Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2020, 22:07   #2051
pawcio98
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: małopolskie
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna LPG
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam. Posiadam radio 2din z andkiem 8.1 i zasadniczo się dogadujemy. Pozostał problem z poziomem głośności odtwarzacza mp3 bez znaczenia czy to odtwarzacz zaimplementowany w androidzie czy jakiś zainstalowany. Odtwarzacz 10 sekund po uruchomieniu silnika mocno ścisza się radio gra normalnie czyli na poziomie 3 lub 4 odtwarzacz żeby słyszeć muszę podkręcić na 35 prawie max. Wyłączę silnik włączę odtwarzacz i znów gra na normalnej głośności. Przegrzebałem wszystkie ustawienia spędziłem w samochodzie pół dnia ale nie bardzo mogę znaleźć co jest przestawione, może spotkał się ktoś z takim ustawieniem lub miał taki problem.

pawcio98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 22:36   #2052
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Montaz radia ukonczony. Kilka slow / porad/ krótkie podsumowanie :
Mój wybór to Bosion 8 core 2.0GHz 4GB RAM+64GB pamięci wewnętrznej.
Zmiana z 6000CD
Koszt to ok 900zl z Aliexpress.
Zalety:
- wizualnie jest spoko, pasuje idealnie w miejsce 6000CD i kolorystycznie się zgrywa, podświetlenie fabrycznie czerwone ale jest możliwość zmiany w ustawieniach.
- sterowanie z kierownicy praktycznie pełne, funkcjonalność Conversa pełna (zmiana CD/Radio/Aux) regulacja głośności, przewijanie utworów itp.
Złącze 2pin z kablami czerwony/żółty spięte na stale( instrukcja nakazuje inaczej ale nie miałem pełnego sterowania z kiery)
- telefon przez BT funkcjonuje ok, łączy się szybko i można wczytać książkę tel.
Jak ktoś miał BT fabrycznie trzeba "zapomniec" urządzenie żeby nie tel nie łączył się jednocześnie z samochodem i z Androidem bo głupieje.
- czas uruchamiania ok 10 sekund
- nie restartuje się gdy odpalam auto.
- ja kupiłem dodatkowo wzmacniacz antenowy z Aliexpress firmy Lewa (Din- 2x Fakra) według mnie niezbędny.
Po pierwsze standardowe złącze w Bosion jest typu DIN i nie pasuje do Forda (2xfakra)
Po drugie jakość odbioru REWELACJA. W garażu na wsi czysty odbiór wszystkich stacji, lepiej niż wcześniej z oryginału fordowskiego 6000CD.
Wymaga zasilania(kabel czerwony wzmacniacza do niebieskiego ant.z radia)
Możliwości multimedialne duże...CHROME, YT, MAPY GOOGLE...co tylko chcemy. Odtwarzanie muzyki z pendrive super,szybko, płynnie.
- kamera cofania w zestawie , uruchamia się błyskawicznie gdy wrzucam wsteczny, jakość obrazu taka sobie ale tragedii nie ma.
WADY:
- Jakość dźwięku moim zdaniem nie powala - mniejszy bas jak z 6000CD , ja zmieniłem głośniki z papierowych na Premium i od razu lepiej.
- przyciski w rogach ekranu dotykowego wymagają precyzji i zgrabnych palców. Rozmieszczone trochę zbyt blisko krawędzi ale idzie przywyknąć.
- przyciski z kierownicy prawo-lewo działają ba odwrót ( pomimo licznych prob zmian w ustawieniach) zamienię chyba kabelki w kierowcy i powinno być ok.
- zdublowal się dźwięk czujników parkowania (pikały fabryczne i z Androida) ale wylutowalem buzer z modułu Canbus i jest ok. Radzę to zrobić przed montażem.
Ogólnie po zmianie stałem się bardziej szczęśliwym człowiekiem i polecam każdemu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podziękowania dla wszystkich którzy wsparli poradą.

