Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2008, 19:44   #41
arek tuner
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Jastrzębie
Postów: 67
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Może mały zlocik na Śląsku!?Pooglądamy sobie to i owo.

arek tuner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 11:04   #42
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Witam .Przesiadłem sie z Suzuki Swift do F Fusion 1.4 TDCi .Wrażenia jak najlepsze.Mam jeszcze zbyt mało doświadczen ,dlatego narazie tyle.Pozdrowienia dla wszystkich :fcp2
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 14:17   #43
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

We wtorek będzie tydzień :fcp3 jak jeźdzę Fuzią!
Po przesiadce z Seicenta, którym ostatnio jeździłem, to prawdziwy szok (oczywiście in plus). Jedna rzecz drażni mnie strasznie: nie mam co zrobić z lewą nogą - brak podnóżka - masakra!!! Po za tym jestem lekko rozczarowany ogrzewaną przednią szybą (mało widoczne efekty przy zamarzniętej szybie - skrobać jednak trzeba :fcp5 )

Plusy za:
- wysokość siedzeń (prawie jak w małej ciężarówce),
- kształtny i pojemny bagażnik,
- w sumie duża przesterzń pasażerska,
- schowki + składany fotel pasażera,
- widoczność,
- światała i halogeny,
- w miarę dynamiczny silnik,
- system nawigacji GPS i fenomenalne nagłośnienie :fcp7 :fcp7 :fcp7 oraz elektryczne dogrzewanie cieczy chłodzącej przy niskiej temp. otoczenia (ale to zasługa raczej poprzedniego właściciela, niż Forda)

Minusy za:
- zbyt krótkie fotele,
- ubogi zestaw wskaźników (wkurzają mnie te elektroniczne "słupki" zamiast wskaźników),
- brak choćby podstawowego komputera pokładowego (średnie spalanie, czas podróży, ilość kilometrów do następnego tankowania),
- system przełączania wycieraczek/spryskiwaczy!!! :563: (Ford - chyba jedyna marka, która ma tak debilnie :565: rozwiązane spryskiwacze!!!)
- brak podnóżka lewej nogi,
- dość głośny silnik.

Ogólnie auto w skali: 1-6 oceniam na 4 z DUŻYM + (aczkolwiek wydaje mi się, że trochę zbyt surowo oceniam :fcp16 )
__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 14:51   #44
ciupas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2007
Skąd: Raszyn
Model: FUSION
Silnik: 1.4 Silver
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Mar78 napisał:
Minusy za:
- system przełączania wycieraczek/spryskiwaczy!!! :563: (Ford - chyba jedyna marka, która ma tak debilnie :565: rozwiązane spryskiwacze!!!)

Witam. Tu się kolega myli .Dla mnie sposób programowania czasowego wycieraczki jest wręcz genialny ( bardzo prosty) i bardzo skuteczny.A przełączanie wycieraczek/spryskiwaczy jest jak w wielu innych markach samochodów też w miarę proste.
__________________
Ciupas
ciupas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 15:35   #45
Mar78
ford::advanced
 
Avatar Mar78
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: SO
Model: Focus MKII FL kombi SilverX
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 220
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Cytat:
Napisał ciupas
Witam. Tu się kolega myli.
To moja subiektywa opnia :fcp2

Cytat:
Napisał ciupas
A przełączanie wycieraczek/spryskiwaczy jest jak w wielu innych markach samochodów też w miarę proste.
Jako przedstawiciel handlowy (były co prawda, ale zawsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) oraz fan motoryzacji jeździłem sporo autami różnych marek Fiat (Cinqe-Seicento, Punto I, II, Ducato), Citroen (C15, Saxo, Xara, Berlingo, Jumper), Peugeot (Partner), Skodę (Fabia, Octavia), VW (Passat, GolfII, III), Opel (Corsa B, C, Combo C, Astra B), Honda (Civic), oraz "wynalazkami" w stylu FSC Lublin, Hundai (nie pamiętam jaki), Deawoo (Matiz, Lanos, Korando). I w ŻADNYM z tych aut spryskiwacza nie włączało się przyciskiem na dźwigience, oraz tylnej wycieraczki poprzez pociągnięcie dźwigienki do siebie!!!

