujnik przy xenonach jest, ale przy zwykłym samochodzie ze spryskiwaczami już go nie ma. BT sprawdzałem w testówkach którymi jeździłem właśnie na radio SONY i pokazywał napis BT playing czy coś takiego.

Co do plastików to staram się oddać swoje odczucia, bo po prostu jest mi żal ładnego samochodu, w którym ktoś zaoszczędził kilka EUR na drobiazgach. Zobacz spasowanie okolic radia w miejscu gdzie łączą się płaszczyzny plastiku. Wciśnij okolice lampki z przodu a zobaczysz że podsufitka ma kilka cm luzu.

Jeździłem kugą po kilku drogach, którymi mój kompakt ani inne osobówki po prostu nie mogły nawet myśleć. Prześwit to jedna rzecz, ale przy dołkach liczą się również zwisy i kąty natarcia a tego nie da się w superbie czy innym podwyższonym kompakcie zmienić. Nosem albo tyłkim na pewno zawadzi.

Prawdę mówiąc to ze 2 miesiące zastanawiałem się co wziąć przy wymaganiach: 4x4, automat. Nic w podobnej cenie jak Kuga nie znalazłem. Superb - droższy lub golas przy podobnej cenie. Inne marki SUVów niestety odstają cenowo.

Wspomnienia z jazdy Kugą spowodowały, że czekam 7 miesięcy i jeszcze jeden przede mną. Sądzę, że warto.
vpw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 18:19   #416
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep, po pierwsze dane mam z pomiaru a nie z palca wyssane (lub jeszcze gorzej - z materialow promocyjnych marki), poniewaz testowalem Kuge zima w odroznieniu od ciebie bo twoja Kuga raczej snieg jeszcze nie widziala. Po drugie SUVy, prawdziwe SUVy maja przeswit wyzszy od normalnych aut - ale pseudoSUVy takie jak Kuga maja bardzo podobne przeswity jak naprzyklad wlasnie przeze mnie wspomniany Superb 4x4 z pakietem na bezdroza (btw moj Focus ma dokladnie taki przeswit co CR-V). Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens? Po czwarte - bede sie powtarzal, ale pseudoSUVa mozna porownywac z kompaktem tylko pod wzgledem przestrzeni wewnetrznej - poniewaz zazwyczaj stoja na tej samej plycie podlogowej (Kuga-Focus, Tiguan-Golf), ale jezeli w chodzi najwazniejszy parametr - cena, porownanie znosi tylko i wylacznie z klasa srednia, czyli Mondeo, Passat itp - i taka walke pod wzgledem komfortu (od kiedy miejsce nad glowa jest wyznacznikiem komfortu? nie mowimy przeciez o coupe 2+2), wlasciwosci jezdnych, ekonomii, dynamiki poprostu pseudoSUV przegrywa w kazdej mozliwej dziedzinie. To sa fakty kolego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozumiem, ze kupiles nowe autko i ktos ci na niego pluje, to sie wsciekasz, ale tak jak napisalem wczesniej. W 99% pseudoSUV jest poprostu kaprysem, nie racjonalnym wyborem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Aha a co do bezpieczenstwa - no to pamietaj, ze sedan sredniej klasy wazy praktycznie tyle samo co twoja szafa. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A ze by nie bylo. Mi sie Kuga podoba, przyjemnie mi sie nia jezdzilo, ale stojac przed wyborem Kuga vs Mondeo czy Tiguan vs Passat itp - wybor bylby jasny... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Miejsce nad głową jest również wyznacznikiem komfortu, człowiek siedzący w samochodzie po prostu lepiej się czuje niż gdy dotyka głową podsufitki. Przynajmniej ja wolę jak mam wokół siebie miejsceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. Zgodzę się że Kuga nie jest tak dobra w terenie jak Vitara, Navara, Pajero itp ale nie po to ona jest. Także można ją nazwać pseudo SUVem, jak chcesz. One po prostu są czymś pośrednim pomiędzy kompaktami a terenówkami. Mimo to jestem przekonany że lepiej sobie poradzi od Mondeo czy też nawet wspomnianej skody Superb (podobna cenowo do Kugi z 4x4) w terenie. Jeżeli chodzi o prześwit to naprawdę każdy mm się liczy.
Co do Twoich pomiarówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś wspomniał wcześniej, to zależy od modelu ale też od tego jak ktoś mierzy. Uwierz mi że producent nie może napisać że samochód ma te 190mm gdy tak naprawdę ich nie osiąga. Pewnie odwróciłeś linijkę w złą stronę a tam jest skala w calach.
Ponadto tak jak vpw wspomniał kąty natarcia i zjazdu są bardzo istotne.
3. Podobnie jest z kilogramami, każde 10 kg więcej daje Ci przewagę. SUVy są większe od kompaktów a więc więcej ważą i mają większe strefy zgniotu. To nie jest coś wymyślonego przeze mnie. Wystarczy trochę poczytać. Naprawde polecam stronę NCAP można sporo się dowiedzieć.
Moja Kuga waży (z orurowaniem itp) ok 1650kg, wspomniany Superb jest pewnie min 150 kg lżejszy a więc zapraszam do zderzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Co do dynamiki i właściwości jezdnych się zgodzę SUVy zawsze będą gorsze (fizyka)

Podsumowując Kuga nie jest w moim tak jak w wielu innych przypadkach kaprysem. Sa wady i zalety jak wszystkiego.

