Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2012, 12:45   #41
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Witam ponownie,
Właśnie odebrałem przewód który zamówilem od Pani Iwonki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdjęcia poniżej, czyli jak rozumiem potrzebuje jeszcze 3 przewodów, jeśli się mylę poprawcie mnie. Jedna odnoga od tego przewodu jest dosyć długa, gruba i otulona tak jakby izolacją cieplną. ale może to tylko moje wrażenie. Zapomniał bym dodać dla tych którzy sie zastanawiają nad ta klima na tył to ten przewód kosztował niecale 500 zł a w serwisie 2049 a w na allegro nowy za 1400 zł haha śmiech na sali ale to dzieki Wojtkowi kupiłem go tak tanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wojtek jeszcze raz wielkie dzięki

2012-08-23 13.15.36.jpg

2012-08-23 13.15.50.jpg


Ostatnio edytowane przez kubasta ; 23-08-2012 o 12:48
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2012, 16:33   #42
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

No to jak dobrze pójdzie - może jeszcze załapiesz się na tegoroczne upały...

W zasadzie dopiero dzięki twojemu wątkowi i determinacji w założeniu klimy na tył ja zacząłem przyglądać się instalacji w tym aucie i coś kumać. Do tej pory jeździłem do ulubionego warsztatu, chłopaki sami się męczyli, wyszarpywali przewody abym mógł je zawieźć do naprawy, zaznaczali co spawać - a ja jechałem do spawacza i nawet nie wiedziałem za dobrze jaki przewód wiozę...

Ten przewód który kupiłeś to jest główna, podstawowa wiązka - kostka podłączona jest do sprężarki. Dłuższy gruby koniec idzie do osuszacza, cienki do chłodnicy (skraplacza). Masz na aucie prawie identyczną, brakuje ci tylko odejścia na grubym przewodzie w miejscu zagięcia w kształcie litery "U". Więc montaż jest prosty. Między tym grubym odejściem a grubym przewodem idącym na tył jest jeszcze jeden krótki, ale mocno powyginany odcinek - to musisz zdobyć. To tyle o powrocie czynnika.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast ciśnieniowy czyli cienki przewód rozgałęzia się z przewodu nr 4 na rysunku. Idzie w poprzek całej komory po przegrodzie jako nr 9, schodzi w dół po stronie kierowcy i łączy się z wiązką idąca na tył.
Czyli: potrzebujesz cienki przewód nr 4 na rysunku z odgałęzieniem (chyba jest na nim także zawór do napełniania) i przewód nr 9 .

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli jeszcze - tak jak napisałeś - 3 przewody, ale w miarę mało skomplikowane: jeden gruby i dwa cienkie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-05-2013 o 21:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2012, 18:09   #43
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

przewód numer 4 mam, na wczesniejszych zdjęciach jest zamieszczony na stronie 3 na samym dole pierwsze zdjecie. potrzebuje jeszcze numeru 9 i 10 tak i chyba z numerem 2 tez bede potrzebowal ?? "brakuje ci tylko odejścia na grubym przewodzie w miejscu zagięcia w kształcie litery "U"" Jakiego odejścia mi brakuje ?? bede musiał je dorabiać ? przy grubym przewodzie ? czy ten przewód nie musi mieć nic dospawywane bo nie do końca rozumiem.

Ostatnio edytowane przez kubasta ; 23-08-2012 o 19:19
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 09:06   #44
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Cytat:
Napisał kubasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"brakuje ci tylko odejścia na grubym przewodzie w miejscu zagięcia w kształcie litery "U"" Jakiego odejścia mi brakuje ?? bede musiał je dorabiać ? przy grubym przewodzie ? czy ten przewód nie musi mieć nic dospawywane bo nie do końca rozumiem.
Jest ok - brakuje tego odejścia w przewodach obecnie zainstalowanych na samochodzie, a w kupionych (na zdjęciu) właśnie jest - i o to chodziło. Te odejście - poprzez brakujący jeszcze krótki odcinek, idzie do punktu "C" na rysunku i łączy się tam z wiązka idącą na tył (którą masz).
Czyli: wiązka przewodów ze zdjęcia którą kupiłeś, jest prawie identyczna jak ta zainstalowana na samochodzie, różnie się tylko tym odejściem na tył samochodu. Na rysunku zaznaczyłem te odejście na tył...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Aby podłączyć wiązkę idącą przez cały samochód na tył (którą już masz) z tym odejściem - potrzebny jest jeszcze krótki, ale mocno powyginany fragment łączący. Na rysunku jest jednak trochę inaczej niż u mnie w rzeczywistości. Więc go trochę poprawiłem...
Na rysunku ten brakujący odcinek (idący do p. "C") zaznaczyłem na niebiesko (nie jest krótki - ma ok 50 cm), ten czerwony - to jest te brakujące odejście, które masz już w tym nowo kupionym przewodzie (tak jest także u mnie).
Przewodu oznaczonego 10 i zakończonego końcówką "A" u mnie nie ma w ogóle (przekreślony na zielono).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kubasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przewód numer 4 mam, na wcześniejszych zdjęciach jest zamieszczony na stronie 3 na samym dole pierwsze zdjecie.
Ale on chyba jest do wersji bez tylnej klimy, bo nie widzę odejścia do którego podłącza się przewód 9 (na rysunku zaznaczyłem odejście na fioletowo). Chyba że odejście to jest to coś - na zdjęciu niżej - w czerwonym kółku? Jeżeli tak, to jest ok...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

=========================

Czyli zostały do zdobycia: cienki przewód oznaczony 9 i gruby oznaczony na niebiesko.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-02-2013 o 13:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 10:37   #45
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

to jest to odejscie do przewodu nr 9 bo teraz na aucie mam przewód ale nie ma tego odejscia. wiec tak jak napisałeś pozostają dwa przewody 9 i gruby o nr chyba 2 jak sie nie myle tak ? i jak tylko sie ociepli troche i nie bedzie innych wydatków to sie za nimi rozglądne
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 11:18   #46
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Cytat:
Napisał kubasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i gruby o nr chyba 2 jak sie nie myle tak ?
Problem w tym, że ten rysunek nie odpowiada tak do końca rzeczywistości.

Na rysunku cyfra1 oznacza:
Duratorq DI 2.4, С Кондиционированием Воздуха, Без климат-контроля задних сидений - czyli bez klimatyzacji tylnych siedzeń.

Natomiast cyfra 2 oznacza:
2.0L Duratorq DI(100PS), С климат-контролем задних сидений - czyli z klimatyzacją tylnych siedzeń.

Problem w tym, że rysunek sugeruje, że to jest całość nieodłączalna, a u mnie ten niebieski przewód jest oddzielnie, połączony śrubą na złączce z tym czerwonym odejściem.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 11:31   #47
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

czyli moze byc problem zeby dostac taki przewod? tzn numer tego przewodu ?
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 11:42   #48
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Cytat:
Napisał kubasta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli moze byc problem zeby dostac taki przewod? tzn numer tego przewodu ?
Skoro kupiłeś bez problemu - identyczną jak u mnie - wiązkę główną z tym czerwonym brakującym odejściem, to musi być także dostępny przewód idący dalej... Spoko...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 12:55   #49
kubasta
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Kamieniec/Gliwice
Model: c-max hybrid
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Koncem tygodnia będę miał przewód nr 2 i prosba Wojtku do Ciebie żebyś go porównał ze swoim czy wygląda tak samo
kubasta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 16:45   #50
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,986
Domyślnie Odp: Klimatyzacja na tył

Ok, zrób dobre zdjęcia, sprawdź też sam, czy końcówki dają się połączyć.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.