Teraz sobie uświadomiłem, że tylko raz w życiu prowadziłem Forda - Mondka po face-liftingu na trasie Katowice-Kraków-Katowice. To był piękny słoneczny dzień, więc nie używałem wycieraczek i nie mogę się nic na ten temat wypowiedzieć.

Na pewno to tylko kwestia przyzwyczajenia, ale do standardu innych producentów to się nie jak nie ma! Więc raczej nie przekona mnie system programowania wycieraczek (aczkolwiek jeszcze się nim nie bawiłem) co do słuszności fordowskich rozwiązań.

pozdrawiam
__________________
Był Fusion 1,4TDCi (2004), jest Focus 1,8TDCi (2009)
"Zły sex jest lepszy, niż dobry dzień w pracy"
Mar78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 17:33   #46
Iwimar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2007
Skąd: Łódź
Model: Fusion Gold X
Silnik: 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Cytat:
Napisał arek tuner
A swoją drogą, to ciekawy jestem czy, nowe modele też tak skrzypią.
Oj, skrzypią, skrzypią:-(
Mnie wkurzają dziwne dźwięki wydobywające się z drzwi kierowcy.
Jest to strasznie upierdliwe...
Iwimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 07:55   #47
Tomasz S
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Postów: 4
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Witam
Niedawno zakupiłem forda fusiona z silnikiem 1,6 tdci model nazywa się "fusion+".
Kupiłem go jako nowego w salonie we Francji.
Dealerzy w Polsce nie oferują tej wersji silnikowej i wyposarzenia, jedynie pokazują w katalogu że coś takiego istnieje.
Po przejechaniu w ciągu trzech miesięcy ok. 4000 km stwierdzam, że był to dobry wybór, przeczytałem też trochę opinii na forum dotyczącej starszej wersji i nowszej też.
Żadnego skrzypienia nie stwierdziłem w żadnej części nadwozia, z całego auta nie podoba mi się tylko regulacja wysokości fotela kierowcy i jego położenia (za długie skoki)
Pozdrawiam
Tomasz S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 10:49   #48
KrzychuRZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-01-2008
Skąd: Rzeszów
Postów: 63
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Tomasz S mozesz coś napisac o tym silniku 1.6 Tdci? Jaka ma moc?? Może masz porownanie do 1.4 TDCI?

Jak ostatnio miałem przyjemność przejechac się goflem 4 z silnikiem 1.9SDI. Fusion 1.4 TDCI w porownaniu do gofla z tym silnikiem to rajdówka. Ogułem moim zdaniem fusion lepiej sie prowadzi i jest bardziej zwinny. Dlaczego to pisze przeciez sa to rozne auta. Ano dlatego że za podbna kase moża kupić golfa np z 2000r i fusiona z 2005. Ja bym wolal fusiona.
KrzychuRZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 16:28   #49
Tomasz S
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Postów: 4
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Producent podaje moc 90 KM i jest ona wystarczająca dla tego samochodu,nie mam porównania z silnikiem diesla o pojemności 1,4 żal mi jednak właścicieli tych aut z silnikiem benzynowym 1,4.
Sądzę że to za mało do tego typu auta, nie wspomnę już o tym, że z pełnym bagażem i zestawem pasazerów to musi być całkowita porażka.
W 1,6 tdci podoba mi się do tego wszystkiego jego spalanie.
Auto użytkowane jest w warunkach miejskich, średnie spalanie w okresie mojego dotychczasowego użytkowania (miesiące zimowe) komputer pokazuje 4,8-5,1 nie było więcej.
Standartowo po zapaleniu się rezerwy wlewam do pełna za ok 140-150 zł i do kolejnego tankowania przejeżdżam okoła 850 km, lubię czasami wdepnąć mocniej.
To chyba niezły wynik :fcp1, zakup auta z tym silnkiem to był strzał w dziesiątkę, wyposarzenie też.
Już dwa razy mnie zagadywano co to za fusion i gdzie się kupuje takie ospojlerowanie.
Tomasz S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2008, 10:13   #50
ck dezerter
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Fordy: Fusion'06 Fiesta'13
Silnik: 1,4 PB
Rocznik: 2006, 2013
Postów: 29
Domyślnie Re: nowy posiadacz Fusiona - pierwsze wrażenia z jazdy

Witam.
Prośba do kolegi Tomasz S o kilka fotek tego ospojlerowania, chętnie je obejrzymy :fcp15
Pozdrawiam: Krzysztof
ck dezerter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.