Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2013, 21:50   #1
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Rozbieżność przy wskazaniu temperatura płynu chłodzącego

Witajcie
Ostatnio przeglądałem tryb serwisowy i zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie wskaźnik wskazówkowy analogowy pokazuje inne wartości niż ten z trybu serwisowego.Proszę zauważyć na filmie że temp. na wskaźniku analogowym uzyskuje wartość optymalną ok 90st.C przy 45st.C na elektronicznym trybu serwisowego.
Jak to wygląda w waszym przypadku?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez bonzo000 ; 30-07-2013 o 13:02
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2013, 22:34   #2
aerostar
ford::advanced
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2014
Postów: 329
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

To normalne i to nie tylko w Fordach. U mnie też dochodzi do pozycji środkowej przy 45 st C. Wskaźnik analogowy na stałe pokazuje Ci tyle, żebyś nie jeździł do serwisu i marudził, że Ci się silnik nie dogrzewa albo przegrzewa.
W czasie jazdy temperatura płynu chłodzącego zmienia się w znacznym zakresie w zależności od stylu jazdy, nachylenia terenu, temperatury zewn., itd i jest to zupełnie normalne. Niestety nie wszyscy użytkownicy samochodów są tego świadomi i żeby nie dawać im punktu zaczepienia i mieć święty spokój, oszukuje się ich de facto.
aerostar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 06:59   #3
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Jest to normalne, choć w żadnym aucie nie osiągałem 45 stopni tak szybko jak w Focusie. Po minucie latem i po dwóch w zimie.....
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 07:35   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Zombie, takie wskazanie temperatury widziałes tylko na wyświetlaczu. Gdybyś w płyn chłodzący w zimę włożył normalny termometr, to bys miał całkiem inne wskazanie, i bardzo byś się zdziwił.
A pisać bajki że po 2 minutach w zimie osiagasz temperaturę silnika 45 stopni, to dla dzieci.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 07:52   #5
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

zombie prawdopodobnie tak jak i ja parkuje zima w garazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poniewaz focus krotko po starcie zamyka przeplyw plynu chlodzacego tak by sie jak najszybciej nagrzal, jest jak najbardziej mozliwe, ze w ciagu kilku minut osiagnie temperature 45+ ale potym co zawor przepusci plyn do calego systemu, temperatura logicznie spadnie, ale tego juz wskaznik nie pokaze - no bo po co.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 08:54   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Kombinujesz jak koń pod górę, nigdy w 2 minuty w zimę nie nagrzeje sie silnik do 45 stopni.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 09:19   #7
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

a od kiedy mierzona jest temperatura silnika? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mierzona jest temperatura plynu chlodzacego - a nagrzac plyn ktory ma 0C do 45C kolo cylindrow, kiedy ich temperatura juz po kilku cyklach przekracza pare set stopni nie jest raczej niczym trudnym prawda? polecam sprobowac wsadzic grzalke w szklanke wody, termometr i zmierzyc... pozatym nie wiedze bym napisal gdzies, ze CALY silnik bedzie w kilka minut nagrzany.

pozatym to jak to dziala jest w skrocie wytlumaczone tutaj:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 09:26   #8
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zombie prawdopodobnie tak jak i ja parkuje zima w garazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

poniewaz focus krotko po starcie zamyka przeplyw plynu chlodzacego tak by sie jak najszybciej nagrzal, jest jak najbardziej mozliwe, ze w ciagu kilku minut osiagnie temperature 45+ ale potym co zawor przepusci plyn do calego systemu, temperatura logicznie spadnie, ale tego juz wskaznik nie pokaze - no bo po co.
Mówisz, że jest tu zainstalowany jakiś elektroniczny system sterowania obiegiem płynu chłodzącego?

Sądzę, że jest tu raczej zwykły termostat, który otwiera się i zamyka w zależności od temperatury płynu i gdy jest zimno, to jest zamknięty cały czas, a nie "krótko po starcie". A gdy otwiera się, to robi to stopniowo (i zapewne dwustopniowo), żeby nie schłodzić momentalnie i za szybko silnika. Nie wyobrażam sobie nagłego przepuszczenia przez silnik nagrzany do 95 stopni kilku litrów płynu schłodzonego do np. -20 stopni.

Swego czasu bawiłem się obserwacją temperatury na teście zegarów, wynikało z tej zabawy, że po otwarciu się termostatu w okolicy 97 stopni spada ona do około 92 i powoli znowu rośnie.

Osiągnięcie tych 45 stopni w zimie, po nocy na mrozie zajmowało znacznie dłużej niż 2 minuty.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 09:32   #9
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Ale ja parkuje w garażu i to ogrzewanym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żadne auto nie nagrzewało mi się tak szybko - jeszcze raz to powtórzę, przecież na zimnym silniku są lekko podwyższone obroty, kiedy spadną widać że mamy już te 45 stopni, już pomijam fakt że zimny Focus budzi się do życia wyjątkowo cicho i kulturalnie.....nawet na mrozie -10 stopni nie wiem dokładnie czy 2 czy 4 minuty, czy może pięć minut ale jest te 45 stopni po krótszym czasie niż w jakimkolwiek poprzednim aucie jakie miałem.......

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 30-07-2013 o 09:35
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 10:20   #10
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

jni - nie znam szczegoly regulacji temperatury w tym silniku, ale raczej nie pusci w obieg 90C...

zombie - przy -10C sie tak szybko nie nagrzeje...
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.