Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2021, 11:21   #71
Tomi999
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-11-2020
Skąd: Mysiadło
Model: Mondeo mk5 + Escape 2017
Silnik: 2.0 TDCI + 2.0 EB
Rocznik: 2015 + 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Cytat:
Napisał Maniak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to od lewej zaczynając:
Pusty,
2-3 can (niestety nie podejdzie z modułu parkowania)
4 - masa
5 - plus po bezbieczniku 15a - tylko do wiązki na 13 pinów
6 - stały plus z bezpiecznika F26 skrzynki bezpieczników z bagażnika
Czy ktoś ma rozpiskę gniazda haka w module haka EJ5T-19H378-AF.
Mam Escape z 2017 roku z zamontowanym w USA hakiem. Instalacja haka jest 4 przewodowa. Czy do tego modułu da się dołożyć dodatkowe przewody i podłączyć gniazdo przyczepy 7 lub 13 stykowe? czy konieczne będzie programowanie modułu haka?

Tomi999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 10:33   #72
Tatin22
ford::average
 
Avatar Tatin22
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-03-2015
Skąd: Łódź
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 125
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Cytat:
Napisał Tomi999 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś ma rozpiskę gniazda haka w module haka EJ5T-19H378-AF.

Czy do tego modułu da się dołożyć dodatkowe przewody...
Generalnie to pewnie się da, ale pytanie czy moduł będzie obsługiwał resztę przewodów. Najlepiej kupić moduł od Kugi taki jak na zdjęciu, które wstawiałeś.
Jeżeli masz taki sam moduł to mam wiązkę haka 13 pionową.
Jakbyś chciał to możemy się dogadać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wtedy sprawdzisz czy będzie działać. Jak nie to dokupić tylko moduł i będzie hulać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
__________________
Był Mondeo Mk3 2.0 Pb/LPG
Jest Escape Titanium 2.0 EcoBoost.
Tatin22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 07:57   #73
domekrap
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 01-02-2021
Skąd: Suwałki
Model: Kuga Vignale
Silnik: 2.0 202 KM
Rocznik: 2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Zamontowałem hak dedykowany westfali. Połączenie uniwersalne czyli pod światła. Niestety po zamontowaniu haka przestało działać otwieranie bagażnika nogą. cz ktoś miał podobny problem? Podobno trzeba przenieść czujnik odpowiadający za te działanie, ale co i jak nie mam pojęcia.Pomożecie?
domekrap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2021, 09:27   #74
ArturoW
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-09-2015
Skąd: Tychy
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCI 200 KM
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Montaż haka holowniczego Kuga 2018

Witam was forumowicze. Przepraszam jeśli temat już był ale albo ja nie umiem szukać albo poprostu takiego nie było. Mam konkretne dwa pytania, w związku z tym, że chcę zamontować hak holowniczy proszę was o podpowiedź której firmy Westfalia czy Steinhof lub może coś innego, jednakże odrazu piszę, że hak musi być wypinany/wpinany wertykalnie ( pionowo ) aby nie był widoczny po wypieciu . I teraz drugie pytanie, ponieważ nie jestem zwolennikiem cięcia czegokolwiek w swoim samochodzie, czy któryś z haków wypinanych w ten sposób nie wymaga nacinania lub wycinania otworu w zderzaku? Dodam jeszcze, że mam Kugę w wersji ST LINE .
Z góry dziękuję za wszelkie informacje i podpowiedzi.
ArturoW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2021, 11:33   #75
domekrap
ford::average
 
Imię: Zdzisław
Zarejestrowany: 01-02-2021
Skąd: Suwałki
Model: Kuga Vignale
Silnik: 2.0 202 KM
Rocznik: 2018
Postów: 61
Domyślnie Odp: Montaż haka holowniczego Kuga 2018