Ostatnio edytowane przez rzeczka0311 ; 18-01-2020 o 22:40
rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 22:51   #2053
ajdjdj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Znacie jakiś dobry mikrofon do radia , ten standardowo załączony do radia słabo zbiera, rozmówca słyszy mnie b cicho.
ajdjdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2020, 22:55   #2054
rzeczka0311
ford::average
 
Avatar rzeczka0311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2014
Skąd: Radom
Model: Mondeo Hatchback
Silnik: 2.0 TDCi 163KM
Rocznik: 2011.X.
Postów: 125
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Jeszcze nie słyszałem z drugiej strony ale u mnie rozmówcy nie narzekali...muszę to sprawdzić.
A ma dodatkowe wyjście na mikrofon?
rzeczka0311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 07:34   #2055
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Pozwolę sobie na skrót i podsumowanie
Cytat:
Bosion 8 core 2.0GHz 4GB RAM+64GB
Cytat:
Zmiana z 6000CD
Koszt to ok 900zl
Czyli wychodzisz z niskiego poziomu dźwięku wydajesz 900zł (pewnie szczęśliwie bez vat i cła) czyli 2x więcej niż inni zainteresowani tematem (po uświadomieniu ich że kupując w PL płacą marżę 50%.
Cytat:
czas uruchamiania ok 10 sekund
Cytat:
dodatkowo wzmacniacz antenowy z Aliexpress firmy Lewa (Din- 2x Fakra) według mnie niezbędny
Cytat:
złącze w Bosion jest typu DIN i nie pasuje do Forda (2xfakra)
nic nowego ale warto o tym pamiętać
Cytat:
Jakość dźwięku moim zdaniem nie powala - mniejszy bas jak z 6000CD
i tu już chińczyk poległ, miałbyś odniesienie do sony owalnego to niesmak byłby większy

plus pierdółki, ale istotne
Cytat:
przyciski z kierownicy prawo-lewo działają ba odwrót
Cytat:
Napisał rzeczka0311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wylutowalem buzer z modułu Canbus i jest ok
Jesteś zadowolony i to najważniejsze.

Sporo wydałeś, wybrałeś model z niezłymi parametrami, pamiętałeś o antenie, canbus też właściwy, lutowałeś, grzebałeś i....

dla mnie dźwięk w radio to podstawa, potem jego źródła (CD,USB, BT stream, AUX), cała reszta to dodatek.

Chciałeś wygląd, chciałeś funkcje, ok.
Jest kolorowo i błyska, temat trwałości podzespołów chińczyka wyjdzie z czasem.
Ustawiłeś wysoko poprzeczkę tym zestawem dla wielu zainteresowanych, tylko nie wiem czy efekt będzie zadowalać.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 19-01-2020 o 07:38
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 07:57   #2056
ajdjdj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2019
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 PB
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał rzeczka0311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze nie słyszałem z drugiej strony ale u mnie rozmówcy nie narzekali...muszę to sprawdzić.
A ma dodatkowe wyjście na mikrofon?
Tak, mikrofon zaznaczony na zdjęciuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ajdjdj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 08:03   #2057
Michal0013
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 27-12-2015
Skąd: Jaworzno
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam spotkał się ktoś może z takim softem w radiu android obecnie nigdzie nie mogę doszukać się pliku aktualizacyjnego do tego radia
obecna wersja 6.0.1 jest beznadziejna

posiadam coś takiego :

Wersja systemu android 6.0.1

Hardware information:

Quad Core - Rom 16 GB DDR3 2GB

Karnel Version
Linux 3.10.65 - Sat Dec


OS Version
- BSP 1.2 - IVT - 161213

App Version
-App 2.3

MCU Version
- 1.13.3.00-20161213-77867719T
Michal0013 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 08:31   #2058
Donysa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2020
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 12
Smile Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Donysa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli nic nie da się zrobić z samym radiem?

A da się coś zrobić z ponownym startowaniem androida, jak gra na zapłonie i uruchamiasz silnik ponownie startuje android od nowa. Jeszcze w momencie kiedy robisz uśpienie to świeci podświetlenie klawiszy bocznych. W sumie jakby ogarnąć ten start przy rozruchu i podświetlenie klawiszy to było by ok.

Takie kondensatory mogą pomóc? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tylko gdzie je wstawić na wiązce[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Coś takiego może pomoże?
Donysa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 09:28   #2059
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Michal0013 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam spotkał się ktoś może z takim softem w radiu android obecnie nigdzie nie mogę doszukać się pliku aktualizacyjnego do tego radia
obecna wersja 6.0.1 jest beznadziejna

posiadam coś takiego :

Wersja systemu android 6.0.1

Hardware information:

Quad Core - Rom 16 GB DDR3 2GB

Karnel Version
Linux 3.10.65 - Sat Dec


OS Version
- BSP 1.2 - IVT - 161213

App Version
-App 2.3

MCU Version
- 1.13.3.00-20161213-77867719T
NIE aktualizuj tego radia próba aktualizacji to jak strzał w stopę.