Pozdrawiam i mrygaj jakbyś chciał żeby Cię wyciągnąć ze śnieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Lep ; 05-09-2013 o 18:23
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 18:56   #417
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Lep - az na wyjatki takie jak CLA, w zadnym kompakcie nie dotykasz glowa podsufitki. a juz w ogole nie na przednich siedzeniach. nie mowiac o klasie sredniej. co do pomiaru, nie martw sie, bylo w centymetrach. a taka skoda superb outdoor 4x4 2.0tdi wazy 1600kg - co jest jeszcze w miare malo. passat alltrack wazy nie cale 1700kg a taki opel insignia st biturbo 4x4 country tourer wazy ponad 2000kg.

btw tak wyglada alltrack w terenie - chcesz powiedziec, ze do domu masz gorsza droge? (przeswit marne 165mm)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 05-09-2013 o 19:00
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 19:05   #418
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

A on czasami nie zawiesił się na progachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-09-2013 o 07:20 Powód: Zbędne cytowanie
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 19:34   #419
Lep
ford::average
 
Imię: G
Zarejestrowany: 04-06-2013
Model: Mondeo MK5, Kuga II
Silnik: EB 1.5 160 KM, 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2017, 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep - az na wyjatki takie jak CLA, w zadnym kompakcie nie dotykasz glowa podsufitki. a juz w ogole nie na przednich siedzeniach. nie mowiac o klasie sredniej. co do pomiaru, nie martw sie, bylo w centymetrach. a taka skoda superb outdoor 4x4 2.0tdi wazy 1600kg - co jest jeszcze w miare malo. passat alltrack wazy nie cale 1700kg a taki opel insignia st biturbo 4x4 country tourer wazy ponad 2000kg.

btw tak wyglada alltrack w terenie - chcesz powiedziec, ze do domu masz gorsza droge? (przeswit marne 165mm)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe gorszej nie mamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jak pojadę czasem na narty to się zdarza. Suzuki wcześniej dawało rade wjechać prawie pod stok, oby Kuga chociaż do połowy i będzie superGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A 165 mm na zdjęciu to nie dużoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie zgodzę się z pomiarami które przedstawiłeś. Wystarczy stanąć przy innym samochodzie zerknąćpod podwozie i na oko widać że Kuga jest wyższa od Mondeo (to z nim porównywałem). Także tu się po prostu nie zgodzę.

Tą insygnią mnie zainteresowałeś, wcześniej nie patrzyłem na opla nie sądziłem że mają 4x4Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fajne autko ale z wagą troche przesadziłeśGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mimo to i tak wybrałbym KugęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podawać dane zawsze można NissanXtrail ponad 1700 kia sorento 1900 podobnie jak volvo xc60.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sama kuga (nie pewne dane od sprzedawcy gdy kupowałem) może ważyć między 1700 a 1800 zależy jaki silnik i co wybierzeszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z podsufitką to był mały żarcik. Po prostu więcej przestrzeni dookoła powoduje że czuję się wygodniej i to zapewnia mi kugaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyne kombi jakie brałem pod uwagę gdy kupowałem Kugę to było Audi AllRoad z uwagi na prześwit i kąty natarciaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I powtórzę ostatni raz i już skończmy temat bo to głupotaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każdy rodzaj samochodu ma swoje wady i zalety. Dla jednych to dla innych tamto gdyby było inaczej to wszyscy jeździlibyśmy tym samymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie da się zrobić z kompakta auta w teren i odwrotnie z SUVa wyścigówkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Oooooo jeszcze jedna zaleta SUVówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wygodnie się do nich wsiadaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Starsze osoby doceniają gdy je wożęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 16:04   #420
jankowalski973
ford::advanced
 
Avatar jankowalski973
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 23-01-2013
Model: Kuga
Silnik: 1.6 150KM
Rocznik: 2013
Postów: 365
Domyślnie Odp: Nowy model - nowinki , zmiany

Pokusiłem się po tej dyskusji na temat co lepsze SUV (4x4, FVD) czy compact, sprawdzić na wiki czym faktycznie jeżdżę.
Co to jest SUV? Po przeczytaniu tego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] doszedłem tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
Wniosek – Kuga błędnie nazywana jest SUV-em (nie mówiąc o pozostałych wymienionych w ostatnich waszych wypowiedziach samochodach a zwłaszcza 4x4)

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ja ci podalem dane z pomiaru.
W jaki sposób mierzyłeś prześwit bo chętnie skoryguję dane fabryczne osobiście

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens?


W mojej pracy jeżdżę Mercedesem G (rocznik 85) lub Mitsubishi L200 II, więc wiem co auto 4x4 potrafi. Pseudo SUV-em jak mówisz wcześniej nie jeździłem i na ten temat się nie wypowiadam ale ponieważ mam Fusiona który ma wyżej położoną podłogę wiem że jest to duży atut ponieważ nieraz zimą mnie żona woziła do pracy bo moja Astra z miejsca nie ruszyła, zresztą na osiedlowych uliczkach dopóki nie odśnieżono oprócz naszego Funtka poruszały się przeważnie „wysokopodłogowce”. Dlatego też Kuga bez napędu na wszystkie koła był moim wyborem. Dopłacając około 20tys. (tylko benzyna)uważam za zbędny wydatek (w moim przypadku). Przyjemność zajmowania miejsca lub wysiadania z Kugi jest nie porównywalna z sedanem z którego stojąc jeszcze przy wyższym chodniku trzeba się było „wygramolić”. Jeżdżę dużo na krótkich odcinkach (często wsiadam i wysiadam) i przeważnie miejsko i raczej „niskopodłogowca” już nie kupię. To chyba ma sens prawda?

Wyrażam swoje zdanie które może pomoże innym przy wyborze swojego samochodu.

Ostatnio edytowane przez jankowalski973 ; 06-09-2013 o 16:06
jankowalski973 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.