Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2006, 15:33   #1
moritz
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Gdynia
Postów: 79
Domyślnie Alarm Cobra ac3178 a nowo założony centralny zamek

Witam wszystkich!!

Pare dni temu założyłem sobie centralny zameczek w Fiescie z 2003 roku, jak to w serwisie forda twierdzili założenie nie oryginalnego centrala jest nie możliwe ale udało się kupiłem zwykły central na allegro i teraz nie musze otwierać pasażarą drzwi ręka!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A teraz to o co mi chodzi najbardziej chciałbym aby zameczke otwierany i zamkany był z tego samego pilota którym uzbrajam i rozbrajam alarm. Alarm który założyli mi w salonie to Cobra ac3178 i z tego co wiem ma ona funkcje sterowania centralnym zamkiem. Sprawdziłem wszystkie kabelki które wychodza z centralki alarmu ale na żadnym tak mi się wydaje nie ma takiego sygnału który mógłby sterować moim centralem. Także prosze o pomoc!! może poprostu nie mam włączonej tej funkcji w alaramie i trzeba go przeprogramować?? tylko jak jeżeli ktoś wie lub ma jakiś schemat montażowy i sposób programowania tego alarmu to bardzo proszę o pomoc bo niechce mieć przy kluczyku aż dwóch pilotów.

POZDRAWIAM moritz



Centralny taki jakiś zwykły jak to można kupić na allegro standardowe siłowniki, centralka zamka ma dwa kabelki i w zależności na który podamy mase to albo otwieta lub zamyka drzwi, najbardziej chciałbym wiedzieć które wyjścia z centralki alarmu opowiadaja za obsługe centrala!!

moritz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2006, 06:41   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

jaki to centralny? to ważne, aby udzielic odpowiedzi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 20:31   #3
pro75
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2006
Postów: 4
Domyślnie

Czy mógłbyś napisać coś więcej na temat tego zamka? Czy były jakieś problemy z montażem, tzn. czy pasował "od ręki", czy też były konieczne jakieś przeróbki?
Chętnie bym sobie zamontował centralny w swoim autku, a jak dotąd ciągle słyszałem z różnych źródeł że się nie da...
Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pro75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 20:41   #4
Basia
ford::professional
 
Avatar Basia
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-04-2006
Skąd: Kielce Kobenhavn Albertslund
Model: Ford Mondeo kombi Gold X
Silnik: 2.O TDCi Duratorq
Rocznik: 2008/2009
Postów: 1,911
Domyślnie

jak zakładałem sobie alarm do autka to gość mnie pytał czy ma być otwieranie z pilota czy nie jak podejżałem to alarm programował pilotem, masz pewnie książkę do tego alarmu to jednak nie pomoże musisz mieć schemat do wchodzenia w menu alarmu.
__________________
Pozdrawiam Grzegorz.
Basia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 21:33   #5
moritz
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Gdynia
Postów: 79
Domyślnie

Witam
Coś więcej na temat tego zamka hmm no więc jest to zwykły centralny zamek ze standardowymi siłownikami, jest ich odgroma do kupienia na allegro. Mi w Fordzie rownież powiedzieli że nie da sie założyć uniwersalnego zamka ale jakoś niechciało mi się wierzyć. Rozkręciłem drzwi trzeba przyznać że konstruktorzy forda postarali się o to żeby napsuć nam nerwów podczas demontażu, no ale udalo się. Gdy już dostałem się do zamka to troche zwątpiłem lecz rozkreciłem go i wymyśliłem pewien sposób montażu siłowników, troszke trzeba przerobić zamek ale nie jest to jakaś wielka robota. Ogólnie montaż razem z montażem silownika w klapie bagażnika zajoł mi jakieś dwa dni. Ogólnie jestem bardzo zadowolony bo zameczek działa bez zarzuty tylko teraz nie umiem go podpiąc pod alarm ale jutro jade do serwisu po instrukcje alarmu zobaczymy może wtedy coś zdziałam, gdybyś był zainteresowany to moge podesłać fotki. Pozdrawiam
moritz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 21:45   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał moritz
jest to zwykły centralny zamek ze standardowymi siłownikami, jest ich odgroma do kupienia na allegro.
podaj link jakiś. Najlepiej do takiego co masz.
Instrukcja do alarmu tez sie przyda.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 22:18   #7
moritz
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Gdynia
Postów: 79
Domyślnie

Ja mam taki central zamontowany:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tylko tak jak mowilem trzeba wymontowac zamek z drzwi i troszke go przerobic (dorobić taki plaskowniczek) plus piaty silownik do bagaznika, jak ktos by chcial to moge zrobic zdjecia.

Co do alarmu to schemat znajduje się tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
moritz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2006, 22:24   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

brak schematu alarmu. Strona nie istnieje.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2006, 14:11   #9
moritz
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Gdynia
Postów: 79
Domyślnie

Oto trzy zdjęcia może coś wam wyjaśnią, płaskownik na zdjęciu 01 należy dorobić i przykręcić do takiego ruchomego elementu wewnątrz zamka który odpowiada za zamykanie drzwi.
moritz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2006, 15:41   #10
MarekWu
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Skąd: Grójec
Model: VW Passat B6, Fiesta
Silnik: 2.0 TDI DSG; 1,25 Zetec 16v
Rocznik: 2006; 1997
Postów: 119
Domyślnie

Ciekawe co na to te pi..y z serwisu. :fcp1 (Przepraszam za wyrażenie ale dobijają mnie niektóre typy ludzi).
Do wysterowania tego centralnego zamka potrzebujesz impulsów masy z autoalarmu wyzwalanych na jednym przewodzie przy zamykaniu, a na drugim przewodzie przy otwieraniu. Ma to teraz standardowo każdy alarm. Niektóre mają nawet wyzwalanie "+" o czasie trwania impulsu 3,5 sekundy dedykowane do fabrycznych centralnych zamków np.Forda.
Jak nie masz instrukcji od alarmu weź malutką żarówkę 1,2W (taką od kontrolek pobór prądu ok 140mA) z kabelkami, jeden koniec podłącz do plusa a drugim sprawdź na którym przewodzie wychodzącym z alarmu pojawia się masa podczas jego uzbrajania i rozbrajania. Czas trwania impulsu to ok 0,7 sekundy i prąd maksymalny ok 200mA. Większą żarówka popalisz tranzystorki w alarmie. Jak znajdziesz które to przewody podłącz je do sterownika od centralnego zamka.
__________________
Co zrobić z Focusem:
http://www.youtube.com/watch?v=qgEvy...eature=related
MarekWu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.