Bump:
Cytat:
Napisał rzeczka0311 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Montaz radia ukonczony. Kilka slow / porad/ krótkie podsumowanie :
Mój wybór to Bosion 8 core 2.0GHz 4GB RAM+64GB pamięci wewnętrznej.
Zmiana z 6000CD
Koszt to ok 900zl z Aliexpress.
Zalety:
- wizualnie jest spoko, pasuje idealnie w miejsce 6000CD i kolorystycznie się zgrywa, podświetlenie fabrycznie czerwone ale jest możliwość zmiany w ustawieniach.
- sterowanie z kierownicy praktycznie pełne, funkcjonalność Conversa pełna (zmiana CD/Radio/Aux) regulacja głośności, przewijanie utworów itp.
Złącze 2pin z kablami czerwony/żółty spięte na stale( instrukcja nakazuje inaczej ale nie miałem pełnego sterowania z kiery)
- telefon przez BT funkcjonuje ok, łączy się szybko i można wczytać książkę tel.
Jak ktoś miał BT fabrycznie trzeba "zapomniec" urządzenie żeby nie tel nie łączył się jednocześnie z samochodem i z Androidem bo głupieje.
- czas uruchamiania ok 10 sekund
- nie restartuje się gdy odpalam auto.
- ja kupiłem dodatkowo wzmacniacz antenowy z Aliexpress firmy Lewa (Din- 2x Fakra) według mnie niezbędny.
Po pierwsze standardowe złącze w Bosion jest typu DIN i nie pasuje do Forda (2xfakra)
Po drugie jakość odbioru REWELACJA. W garażu na wsi czysty odbiór wszystkich stacji, lepiej niż wcześniej z oryginału fordowskiego 6000CD.
Wymaga zasilania(kabel czerwony wzmacniacza do niebieskiego ant.z radia)
Możliwości multimedialne duże...CHROME, YT, MAPY GOOGLE...co tylko chcemy. Odtwarzanie muzyki z pendrive super,szybko, płynnie.
- kamera cofania w zestawie , uruchamia się błyskawicznie gdy wrzucam wsteczny, jakość obrazu taka sobie ale tragedii nie ma.
WADY:
- Jakość dźwięku moim zdaniem nie powala - mniejszy bas jak z 6000CD , ja zmieniłem głośniki z papierowych na Premium i od razu lepiej.
- przyciski w rogach ekranu dotykowego wymagają precyzji i zgrabnych palców. Rozmieszczone trochę zbyt blisko krawędzi ale idzie przywyknąć.
- przyciski z kierownicy prawo-lewo działają ba odwrót ( pomimo licznych prob zmian w ustawieniach) zamienię chyba kabelki w kierowcy i powinno być ok.
- zdublowal się dźwięk czujników parkowania (pikały fabryczne i z Androida) ale wylutowalem buzer z modułu Canbus i jest ok. Radzę to zrobić przed montażem.
Ogólnie po zmianie stałem się bardziej szczęśliwym człowiekiem i polecam każdemu.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podziękowania dla wszystkich którzy wsparli poradą.
Radio z opisu bardzo dobre szkoda tylko że BOSION nie zdecydował się na DSP. I sprostuję tylko dla potomnych px6 to jest 6 core a nie 8
I najważniejsze o połączeniu 2 pinowej wtyczki
każdy kto posiada w Orginalnym radiu kabelek ACC NIE MOŻE TEGO PODŁĄCZYĆ JEDNOCZEŚNIE Z CANBUS.
Dodam jeszcze że w te dwa przewody to właśnie ACC i podświetlenie przycisków .
Co do sterowania to pierwszy BOSION z procesorem PX6 a firma BOSION ma swój własny autorski sposób na ustawienia fabryczne , nie jest taki sam jak w przypadku innych firm całkowicie inny interfejs (mógł byś wysłać zdjęcie z pierwszej strony ustawień fabrycznych?)Prawdopodobnie jak w modelach z alwinner nie mają recowery mode co w przypadku nieudanej aktualizacji robi cegłę z radia. Więc dobra rada dla użytkowników BOSION i EUNAVI jeśli wszystko działa nie róbcie aktualizacji w szczególności pobranych z internetu.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 19-01-2020 o 09:50
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2020, 10:57   #2060
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Donysa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Coś takiego może pomoże?
Niech próbuje ale wydaje mi się że będzie działać tylko dłużej po zgaszeniu samochodu restart jest po przez błąd płyty a dotyczy odczytu napięcia akumulatora i odcina zasilanie dla bezpieczeństwa
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.