Hak dedykowany Westfalia.Poczytaj na stronie. jak sam montowałem taki hak, żadnych podcięć. Hak wkładany pionowo, nic nie widać. Kostkę kupiłem uniwersalną podłączyłem pod tylne światła. Wszystko działa bez zastrzeżeń. napięcie brałem z zapalniczki w bagażniku.
domekrap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2021, 13:33   #76
DJ Pietrek
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 04-12-2015
Skąd: Kraków
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Cześć, mój tata zakupił właśnie Kuge z 2017 roku i chciał zamontować hak żeby wozić rowery. Z infolinii forda dowiedzieliśmy się że koszt takiego haka to między 4 a 4,5k. W warsztacie który montuje haki i inne bajery (nie ASO) wyliczono na niecałe 2k na dodatkowej wiązce omijającą magistrale CAN i około 500 do 800 zł więcej jakby miało być podpięte przez magistrale CAN. Czy moglibyście mi wyjaśnić jakie różnice są w tych dwóch sposobach podpięcia i które jest lepsze? I czy możecie polecić jakiś serwis Forda w Krakowie który ogarnie to, albo jakiś sprawdzony sklep z hakami? Zapomniałem dodać że chodzi o zwyczajny hak wypinany (trzpień pionowy wpinany pod zderzakiem)

Z góry dziękuję za pomoc.
DJ Pietrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 12:48   #77
CARISMA
ford::advanced
 
Avatar CARISMA
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 04-10-2004
Skąd: Koluszki
Model: KUGA ST-LINE AWD
Silnik: 2.0 TDCI DW10F 180 KM
Rocznik: 2017
Postów: 221
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

ja w swoim zamontowałem polski hak Imioła 13 pinowy, całość z częściami i montażem wyszła mnie równy tysiąc zeta. Nie warto jak dla mnie się szarpać i samemu rzeźbić.
CARISMA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2021, 10:50   #78
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Ja założyłem oryginalny używany hak wypinany pionowo. 2 lata temu był duży wybór na alledrogo. Znalazłem w bardzo dobrym stanie prawie kompletny (brakowało 2 przewodów - Can i zasilania modułu) za 900 zł. Po odsprzedaniu tylnej belki a dokupieniu kabli zamknąłem się w 1100 zł z przeglądem. Montaż z oglądaniem filmów na YouTube zajął ok. 3 godz. Moduł aktywowany Forscanem.
Plusy podpięcia przez moduł: po podłączeniu wtyczki nawet przez przejściówkę 13/7 automatycznie wyłącza Blis-a, oraz czujniki parkowania. W Escape można podpiąć tylne przeciwmgielne.
Minusy: przewód Can trzeba przeciągnąć pod schowek pasażera i wlutować w wiązkę.
Jeśli nie masz Blis-a i nie przeszkadza Ci piszczenie czujników przy cofaniu to bierz wersję wpinaną w wiązkę świateł.
Dodam, że haka wypinanego pionowo z ruchomym gniazdem nie widać spod zderzaka.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 18:14   #79
el_nino
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 06-03-2021
Model: Kuga ST-Line
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Hej, mam Kuge ST-Line z 2019 roku i poprosiłem ASO o wycenę montażu haka wypinanego pionowo. Zaproponowali mi hak Brink na 13 pinach - całość z montażem 2750 zł. Czy to dużo?
Ponadto, jak mogę sprawdzić czy ta wiązka jest już pociągnięta do bagażnika. Można to sprawdzić po VIN czy muszę zdejmować boczek bagażnika? Dzięki z góry za pomoc.
el_nino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 19:14   #80
Capsell
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 05-10-2020
Skąd: Gliwice
Model: Kuga II Facelifting AWD
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 61
Domyślnie Odp: Hak holowniczy kto ma wszelkie informację na temat montażu

Założyłem oryginał, elektrycznie zwalniany hak.
Hak i dwa moduły używane, wiązka z głośniczkiem i przyciskiem zamówiona w ASO.
Razem z przeglądem zamknąłem się w 1700zł.
Aktywacja forscanem.

Jeśli samochód miał opcję przygotowanie do montażu haka to w bagażniku masz bezpiecznik F26 i pod prawym boczkiem czeka wtyczka lini CAN.
Brak F26 -nie licz na gotowy CAN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Capsell ; 07-06-2021 o 19:18
Capsell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.