Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2008, 10:48   #1
tedycop
ford::beginner
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: Starogard Gd.
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

Witam wczoraj skusilo mnie aby umyć silnik w moim fordziku przed umyciem było wszysko ok po umyciu z 900 obr. wszedł na 1100 na biegu jałowym po obserwacji silnika doszedłem że problem tkwi w silniczku który znajduje się pod akumulatorem i prowadzi od niego linka do pompy wtryskowej. Jak odpale silnik to obroty ma 900 gdy przegazuje oroty już nie spadają tylko trzymają się na 1100 mam wrażenie jakby ten silniczek nie puszczeał do końca tej linki. Gdy odchaczę linkę wszysko jest ok obroty spadają tak jak powinno być.
Proszę o odpowiedz jak ten silniczek się nazywa i gdzie można go dostać a może można go jakoś naprawić.

tedycop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 12:53   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

Silniczek o który pytasz to tzw. krokowiec czyli silnik krokowy (wolnych obrotów). Skoro przed umyciem silnika wszystko było w porządku, to nie bierz się za wymianę krokowca tylko go wyczyść. Poszukaj na forum, temat był już wielokrotnie omawiany.
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 19:03   #3
tedycop
ford::beginner
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 14-03-2008
Skąd: Starogard Gd.
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 32
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

wyciągnąłem umyłem popryskałem wd-40 i działa chwała dla forum. wszystko OK dzięki za pomoc
tedycop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 18:33   #4
witek7717
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-12-2007
Postów: 66
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

"Silniczek o który pytasz to tzw. krokowiec czyli silnik krokowy (wolnych obrotów)". Hmmm w dieslu?? Linkę zimnego rozruchu ciągnie krokowiec??? Człowiek całe zycie się uczy :fcp19
witek7717 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 20:02   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

Cytat:
Napisał witek7717
"Silniczek o który pytasz to tzw. krokowiec czyli silnik krokowy (wolnych obrotów)". Hmmm w dieslu?? Linkę zimnego rozruchu ciągnie krokowiec??? Człowiek całe zycie się uczy :fcp19
no własnie. jeszcze troche i zdobedziemy wiedze, ze diesel jeżdzi na benzynie oraz ma cewke iswiece zapłonowe(nie zarowe) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2008, 20:56   #6
wm71
ford::average
 
Avatar wm71
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Ciechanów
Model: mondeo
Silnik: 1.8 16V+Gaz
Rocznik: 1997
Postów: 98
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

Koledzy fordomanniacy!Najważniejsze że samochód jeździ :fcp2 A jak widać Wd-40 czyni cuda :fcp4 Pozdrawiam :fcp26
wm71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2008, 05:05   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

Cytat:
Koledzy fordomanniacy!Najważniejsze że samochód jeździ
pewnie, ze najwazniejsze, z tym, ze nastepny czytajacy bedzie sie długo zastanawiał o czym czyta.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2008, 11:36   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

No fajnie, pomóc nikt nie chciał a teraz same mądrale! :fcp3 A co, może to silnik rotacyjny szybkoobrotowy?
Co do diesla to nie to, że pojedzie na benzynie ale nawet na perfumach, rozpuszczalniku, oleju przekładniowym i wielu innych cieczach, no nie do końca jestem przekonany czy na piwie da radę :fcp4 ale sądzę, że gdyby dobrze pogłówkować to jest to do osiągnięcia. Silniki wysokoprężne występują w wersjach wielopaliwowych. Co, zatkało kakało? Cewka w dieslu też występuje, zwłaszcza u kierowcy :fcp18 . A następny czytający z pewnością będzie wiedział o co chodzi, jeśli będzie miał tego rodzaju problem. Dla niewtajemniczonych nawet najbardziej poprawne terminy techniczne i tak będą niezrozumiałe.
A teraz dla wtajemniczonych: kto wie co to jest bieg jałowy i bieg jałowy szybki? Fajne, nie? I jak je wyregulować?
Jeśli ktoś będzie miał z tym problem, chętnie pomogę :fcp29
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2008, 13:40   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

Cytat:
kto wie co to jest bieg jałowy i bieg jałowy szybki? Fajne, nie?
ameryki nie odkryłeś, bo kazdy diesel i benzyniak z wtryskiem posiada i wszyscy o tym wiedzą.

Mysle, ze nie masz sie co madrzyc, dlatego, ze własne nazewnictwo nic nie wnosi. Dla mnie to mozesz sobuie nazwać to regulacja rezerwuaru, ale to tylko Ty bedziesz wiedział o co chodzi, a zasada jest taka aby nazywać wszystko po swoim imieniu, a nie jak kto chce.
Nawek jak ktos nie bedzie znał fachowego terminu, to znajdzie sobie wyjasnienie w goglach.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2008, 18:13   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [MKII] problem z obrotami (co to za silniczek)

Slawko, cenię Ciebie i szanuję ale wybacz, wydaje mi się, że w tym ustępie nie masz racji.
Długo naszukasz się nim znajdziesz kogoś pytającego GOOGLA o terminy fachowe podczas studiowania instrukcji technicznych, bo kogo do licha obchodzi zarys epicykloidy wklęsłej? W dodatku dociekliwość taka jest jak kaskada i antytechniczny umysł zgłupieje najpóźniej po odczytaniu trzeciego hasła.
Tedycop (nie umniejszając Jego zdolnościom technicznym) zrozumiał jak należy i problem skutecznie zwalczył a o to chyba chodziło.
Skoro drażni Ciebie terminologia, określmy to, niezbyt precyzyjna to przełóż ją na określenia precyzyjnie techniczne a wówczas wszyscy będą happy - zarówno Ci którzy zrozumieli jak i pozostali.

A tak w ogóle, to myślę, że nie ma o co się spierać :fcp29
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.