Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2012, 22:15   #11
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

tak naprawe to moj tez sobie cos tam pierdnie na czarno bylem u fachowcow od ukladow delphy sprawdzili wtryski i pompe i nic nie stwerdzili mechanik sprawdzil caly dolot i szczelnosc ukladu takim dziwnym uzadzenie i tez jest ok turbina tez jest spoko wyczyscilem kolektor ssacy i egr zablokowalem nawet na odmie zrobilem filterek i tak przy normalnej jezdzie jest ok ale ale jak depne mu dosc mocno z dolnej granicy obrotowej to sie mala chmurka pojawia i jak go ciagne do 4500 i zmiana biegu to kazdy nastepny bieg juz tak nie dymi. mechanik powiedzil ze ten typ tak ma wiec sie malo przejmuje

__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2012, 23:06   #12
olczus9012
ford::advanced
 
Avatar olczus9012
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 219
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

[QUOTE=Martino]

U mnie to samo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak go zakręce do 4,5 tys czy do 5 tys to puści bąką...ponoc taka natura diesla...ja proponuję jeszcze (oczywiście na rozgrzanym silniku) gdzieś na parkingu mu depnąć do czerwonego pola niech sobie wypluje te złogi smogu z wydechu co się nazbierały...mnie to kiedyś pomogło...oczywiście później daj odpocząć turbinceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Marek ; 13-08-2012 o 07:19 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
olczus9012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 06:42   #13
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Cytat:
Napisał olczus9012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na parkingu mu depnąć do czerwonego pola niech sobie wypluje te złogi smogu z wydechu co się nazbierały...mnie to kiedyś pomogło...oczywiście później daj odpocząć turbince
Nie robi sie takich rzeczy szkodA wszystkiego a takim gazowaniem na biegu jalowym jeszcze nikt nic nie uleczyl, czsem jak widze mechanikow ktorzy tak probuja rozwiazac problem to mi sie scyzoryk w kieszeni otwiera
__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 11:44   #14
sebuss187
ford::beginner
 
Imię: sebastian
Zarejestrowany: 09-08-2012
Skąd: płock
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8td i 1.8 16v + sekwencja
Rocznik: 1995 i 1996
Postów: 19
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

duży przebieg już masz nakręcony ? moze już turbo oleju sobie pobiera w nieduzych ilosciachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sebuss187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 12:07   #15
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

[QUOTE=olczus9012;1863389]
Cytat:
Napisał Martino

U mnie to samo...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak go zakręce do 4,5 tys czy do 5 tys to puści bąką...ponoc taka natura diesla...ja proponuję jeszcze (oczywiście na rozgrzanym silniku) gdzieś na parkingu mu depnąć do czerwonego pola niech sobie wypluje te złogi smogu z wydechu co się nazbierały...mnie to kiedyś pomogło...oczywiście później daj odpocząć turbinceGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O Jezu...facet...kto Ci takich rzeczy nagadał ?!

Każde TDCI kopciło i będzie kopcić. To jedne z najbardziej kopcących diesli chyba...Popatrz na ulicy na Mondeo, Focusy TDCI, te jeszcze bez DPF, walą sadzą jak Stefan Batory nawet te po wyjeździe z salonu. Jak włączysz klimę, to nawet na luzie potrafi lecieć sadza z rury.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 18:00   #16
Martinowo
ford::average
 
Avatar Martinowo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Galaxy mk4
Silnik: 2.0 TDCI 180km
Rocznik: 10/2017
Postów: 123
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

O Jezu...facet...kto Ci takich rzeczy nagadał ?!

Każde TDCI kopciło i będzie kopcić. To jedne z najbardziej kopcących diesli chyba...Popatrz na ulicy na Mondeo, Focusy TDCI, te jeszcze bez DPF, walą sadzą jak Stefan Batory nawet te po wyjeździe z salonu. Jak włączysz klimę, to nawet na luzie potrafi lecieć sadza z rury.


dlatego ja sie tym nie przejmuje i jezdze nie chce mi sie kasy wywalac bo moze tyci mniej z rury poleci a z dymem to niech sie ci za mna martwia
__________________
Bylo:Mondeo Mk2 2.0pb,Mondeo Mk3 2.0tdci., Mondeo Mk4 2.0 TDCi
Jest: Goalaxy Mk4 2.0TDCI
Martinowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 22:08   #17
michalp
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Cytat:
Napisał sebuss187 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
duży przebieg już masz nakręcony ? moze już turbo oleju sobie pobiera w nieduzych ilosciachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niecałe 174k. km.
michalp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2012, 22:10   #18
michalp
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: rzeszow
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 21
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Cytat:
Napisał Martinowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O Jezu...facet...kto Ci takich rzeczy nagadał ?!

Każde TDCI kopciło i będzie kopcić. To jedne z najbardziej kopcących diesli chyba...Popatrz na ulicy na Mondeo, Focusy TDCI, te jeszcze bez DPF, walą sadzą jak Stefan Batory nawet te po wyjeździe z salonu. Jak włączysz klimę, to nawet na luzie potrafi lecieć sadza z rury.


dlatego ja sie tym nie przejmuje i jezdze nie chce mi sie kasy wywalac bo moze tyci mniej z rury poleci a z dymem to niech sie ci za mna martwia
nooo to bardzo dobre podejście z jednej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niech inni wąchają spaliny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale z drugiej strony medalu to wiesz ... żeby to nie skutkowało większą awarią bo to nie Ci "z tyłu" będą walić grubymi tysiącami w naprawy tak jak ja ostatnio w lutym za kompleksową regeneracje wtrysków ... :]
michalp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2012, 09:17   #19
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

tez mam tdci z 205tys ukulane i kopcil na czarno sprawdzilem wszystkie rury gumowe miedzy kolektorem a turbina i okazalo sie ze byla peknieta gdzie podawalo falszywe powietrze i kopmuter robil swoje, wymienilem przejechalem ok 30 km na duzych obrotach i przestalo szarpac miedzy 1,5 a 2 tys obr, kopcic na czarno. polecam wszystkim sprawdzic to niz wydac pare stowek na wymiane pompowtryskow czy tez innych gowien.cena zamiennika rury to okolo 150 zl na allegro. orginaly tylko mozna dostac w aso forda wiec nie polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wezyr248 ; 17-08-2012 o 09:22
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2012, 21:49   #20
gopspeedy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2012
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 30
Domyślnie Odp: Czarny dymek z rury wydechowej przy mocnym wdepnięciu szczególnie na 2 biegu.

Te rury to jakiś koszmar. U mnie też poszła, tyle, że zaraz przy obejmie, więc zdołałem ją skutecznie załatać (nie mogłem nigdzie poza ASO jej dostać wtedy)
gopspeedy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.